924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Nasze auta
Strona 21 z 35 << < 18 19 20 21 22 23 24 > >>
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 22-10-2015 11:31
Byłem na przymiarce smiley, koła już proste, stożki porobione. Ustaliliśmy, że optymalnym rozwiązaniem będą dystanse 20mm, zbyt dużo też nie chcę. Dystanse poszły do zrobienia,
za jakiś tydzień na miejscu dobranie śrub i zakładanie kół! Nie mogę się doczekać.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Natalia
Użytkownik



Postów: 490
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 18.03.12
Dodane dnia 22-10-2015 13:04
Ja również, bardzo fajne felgi !


Różowy 924 '82
Szybsze 924
928 S '84
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
mojojojo13
Użytkownik



Postów: 506
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 09.09.07
Dodane dnia 24-10-2015 08:48
odklej tą naklejkę bo sparzy ci lakier smiley
occlassic.com
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 31-10-2015 13:12
Proszę bardzo!

Tak teraz wygląda i wszystko jest idealnie ... pomijając fakt, że kompletnie nie da się tym samochodem jeździć. Nie, tu nie chodzi, że opony szerokie, czy coś. Opony to jest po prostu śmietnik. Są krzywe, mają bąble, biją i ściągają. Nie idzie przekroczyć 80km/h. Więc co? Muszę kupić opony smiley .

Druga sprawa, że auto dostaje dzisiaj ksywę "szop pracz". Ludzie ostatnio mają bzika, żeby mieć takie zwierze w domu. I cieszą się jak taki szop zamyka się w kiblu i trzeba wyważać drzwi, żeby go wyciągnąć. Albo potrafi odkręcać butelki i wylać cole na beżowy dywan, albo wyprać smartfona w muszli klozetowej, albo terroryzować małe dzieci. Dlaczego takie odniesienie? Bo Szarak ostatnio potrafi sobie robić istne jaja. Na przykład otwierać światła jedynie do połowy - już zrobiłem, trzeba przeczyścić styki przekaźnika i wtyczkę przy silniczku. Albo o! Gdy puszczam sprzęgło, to w pewnym momencie jego puszczania - przesuwa się pedał gazu. Cóż za rewelacyjne uczucie, jakby samochód się rozjeżdżał na dwie części smiley. Nie jest to bynajmniej wina poduszek silnika, bo potrafi tak robić na postoju z wyłączonym silnikiem - jeszcze nie zrobiłem, coś tam jest nie tak z pedałami pewnie. A dzisiaj zaczął przerywać silnik co jakiś czas w granicach 2500 rpm. Kable mają przebicie, umiera pompa, sypie się przekaźnik, znowu filtr paliwa do wymiany, nie wiem! Idę pogrzebać, może choć coś się dzisiaj uda naprawić smiley. I zawsze, zaznaczam, zawsze robi sobie takie coś, jak umówię się z jakąś kobietą. Ewidentnie zazdrosny jak typowy szop pracz, który w takich momentach gryzie ludzi smiley.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 31-10-2015 13:15
mojojojo13 napisał/a:
odklej tą naklejkę bo sparzy ci lakier smiley


Otóż to! smiley Po tych jajcach z maską, jakie miałem ... zdejmę te naklejki, gdy będę pewny, że chcę lakierować auto smiley


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Edytowane przez Szarak Maryjusz dnia 31-10-2015 13:16
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Przemoo
Użytkownik



Postów: 26
Miejscowość: Wąbrzeźno
Data rejestracji: 05.10.14
Dodane dnia 31-10-2015 18:43
Autko wygląda świetnie na tych dystansach i to mnie ostatecznie do tej modyfikacji przekonało.


[img]http://www.lengyel.webd.pl/doc/P924/sygnatura.jpg[/img]
3845806 https://www.facebook.com/rugbywabrzezno/
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Blumen
Użytkownik

Postów: 1072
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 06.07.06
Dodane dnia 31-10-2015 20:30
Mała rzecz a cieszy, ja zawsze wychodziłem z założenia, że w samochodzie odpowiednie felgi to 80% dobrego wyglądu smiley
Mariusz... jak tak patrze na twoje autko, to bardzo mnie ściska za własną porszawką smiley
Zwłaszcza po obejrzeniu materiału z Koszalina (niebawem dostępny)


Jest MB i BMW smiley
Był PickUp
Była Corca
Była Ascona
Było wozidło MB w168
Była wygoda - BMW E38
Była przygoda - 944s2
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 31-10-2015 22:25
Dziękuję za miłe słowa, pozytywna wiadomość to taka, że zrobiłem jakieś 200km i przestał kasłać w połowie drogi i znowu miał gwizdek. Dostał trochę paliwa nowego, może jakiś paproch był. Mam nadzieję, że minęło mu to i nie wróci. Albo go tak zaczarowała smiley. Jechałem oczywiście z przednimi felgami tamtymi LOL smiley ... źle tak wyglądał. Ale tylne jadą dobrze smiley, mogę zmienić opony na razie tylko z przodu smiley. Jakichś najtańszych szukam 205/50/15, byle prostych, bo i tak będę zmieniał wszystkie na 205/55/15. Wolę, jak na ulicy ma trochę niższe obroty.

I wiecie co zrobię? Nie pomaluję ich. Piątka Jarzyna!

No i tym tropem będę sprzedawał ATSy moje niedługo, bo się wykasiłem z deka, a chcę robić dalej smiley. Na wiosnę planuję felgi odlakierować, bo są niestety zmęczone.

Pozdrowionka


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Jarzyna
Użytkownik



Postów: 1704
Miejscowość: Szczecin / Warszawa
Data rejestracji: 03.10.10
Dodane dnia 02-11-2015 07:22
smiley
stęskniłem się za Twoim NASCAR lookiem smiley

https://www.youtube.com/watch?v=GwYl-5sqkUk


oferuję druk 3d części wszelakich i usługi filmowe - tel So9 6o6 S33

_________________________________
951 '86 us - wieprzowina - 2.5L 16V turbo... work in progress


były

Volvo s80 II - mdła wołowina - 4.4L V8 315hp - najnudniejsze 300 kunia w tej czesci galaktyki
Volvo S60 R - surowa wołowina - 2.5L 20V turbo. sprzedany smiley
944s2 '90 - sprzedany, wypatroszony śmiga po torach europy. smiley
VW NewBeetle V5 SportLimited - sprzedany smiley
Mercedes C124 '95 E-Klasse Coupe - sprzedany smiley
AlfaRomeo 156 Sportwagon 1.9 JTD - oby się Simprezowi nic nie stało.. smiley
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 03-11-2015 17:47
Jest dobrze, opon potrzebował do przodu smiley. Chociaż rewelacji nie ma, bo prawa jest jeszcze delikatnie krzywa od zewnątrz (widać na wyważarce), ale nie czuć niczego podczas jazdy. Jest zrobione, ale nie da się nie przyznać, że była to mina i to duża.. po prostu nie wyobrażałem sobie, że ktoś może jeździć na krzywych felgach i oponach z balonami i do tego trzema lewymi.. takimi, że nie da się przekroczyć 100km/h ... a jednak.

Dzisiaj wyszło, że kumpel musiał odstawić swoje auto do mechanika, bo KE-Jet mu świrował z obrotami. I uświadomiliśmy sobie, że wulkanizacja też po drodze, załatwimy razem i go przywiozę. To my elegancko na środku takiego dużego placu z ciężarówkami zaparkowaliśmy, idziemy oglądać opony, a obok był serwis Iveco. I wyskoczył jakiś koleś i drze się przez plac "Ja wam dam!! Co to jest??? Tylko bez szaleństw!!!!" My tak patrzymy, się zastanawiamy: "ale co my robimy proszę pana?" "Noooo zobaczycie, jak się zdziwicie!!!" Coś tam nawymachiwał i poszedł.

- Ty, w sumie to za co nas opierdzielił?
- W sumie to za samochody

Wulkanizator zrobił robotę i powiedział, ale proszę, tylko spokojnie wyjeżdżajcie.
A my wyjechaliśmy tak jak zawsze - czyli spokojnie.

Szczęście, że nie było z nami jeszcze jednego kumpla, jeździ cieniasem na KJS-ach. Dla niego taki pieniacz to jak wyzwanie. O ludzie, on by tam mu dał po tym placu jakby wyjeżdżał i byśmy się wtedy zdziwili smiley. Sportowe auta, a jeszcze numery na drzwiach, to na niektórych jak płachta na byka.. Ostatni raz ktoś mnie opierdzielił za posiadanie takiego, a nie innego pojazdu jak jeszcze jeździłem motocyklami smiley.

Wracając do tematu silnik nie kaszlał, miał jakiś paproch wtedy. W czw. mam kilka spraw na mieście, w końcu pojadę sprawnym samochodem ze wszystkimi felgami smiley. Radocha!


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 30-11-2015 14:42
Cześć, no to ciągnę dalej smiley.

Szop pracz znowu ma nos na kwintę. Przerywa .. cewka sprawdzona - to nie cewka. Przy okazji wygrałem butelkę napoju wysokoprocentowego, bo się założyłem z tatą, że to nie cewka smiley. Przewody zapłonowe najprawdopodobniej znowu padają. Nic dziwnego, wymieniłem je jakieś 2 lata temu na NGK, bo właśnie w okresie jesiennym/wilgotnym miały problem. Co więcej okazało się, że to wcale nie są oryginalne przewody, tylko już ktoś je zmieniał i są to Janmory. Tak mają wytłoczone na osłonkach fajek przynajmniej i w ciemnym garażu przy odpalonym silniku patrząc przebijają w 3 miejscach. Nie wiem ile mają lat, kupiłem z nimi auto.

Co więcej okazało się dlaczego kable NGK padły... otóż wyobraźcie sobie, że stopiły się fajki. Miały gumową otulinę, która wyglądała całkiem ok. Zdjąłem ją i się zaczęło wysypywać tworzywo stopione i połamane.. Musiało się topić cały czas i jak ciągnąłem za fajki zdejmując je przy wymianie świec, to się wszystko w środku porozsypywało i wtedy zaczęły się problemy z przerywaniem. Nie wiem, czy NGK nie bierze pod uwagę, że w Porsche 924 2.0 świece są przy kolektorze wydechowym, czy dali ciała z materiałem, ale ogólnie dali ciała. Wątpię, że załatwiły je moje występy na torze.

Biorąc na wgląd perypetie mojego kumpla z kablami Janmor odnośnie rozpadających się mocowań świec w fajkach (co właśnie dzisiaj w moich kablach przy zdejmowaniu nastąpiło również...) postanowiłem dać jednak szansę Sentechowi. Powiadomiłem ich o ich niefortunnym failu w katalogach i czekam na swój zestaw z wymiarami, które im podałem.

Jestem jak na razie mega zażenowany jakością produktów z kategorii "przewód wysokiego napięcia Porsche 924 2.0 XK". ... ale życie smiley. Na szczęście ten samochód nawet jak stoi to jest mega za*%&^sty smiley.

EDIT: Nawiązując do poprzedniego posta - to nie był paproch w paliwie.. to znowu kable smiley


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Edytowane przez Szarak Maryjusz dnia 30-11-2015 14:44
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 10-12-2015 09:41
Przewody przyszły, w sobotę zakładam. Ma razie firma ma duży plus.
Zestaw, który był za krótki kosztował 90 kilka złotych, a ten, który robili
mi na zamówienie równe 100, więc firma ma ludzkie podejście i ludzką
obsługę sklepu. Końcówki się nie rozwalą, bo są na te bańki nakręcane na
świece, osłona zewnętrzna elastomer wulkanizowany, zobaczymy jak to
będzie działać.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Edytowane przez Szarak Maryjusz dnia 10-12-2015 09:42
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 12-12-2015 17:29
Natalia, Pumba, Sobek i Szarak pozdrawiają forum z Bydgoszczy. Taaaaka impra była


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 12-12-2015 17:33
Pan artysta oprócz malarstwa miał też parcie na szkło. smiley


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 10-02-2016 14:27
Cześć! Śnieg sobie polazł i jest 6-8 stopni. Jeździłem wczoraj, przedwczoraj, dwa dni temu i dzisiaj będę jeździł i pewnie jutro i w sobotę.

Muszę zmienić już przednie łożyszka, bo aż podłoga wibruje tak się wydzierają. U Tomka jakiś przewiew jest wywiało wszystkie przednie. Może ktoś z Was kupował w ostatnim czasie jakieś i zna się na tym, które są w miarę, a które nie smiley?

Pozdrowionka


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Edytowane przez Szarak Maryjusz dnia 10-02-2016 14:28
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Bluebird Tomek
Użytkownik



Postów: 1826
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 10-02-2016 15:21
Również planuję niedługo wymianę łożysk, słyszałem, że firma FAG robi dobre. W 924 razem z tarczami wymieniałem łożyska, założyłem RUVILLE i też spisywały się bardzo dobrze.


Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
pokrzept
Użytkownik

Postów: 284
Miejscowość:
Data rejestracji: 25.08.14
Dodane dnia 10-02-2016 16:36
Ja już wiem gdzie ten Wasz śnieg sobie polazł ;-). Trzeba smarować ślizgi i odpalać rakietę ...

A w temacie łożysk - nie jestem jakimś wyjątkowym specjalistą, ale w przemyśle dobrą renomę ma firma SKF, której produkty stosujemy w swoich urządzeniach, i z tego co wiem ma również w katalogu produkty dedykowane do motoryzacji.

pokrzept dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
kosmo
Użytkownik

Postów: 139
Miejscowość: PSZ/PO
Data rejestracji: 17.08.15
Dodane dnia 10-02-2016 18:01
Przerobiłem wszystkie trzy wspomniane firmy w Passacie B2 i mogę wszystkie polecić
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 20-02-2016 14:10
Ale zima mmmm, chociaż ja wolę już jeździć i żeby ta aura, choć przepiękna, nie powracała już do Brzydgoszczy smiley.

Dziękuję za opinie, dostałem SKF za około 50 zł za komplet na koło smiley. Łożysko drugiego koła naturalnie od razu zrobiło się zazdrosne i też zaczęło przypominać o sobie smiley.

Wentylator, który ostatnio też lubi pogadać z kierowcą jak i z przechodniami na pasach, gdy się załącza będzie niedługo wymieniony. Na szczęście tu Natalia przetarła szlaki - dostępny w InterCars od Audi/VW/SEAT 6 łopatek, trochę więcej mocy, około 150zł, trochę mi się kłóci z poczuciem oryginału, ale to bardzo rozsądna opcja, więc tak będzie zrobione.

Jakiś czas temu pisałem o okropnym uczuciu, gdy podczas puszczania sprzęgła przesuwał się pedał gazu. Już widziałem scenariusz z poduszkami pod silnikiem, czy innymi takimi tego typu rzeczami. Dzisiaj jak doszedłem, albo bardziej - zauważyłem w czym rzecz o mało nie wykulałem się ze śmiechu z samochodu. Mianowicie jak będziecie mieli podobny problem, że podczas puszczania sprzęgła w pewnym momencie będzie stuknięcie w pedał gazu.... poprawcie dywanik.

Bardzo cieszy spalanie auta. Po wymianie wężyka podciśnienia sterującego kątem wyprzedzenia zapłonu i ustawieniu zapłonu - miasto w korkach 10l smiley. Przy cenie Vervy 4,32 za litr robię kilometrów chyba jak nigdy smiley.

Pozdrowienia!




Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 924 "Szarak" Bydgoszcz
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 28-03-2016 22:17
Wiosenne porządki! Wentylator w końcu wymieniłem, bardzo przyjemna robota.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Strona 21 z 35 << < 18 19 20 21 22 23 24 > >>