924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Nasze auta
Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>
Autor Porsche 951 conek
noname_conek
Użytkownik

Miejscowość: Nowy Staw
Data rejestracji: 30.03.13
Dodane dnia 28-01-2014 22:47
Po namowie kilku osób z forum, postanowiłem pokazać co dzieję się z tym autem, na początek zostałem zjechany za swoje pomysły, "filozofie" itp ale cały czas realizuję i będę realizował zamierzony cel ale o tym sukcesywnie będę opisywał. Zdaję sobie sprawę, że moje podejście do tematu, może nie podpasywać większości osób forum smiley

Marzeniem od zawsze było dla mnie 964 choć puki co jest nie osiągalne... Zawsze też chciałem mieć porsche 944 w wersji S2 a najbardziej TURBO. od około roku czasu przeglądałem ogłoszenia w całej europie głównie Niemcy i Szwecja, czytałem o tym modelu o wersjach, jakie koszty utrzymania, budowa zawieszenia silnik itp itd Po czym trafiłem tu na forum smiley Nagle ukazało sie ogłoszenie Andrzeja i jego 951! Buyłem bardzo zainteresowany jedynym problemem był brak $ i drugie auto pod domem smiley oczywiście "brak klimy i kolor" hehe. kilka PW z właścicielem i jednak nie doszło do transakcji, Andrzej się rozmyślił... a ja dalej szukałem 944. Po jakimś czasie odezwałem się znów z prośbą o spotkanie żeby pokazał mi auto, żebym się przejechał i zobaczył to "to auto" jest tym które jednak bym chciał. Ustaliliśmy termin wsiadłem rano w auto i w drogę ponad 400km w jedną stronę, pogadaliśmy, pojeździliśmy wróciłem do dom. Po nie przespanej nocy stwierdziłem "to jest to" telefon do Andrzeja krótka piła "przyjeżdżam zabieram" po krótkiej negocjacji na znów rano w auto i jazda na Łosice smiley

Droga do domu, ponad 400km trasy, jechało się bezproblemowo, wrażenia z jazdy nie do opisania, auto świetnie się prowadziło cicho w środku przyśpieszenie znakomite, z bananem na twarzy dotarłem do domu smiley

na drugi dzień prosto do garażu. Andrzej dbał o auto ale niestety chyba porządnego mycia nigdy nie miało wiec, kosmetyki poszły w ruch

Najpierw dokładne mycie z aktywną pianą, wyszorowany i odtłuszczony szamponem, ogarnięte felgi specjalnym preparatem.

następnie glinkowanie.

Pędzelki w ruch i jazda z uszczelkami (masakrycznie wchłonięte brudem) zamki i ciężko dostępne miejsca

kolejny etap bagażnik:

zakamarki:

maszyna poszła w ruch:

polerka końcówki tłumika:

trochę porządków pod maską [wstępnie bo będą większe zmiany wizualne]

po 14h pracy dzień zakończony na tym etapie smiley

next day, kolejne zakamarki i polerka zmatowiałych kierunków:

następnie clener i wosk SWISSVAX smiley

po polerce i aplikacji:

następne podejście do przywrócenia mu świetności smiley auto w środku było zadbane, oczywiście użytkowane wiec było się do czego przyczepić, choć chciałem aby zniwelować to do minimalnego rozmiaru smiley

bagażnik

pranie foteli, dywaników

troche kosmetyków do skór i jazda:

50/50 smiley widać efekt

zabrałem się także za naprawę tylnej rolety bo sie nie zwijała smiley już działa.

kupiłem nowa surówkę i dorobiłem sobie kluczyk zapasowy smiley

na dziś wystarczy i tak już ostro przy nudziłem i zasypałem fotkami. Jutro kolejna porcja opisu i zdjęć z prac.

EDIT:
No to lecimy dalej smiley

Chciałbym podkreślić to, że wszystko staram sie robić samodzielnie ew z pomocą znajomych w podwórkowym garażu smiley

Z racji tego, że wcześniej nie rozbierałem takich aut często korzystałem z neta w poszukiwaniu tutoriali/relacji itp i ciągle latałem z garażu do domu.. z pomocą przyszedł kumpel oddał mi swojego starego laptowa zainstalowałem PET podłączyłem monitor na ścianie i internet do tego dostałem także na garaż głośniki 5.1 bo spędzałem tam całe wieczory i jakaś muzyczka musiała umilać rozkręcaniu smiley w ten sposób powstało "centrum dowodzenia" smiley

auto postawiłem na kobyłki i zacząłem rozkręcać smiley po co? hymmm, sam się zastanawiałem ale jak już zacząłem, to ni było odwrotu.

ogarnąłem i wypolerowałem cały tłumik końcowy DANSK

jeden z gorszych etapów to wyjęcie tylnej belki, zrobiłem błąd bo wyjąłem ją w całości z wahaczami tarczami itp, trzeba było rozkręcać na aucie, bo był mega problem ją wyjąć bo sie kosiła i nie chciała zejść smiley człowiek uczy sie na błędach tym bardziej jak robi coś pierwszy raz smiley

next level: rozkręcanie jej na części pierwsze

nie ukrywam, że czasami trzeba było się rozgrzać przy robocie smiley zarówno piecykiem kozą jak i czymś mocniejszym % smiley

jak widać wyżej, elementy po tylu latach są skorodowane czy zaolejone, ale to już nie długo smiley Patrząc na podwozie auta jest w mega dobrym stanie, 2 małe ogniska korozji ale to tylko nalot, który już zabezpieczyłem smiley

Czasami nie było lekko i w ruch szła szlifierka smiley jedno co mnie cieszy, to wszystkie śruby od nowości były nie ruszane smiley był problem z ich odkręcaniem, ale jestem pewny, że nikt przede mną tam nie grzebał smiley

demontaż osłon i mocowań baku(w tle widać w jakim stanie była jedna z nich, sypała sie w ręku od korozji :/) przewodów hamulcowych, zabezpieczeń, blaszek, gum itp

CDN... smiley

EDIT:

następny etap to renowacja zacisków

tak wyglądały po zdjęciu z auta

straty jakieś musza być smiley

następnie rozkręcone(nie obyło się bez palnika), wypiaskowane i pomalowane proszkowo na czarny połysk, poskładane na nowych śrubach, , gumkach, odpowietrznikach, tłoczki, wyczyszczonych blaszkach.

z racji tego że pomalowane zostały całościowo, a chciałem żeby napis był w polerce to dziś aby nie tracić dnia (bo po wczorajszym -10* w garażu, dziś już zrezygnowałem ;P ) zabrałem sie za wyszlifowanie farby z frontów napisów PORSCHE, pilniczki do paznokci, papierki wodne, pasta, filc i jazda! jest lustrosmiley

no i finalnie wyszły tak:

przednie przewody po tylu latach były średnie, do tego obrobiła sie końcówka, wiec metalowy przód został zastąpiony miedzianym.

a gumowe zamienione na sportowe w oplocie GOODRIDGE.

EDIT:

między czasie zabrałem się za rozbieranie przegubów i półosi. Wyjęte kuleczki i elementy, wyczyszczone w środku, półosie i obudowy przegubów wyszlifowane i odmalowane, gumy oczyszczone i natłuszczone, oraz nałożony nowy smar.

po demontażu skrzyni i belki dojrzałem że przewody paliwowe są w kiepskim stanie....

wymieniłem je na miedziane.

Po odwiedzeniu kilku firm, które zajmują się dorabianiem takich przewodów udało się 2szt dorobić lokalnie 4razy taniej niż w ASOsmiley jedna sztuka zamówiona w serwisie porsche.
Przy okazji zakupiłem tez nowy filtr paliwa MANN i odnowiłem jego mocowanie smiley

i znowu trochę brudnej roboty, rozebrane wahacze hamulce itp, czyszczenie smarowanie wymienianie na nowe co się da. Wybiłem przy okazji tylne łożyska (w sumie to nie wiem po co? no ale przy takiej robocie postanowiłem je wymienić)

Edit:

jak brałem auto od Andrzeja to coś tam stukało w prawym wahaczu, okazało sie że gumy stabilizatora są w kiepskim stanie, zakupiony został materiał i zostaną otworzone takie same z poliuretanu smiley

przy okazji oczywiście zostały wyczyszczone smiley

wyleciały również tarcze, osłony, zwrotnice oraz piasty smiley to co sie da pójdzie w proszek a reszta bedzie szlifowana/czyszczona.

Przy wolnej chwili oczyściłem także tylne nadkola aby zobaczyć czy nei ma tak jakiś niespodzianek smiley

przy okazji tego że skrzynia była na zewnątrz rozkręciłem short shifter bo coś cieżko chodził, wypolerowałem tulejki i nasmarowałem smiley

edit:
złoty ocynk smiley

Nowe łożyska, take jak szły na pierwszy montarz od SKF smiley

Pierwsza partia po piaskowaniu i malowaniu. Obejmy baku zrobione na wzór nowe smiley

no i powoli już składanie smiley

edit:

EDIT:
jedna z bardziej poszukiwanych tematów przy aucie, halogen który był zbity :/ szukałem w USA ale okazało się że oni nie maja światła przeciwmgielnego a w lampie jest tylko pozycja i długie, szukałem w De i Szwecji ale ceny zabijały, w ASO również cena 1860zł :/ . W końcu udało się odkupić od użytkownika starealejare (dzięki stary!) ze słynnej forumowej gemballi było to 2h przed sprzedażą auta do nowego właściciela który rozebrał ją na części...

elementy po proszku, wahacze, stabilizator belka + poliuretany i ocynk smiley

poliuretan na przedni stabilizator i wahacz:

tak jak wcześniej pisałem zamiast gum w belce wyrzeźbiliśmy z "Delrin'u" ale za pierwszym toczeniem i złożeniem okazało sie że po skreceniu jest jednak za ciasno, i musiałem jechać zrobić to jeszcze raz:

wypiaskowałem i pomalowałem przednie wahacze od razu

łożyska wprasowane w tylny wahacz i uzbrojona belka smiley

edit:
tył już prawie poskładany smiley

potykając się już o własne nogi stwierdziłem, że już czas ogarnąć ten syf i jeden dzień postawiłem na wysprzątanie garażu poukładanie w szafkach i skompletowanie kluczy, ile nagle człowiek potrzebnych rzeczy na znajduje smiley

przyszły hamulce smiley finalnie zdecydowałem że: na tył ori tarcze ATE + klocki pagid a na przód nawiercane Zimmermann Sport Coat + EBC Yellow Stuff do tego przewody teflonowe goodridge w oplocie i płyn ATE Super Blue Racing, mam nadzieję, że to będzie w dobrze hamowało smiley na pewno po dotarciu podzielę się opinią.

powoli do przodu składanie smiley

klocki tarcze przewody i zaciski już na aucie smiley płyn zalany[kumpel się śmieje, że pomyliłem się i wlałem do hamulców płyn zimowy od spryskiwaczy bo niebiesko w zbiorniczku od tego ATE Racing smiley ]

kilka plastików których brakowało lub się uszkodziły z ASO

zdjąłem nosek żeby zobaczyć jak wygląda intercooler, wyczyściłem go i przedmuchałem od razu z syfa a trochę tego tam było smiley

chciałem wymienić zbiorniczek na nowy bo ten zżółkniety i brudny, no ale jak zobaczyłem cenę to jednak spróbowałem go doczyścić niestety próbowałem czym sie da ale duzo nie pomogło, jest odświeżony ale jednak to nie to, jakoś będę musiał to przeżyć smiley

i tak tylko na szybko dla zajawki przymierzyłem na lewarku tylne koło(9,5"smiley na przód. Koło zdjęte prosto z golfa finalnie będą trochę zmienione smiley

zawieszenie gwintowane GAZ SHOCKS GOLD.

wpadły ranty 3.75" do Eta Beta smiley

ranty wypolerowane powoli skręcam smiley

brat przyszedł z pomocą i druga połówka maski ogarnięta! smiley

wymieniłem rurę dolotu powietrza do alternatora bo stara jak widać na foto się skończyła smiley

z racji tego, że strasznie mnie denerwował wygląd tego aku na podszybiu, przypomniało mi się, że kiedyś jak miałem golfa mk3 gti to w nim miałem taki pokrowiec/ocieplacz na aku. Poszukałem i kupiłem ori w bardzo ładnym stanie, dla mnie dużo lepiej teraz to wygląda smiley

oddałem do plastikarza obudowę filtra, odtworzył mi połamane uchwyty oraz posiedziałem cały wieczór i poczyściłem jeszcze trochę pod maska, wszystkie zakamarki itp oraz każda cześć plastikowa dostała dresing smiley

kupiłem płyn na dolewkę bo przy myciu zbiorniczka trochę się ulało, oraz nowe czujniki zużycia klocków

felgi finalnie 9,5 opona 225/40/18 i 10,5 255/35/18 na przód jeszcze pójdzie dystans i na tył może jakis minimalny. Można cisnąc smiley

Turbo odwiedziło dziś swój pierwszy zlot "Trójmiejskie Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2014" udało się poznać kilka ludzi z forum smiley może kiedyś będzie okazja pogadać dłużej smiley
kilka fotek znalezionych w necie:

i na powrocie ustrzeliłem jedno takie smiley

Po długich wyczekiwaniach w końcu doszła dokładka smiley poszła w kolor i już zawitała na aucie, dla mnie powinni ją serynie montować do turbo/s2 smiley

auto odwiedza kolejne zloty smiley dodam kilka fajnych fotek znalezionych w necie

wpadły nowe fotele SPORTSITZE!!! smiley

Zabrałem się za trochę porządków pod maską, co się da to wyczyścić, inne wymienić kolejne pomalować czy ocynkować, pewnie większość i tak ogląda tylko obrazki więc nie będę się rozpisywał smiley choć tym razem za dużo zdjęć nie robiłem i tylko tel.

Demontaż części z komory

Mechanizm lamp oraz jego cześci także zdemontowane do ponownego ocynkowania

wyjęta maglownica, która poszła do pełnej regeneracjismiley

Zdjąłem do szkiełkowania pokrywę zaworów i kolektor ssący

tu już większa rozpierducha :

Wyjąłem wydech,... bez kanału to jakaś masakra do tego straty zdrowotne(rozwaliłem nos jak mi sie klucz oślizgnął smiley ) i ukręciłem wszystkie śruby od Westgate'a smiley

do kolekcji wpadło klika kompletów nowych felg smiley wszystkie zostały rozkręcone i składam z tego jeden "idealny komplet"

docelowe felgi na nowy sezon ETA BETA TURBO 18"

między czasie niespodziewanie trafiły mi się 2szt nowych Eta Beta Krone które posłuża jako dawcy będnów śrubek i rantów do nowych felg

Nówka funka rotor od producenta smiley

przymiarki na nowe ranty i bębny

Plastiki i rury wyczyszczone i zabezpieczone smiley

Wymiana oleju padło tym razem na Valvoline Racing 5w50

części do rozrządu, nowa kopułka i palec oraz uszczelki i inne pierdoły

parę drobiazgów z ASO, zaślepki, podkładka pod znaczek i nowy kluczyk smiley

mając już wszystko pościągane zabrałem sie za wyczyszczenie całego syfu który był mniej lub bardziej dostępny(wiem i tak tego nie będzie widać, no ale skoro już mam to zdjęte to grzechem było by tego nie wyczyścić :evil1smiley

po

i tak własnie spędzam sobie zimowe wieczory, działo się dużo wiecej mniejszych lub więszych rzeczy ale po prostu nie robiłem tyle zdjęć smiley powoli czas to składać do kupy, postanowiłem, że do końca lutego ma opuścić garaż o własnych siłach smiley

kolejne kolcki

złożyłem rozrząd, pozakładałem paski od wspomy i alternatora, wymieniłem palec kopułkę, mam nadzieję, że odpali smiley niby jest na znakach wałem sie kreci smiley

głowiczka już założona. Dla tych którzy czytają nie tylko oglądają obrazki: zawiązem ją do szkiełkowania i poprosiłem przy okazji o prze-frezowanie napisu porsche abym mógł łatwiej go wypolerować... frezer się pomylił i zjechał napis do zera haha smiley niestety musiałem zakupić inna z pomocą przyszedł Pumba za co bardzo dziękuje.

szczyt detailingu xD a tak powaznie to jak juz była na zewnątrz to zal było brudną wstawiać smiley

poprzekładałem sobie gumowe osłony z zapasowych silniczków które miałem i wybrałem te w najlepszym stanie smiley ps. zdjąc tą dolną cześć i jej nie uszkodzić to jakiś dramat smiley

składania ciąg dalszy

zaczyna to już jakoś wyglądać.

NO I STAŁO SIE smiley smiley po przejechaniu 2km silnik zatarł sie na pierscieniach. Przyczyna,: dostał sie gdzies syf po szkiełkowaniu i przytarł blok :/

na początku dostałem info z forum, że ktos tam posiada silnik od Turbo S wsiadłem w auto pojechałem prawie 600km w jedna strone [na miejscu wyszło pare niespodziewanych akcji ale nie ma sensu zanudzać] finalnie kupiłem po powrocie od razu go rozebrałem i okazał sie byc takze w kiepskim stanie, choc mogło to jeździć...

Padłą decyzja na kompletny remont mojego silnika, zakupiłem nadwymiarower tłoki wossnera pod alusil [tu tez przebojów tyle, że masakra]

Główna przyczyna zatarcia sie silnika było szkiełkowanie kolektora, musiałem nie doczyścić i po odpaleniu auta gdy turbo zaczęło pompować, gdzies ten syf sie oderwał i posypał na tłoki po czym porysował cały blok i zapiekł pierscienie na tłokach, później to juz wiadomo...
Dlatego tamten kolektos poszedł na półke z nowego silnika recznie przygotowałem żeby był czysty[kilkanaście godzin pracy]

silnik został rozwiercony pod nowe tłoki, wytrawiony itp

dół prawie poskładany.

Kolenjy problem okazał sie z zaworami, potem z głowicą i tak ciągle coś dochodziło. Głowica juz jest gotowa to teraz ukreciły sie gwinty przy ten głowicce od korków, trzeba to naprawic i można skłądać na gotowo i wrzucać do auta. Mam nadzieje, że juz nie bedzie kolejnych niespodzianek, bo mam juz dosc psychicznie, fizycznie i finansowo smiley

Tu już po myciu i szybkim woskowaniu. W Ciągu tygodnia mam zamiar przysiąść porządnie i podziałać nad lakierem

Jak widać wpadły też inne felgi z szerszymi rantami smiley finalnie poskładałem 10" przód 11'" tył z malutkim dystansem smiley Felgi to Eta Beta Turbo 18" No i auto posadziłem jeszcze bliżej ziemi niż ostatnio smiley

kilka ładniejszych zdjęć:

951 86' ---->projekt in progress: http://www.924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=6661&rowstart=0

Edytowane przez noname_conek dnia 19-04-2016 21:53
9435685 www.cultstyle.pl
Autor RE: Porsche 951 conek
ciachu
Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 29.01.06
Dodane dnia 28-01-2014 23:02
No muszę przyznać, że prace robią duże wrażenie! Bardzo miło ogląda się taki detailing i dopieszczanie szczególów. Wspomnę tylko dla zasady, że ta wypolerowana krawędź wewnętrzna noska była fabrycznie czarna, gdybyś się zastanawiał smiley tyle osób, w tym ja, mięliśmy obawy, a okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie, nawet jak bedziesz modyfikował auto.

Masz już jakieś felgi na oku?

www.924.pl
951'88
996C4S'02
ex: 924'78, 928S'86, 944'86

Edytowane przez ciachu dnia 28-01-2014 23:08
6925558 www.924.pl
DjDarecki
Użytkownik

Miejscowość: Pasłęk
Data rejestracji: 07.07.13
Dodane dnia 28-01-2014 23:07
Jest smiley

Chyba będzie najlepiej wylizany na tym forum............
1194844
noname_conek
Użytkownik

Dodane dnia 28-01-2014 23:21
ciachu napisał/a:
No muszę przyznać, że prace robią duże wrażenie! Bardzo miło ogląda się taki detailing i dopieszczanie szczególów. Wspomnę tylko dla zasady, że ta wypolerowana krawędź wewnętrzna noska była fabrycznie czarna, gdybyś się zastanawiał smiley tyle osób, w tym ja, mięliśmy obawy, a okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie, nawet jak wprowadzisz pewne modyfikacje.

Masz już jakieś felgi na oku?
o krawędzi noska wiem, ale było to dla mnie tragicznie wykonane, postanowiłem to usunąć i walczyliśmy z tym jakies 2h kawałek po kawałku smiley jak dla mnie jest o wiele lepiej bez tego.

koła są juz od 3lat u mnie i będzie stawiany na nich ale będę na pewno będą jeszcze modyfikowane. Są to mało spotykane 18" felgi ETA BETA KRONE. polerowane ranty, rotor złoty, śrubki w chromie.

Darecki, zboczenie co do czystości auta i kosmetyków mam nie powiem smiley

951 86' ---->projekt in progress: http://www.924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=6661&rowstart=0
9435685 www.cultstyle.pl
ciachu
Administrator

Dodane dnia 28-01-2014 23:35
O różnym et i szerokosci z przodu i z tyłu? Bo na zdjeciu z golfem nie widac.

www.924.pl
951'88
996C4S'02

Edytowane przez ciachu dnia 28-01-2014 23:36
6925558 www.924.pl
piterson
Użytkownik

Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 28-01-2014 23:37
Ekstra, że uległeś namowom smiley

Jestem pewien, że efekt końcowy będzie powodował opad szczęki (pewnie na równi z podwoziem turbiny smiley ).

Zazdroszczę "zboczonego" podejścia do auta - sam zawsze tak chciałem ale wiecznie brakowało czasu/zapału/umiejętności. Zawsze mnie szokuje jak odpowiednia chemią można zrobić cuda, które standardowymi środkami są nie do ruszenia.

Mam nadzieję, że prace mechaniczne dokumentujesz równie szczegółowo. Prosimy o więcej!!! Kiedy premiera auta? Planujesz kiedyś go nam pokazać?

Na koniec pytanie o felgi - podaj proszę ich parametry (szerokość, ET). Dorwałeś je w PL? Masz jeszcze jakieś ciekawe 5x130?

944 '86 3.0
996.2 C4 cabrio '02
997TT '06
958 4.2D '14
ex:
944 S2 '89
noname_conek
Użytkownik

Dodane dnia 28-01-2014 23:44
Przód 8j ET46 tył 9,5j ET43. Z tyłu rant 2,25" przód 1"25 ale o felgach i oponach później jak sie za nie zabiorę, dodam że przymiarka już była smiley
Felgi kupiłem w PL, puko co musiałem wysprzedać wszystkie felgi które miałem aby odbić się trochę finansowo.

Co do kosmetyków to fakt, odpowiednia chemia robi cuda, ważne aby wiedzieć w jaki sposób ją użyć smiley chciałem robić fotki 50/50 wszystkiego ale nie było na to czasu niestety, wtedy efekt jest najlepszy.

Prace mechaniczne trwają, dokumentacja także smiley jutro uporam sie z kolejną parta zdjęć smiley

jeszcze jedna taka fota, przed rozebraniem auta i postawieniem na kobyłkach udało sie wyjechać zrobić kilka zdjęć:

Edytowane przez noname_conek dnia 28-01-2014 23:51
9435685 www.cultstyle.pl
Bartek944
Użytkownik

Miejscowość: Ålborg
Data rejestracji: 30.04.13
Dodane dnia 29-01-2014 00:06
Bomba smiley W Danii zajmuję się podobnymi operacjami. Czym robiłeś te skórzane boczki foteli?

Aaa, jeszcze jedno pytanko... Jakim sprzętem robisz zdjęcia?

Golf VI Variant 1.6 TDI
Starocia brak :-(

Edytowane przez Bartek944 dnia 29-01-2014 00:07
1340887
noname_conek
Użytkownik

Dodane dnia 29-01-2014 06:03
Bartek boczki najpierw clenerem gliptone GT15 potem mleczko GT11

zdjęcia w temacie robione canonem 600D i telefonem smiley

9435685 www.cultstyle.pl
Pirx
Użytkownik

Miejscowość: prawie Wroclaw
Data rejestracji: 20.02.11
Dodane dnia 29-01-2014 06:21
Mniam.pięknysmiley

pozdrawiam,
Paweł

928S Gemballa 1983
Ducati Monster S2R 2008
31100 akustyk.pl
Pumba
Użytkownik

Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 29-01-2014 11:45
Popatrz, nie wiedziałem, że to Tyś Andrzejowe Turbo kupił.
Piękne auto. Eh... Nigdy nie umiałem tak się do detailingu auta przyłożyć...

Niech się ta zima skończy, trzeba w końcu jakieś spotkanie zorganizować, sporo nas się tu na Północy zrobiło ostatnio smiley

'85 928S "Hodor"
'83 924 "Hellmann's"
5773500
Lajka
Użytkownik

Miejscowość: Jakieś takieś
Data rejestracji: 13.07.08
Dodane dnia 29-01-2014 12:22
Pumba napisał/a:
..

Niech się ta zima skończy, trzeba w końcu jakieś spotkanie zorganizować, sporo nas się tu na Północy zrobiło ostatnio smiley

Trza zrobić wojnę północ - południe smiley
wit007
Użytkownik

Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Data rejestracji: 12.02.11
Dodane dnia 29-01-2014 13:29
Na temat felg i opon się nie wypowiem, ale podejście do pozostałych rzeczy smiley i :brawo:

Witek
jest: 997 '09 Tor Poznań 1:55,203
było: 964 '91 TP 2:03, 944 '85 TP 2:08, 924 '85, 996 '02

www.komunikado.pl agencja public relations
4337926
noname_conek
Użytkownik

Dodane dnia 29-01-2014 14:19
No to lecimy dalej smiley

Chciałbym podkreślić to, że wszystko staram sie robić samodzielnie ew z pomocą znajomych w podwórkowym garażu smiley

Z racji tego, że wcześniej nie rozbierałem takich aut często korzystałem z neta w poszukiwaniu tutoriali/relacji itp i ciągle latałem z garażu do domu.. z pomocą przyszedł kumpel oddał mi swojego starego laptowa zainstalowałem PET podłączyłem monitor na ścianie i internet do tego dostałem także na garaż głośniki 5.1 bo spędzałem tam całe wieczory i jakaś muzyczka musiała umilać rozkręcaniu smiley w ten sposób powstało "centrum dowodzenia" smiley

auto postawiłem na kobyłki i zacząłem rozkręcać smiley po co? hymmm, sam się zastanawiałem ale jak już zacząłem, to ni było odwrotu.

ogarnąłem i wypolerowałem cały tłumik końcowy DANSK

jeden z gorszych etapów to wyjęcie tylnej belki, zrobiłem błąd bo wyjąłem ją w całości z wahaczami tarczami itp, trzeba było rozkręcać na aucie, bo był mega problem ją wyjąć bo sie kosiła i nie chciała zejść smiley człowiek uczy sie na błędach tym bardziej jak robi coś pierwszy raz smiley

next level: rozkręcanie jej na części pierwsze

nie ukrywam, że czasami trzeba było się rozgrzać przy robocie smiley zarówno piecykiem kozą jak i czymś mocniejszym % smiley

jak widać wyżej, elementy po tylu latach są skorodowane czy zaolejone, ale to już nie długo smiley Patrząc na podwozie auta jest w mega dobrym stanie, 2 małe ogniska korozji ale to tylko nalot, który już zabezpieczyłem smiley

Czasami nie było lekko i w ruch szła szlifierka smiley jedno co mnie cieszy, to wszystkie śruby od nowości były nie ruszane smiley był problem z ich odkręcaniem, ale jestem pewny, że nikt przede mną tam nie grzebał smiley

demontaż osłon i mocowań baku(w tle widać w jakim stanie była jedna z nich, sypała sie w ręku od korozji :/) przewodów hamulcowych, zabezpieczeń, blaszek, gum itp

CDN... smiley

Edytowane przez noname_conek dnia 29-01-2014 14:21
9435685 www.cultstyle.pl
krzychuzzz
Użytkownik

Miejscowość: Płock
Data rejestracji: 30.07.13
Dodane dnia 29-01-2014 14:31
Bardzo lubię takie projekty i zazdroszczę ilości wolnego czasu na dłubanie przy aucie.
Brawa za kompleksowe podejście do tematu.
Chyba na wiosnę zafunduje swojemu profesjonalny autodetailing smiley

500E
ciachu
Administrator

Dodane dnia 29-01-2014 14:45
Cześć

z każdym zdjęciem coraz bardziej mi się podoba smiley
Robisz to wszystko w przydomowym garażu, czy garażu wolnostojącym (lub szeregowym)?

www.924.pl
951'88
996C4S'02
6925558 www.924.pl
noname_conek
Użytkownik

Dodane dnia 29-01-2014 14:54
krzychu, polecam, potem nawet łatwiej zadbać o auto, brud na aucie się nie trzyma a jak nałożymy dobry wosk to przez 2 miesiące odprowadzanie wody z lakieru wygląda tak:
----> http://www.youtube.com/watch?v=efVepTXocDQ
czyli jedziesz na myjkę brudnym autem i opłukujesz je tylko woda i jest czyściutkie smiley

Co do czasy, jest go bardzo mało ale staram się w każdej wolnej chwili iść chociaż odkręcić kilka śrubek, zawsze to trochę do przodu.

Ciachu specjalnie dla ciebie jeszcze "ciepła" fota mojego garażu, szału nie ma ale pogrzebać można

jeszcze jak stał golf:

9435685 www.cultstyle.pl
krzychuzzz
Użytkownik

Miejscowość: Płock
Data rejestracji: 30.07.13
Dodane dnia 29-01-2014 15:20
Zapewne skorzystam ale i tak wcześniej chciałem zrobić korektę lakieru bo jest parę rysek które drażnią oko.

500E
seler2
Użytkownik

Miejscowość:
Data rejestracji: 19.02.13
Dodane dnia 29-01-2014 15:31
Świetna robota! Ech, dałbym się pokroić za zamykany garaż... chyba trza by się rozejrzeć za czymś na wynajem...

było 944 S2
e91 2.0d@220KM
f11 3.0d
ciachu
Administrator

Dodane dnia 29-01-2014 15:43
Byleby jeszcze był koło domu, bo dojeżdżać do garażu to już trochę mija się z celem - zawsze coś się zapomni, rąk nie ma gdzie umyć, siku trzeba do kanalików spływowych.. smiley

www.924.pl
951'88
996C4S'02
6925558 www.924.pl
Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>