924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Hyde Park
Strona 58 z 121 << < 55 56 57 58 59 60 61 > >>
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
kiler
Użytkownik



Postów: 281
Miejscowość: (wil)Kołaków
Data rejestracji: 14.02.13
Dodane dnia 05-02-2016 15:40
CLK GTR klasa sama w sobie. Dopuszczona do ruchu wyścigówka - teraz niestety już prawie nikt tego nie robi (na pewno nie popularni producenci).

To jest dopiero awangarda: http://www.gieldaklasykow.pl/citroen-bx-4tc-1986-francja/


Prawdziwego mistrza poznaje się po tym, że wygrywa jadąc najwolniej jak to jest możliwe - Juan Manuel Fangio

https://www.facebook.com/BWNengineering
www.facebook.com/BWNengineering
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 05-02-2016 16:36
Lamer napisał/a:
A to nie ten co kręcił fikoły na Mulsanne v LeMans?


nie, to byl nastepny model : CLR

swoja drogą ostatnio się zastanawiałem jak to potezne naklady na motorsport moga sie zwracac firmom robiacym auta do codziennego uzytku - a po poogladaniu o tym CLK GTR - bardzo zapragnąłem kupic w tym roku W208 CLK - które naprawde nie ma za bardzo nic wspólnego z tym autem smiley - to jest magia marketingu - i jak widzać dziala nawet 20 lat pozniej ! smiley


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/

Edytowane przez vip3r dnia 05-02-2016 16:36
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
Duke
Użytkownik

Postów: 1191
Miejscowość: okolice Warszawy
Data rejestracji: 17.09.14
Dodane dnia 05-02-2016 22:13
Vip3r, nie siedziałem, lecz natrafiłem na kilku użytkowników na forach, polskich jak i zagranicznych, którzy mieli C124 a następnie przesiedli się do W208 i narzekali. Tylko cytuję słowa właściciela, " w CLK jest trochę jak chińskiej podróbce Mercedesa". Ze swojej strony polecam C124, lecz w wersji z silnikiem M104 220KM. Niezależnie od tego CLK też mi się podoba.

Edytowane przez Duke dnia 05-02-2016 22:36
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
cichy
Użytkownik



Postów: 742
Miejscowość: Płock
Data rejestracji: 27.11.08
Dodane dnia 05-02-2016 22:22
Duke
+1

P.S. Siedziałem, jeździłem. Ogromna przepaść jakościowa in minus....


944 T 90r. - "Rothmans"

Tor Poznań
2016r.: 1:43.402

Edytowane przez cichy dnia 05-02-2016 22:23
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
kiler
Użytkownik



Postów: 281
Miejscowość: (wil)Kołaków
Data rejestracji: 14.02.13
Dodane dnia 05-02-2016 23:18
Za jakiś miesiąc będzie piękne C124 z niebieską skórą w pełnej wersji Sportline smiley


Prawdziwego mistrza poznaje się po tym, że wygrywa jadąc najwolniej jak to jest możliwe - Juan Manuel Fangio

https://www.facebook.com/BWNengineering
www.facebook.com/BWNengineering
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 06-02-2016 14:01
w sensie kupujesz czy sprzedajesz?

c124 to już jakby klasyk, żal by było takim na codzien jezdzic - a ja naprawde lubie nieideały smiley

ostatnio w 306 rozleciala mi sie tylna szczeka (ponoc standard w tanich podzespolach w zimą) i zablokowala tylne kolo - pewnie w normalnym samochodzie bez lawety by sie nie obylo - a ja ognia i ciągnąc za sobą ślad od opony dojechałem sobie do mechanika smiley (no dobra to raptem ulica obok na moje wsi ale czyms wiecej wart niz kilka tys bym tak raczej nie robil - a tak wkalkulowane jest ze jak sie popsuje bardziej to najwyzej nastepne sie kupuje smiley

widzę siebie w CLK w tym roku smiley


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/

Edytowane przez vip3r dnia 06-02-2016 14:01
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
szczurek
Użytkownik



Postów: 1503
Miejscowość: Rowy
Data rejestracji: 25.04.07
Dodane dnia 06-02-2016 14:35
vip3r napisał/a:


widzę siebie w CLK w tym roku smiley




Ale tylko w takim 430 smiley


944 '87 2,5 targa
924/944/968 Papa Smerf
Mercedes 190E 2,6 Sportline
awatar wspomnienia odległe!!!!!!
Jedna Złota Łopata
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 06-02-2016 15:32
no powiem ci ze taki 430 to bylaby chyba naprawde dluga i piekna przyjazn smiley

...ale ze raczje musialby zastapic 306 (forestera probowalem czym zastapic ale ejst nie do zastapienia smiley a dalej planuje sie 3 aut trzymac) to chyba jednak odrobina rozsadku powinna tez sie pojawic w zakupie smiley

jest tez szansa ze mi przejdzie i zrozumiem ze clk z clk gtr ma tylko troche podobne swiatla - aktualnie leze z odrobina temperatury i sobie tak bredze moze smiley

choc jak widac ten CLK GTR nie tylko na mnie zrobił wrażenie - widzieliście na tym filmiku dokumentalnym jak go budowali? czad smiley


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
kiler
Użytkownik



Postów: 281
Miejscowość: (wil)Kołaków
Data rejestracji: 14.02.13
Dodane dnia 06-02-2016 17:29
vip3r napisał/a:
w sensie kupujesz czy sprzedajesz?

c124 to już jakby klasyk, żal by było takim na codzien jezdzic - a ja naprawde lubie nieideały :


Właśnie kupiłem, w przyszłym tygodniu będzie do mnie jechał. Bardzo fajny ciekawe auto do codziennego użytku, bo połączenie odrobiny klasyki z już dość nowoczesnym i ekonomicznym silnikiem (220-16V).

Z ciekawostek:
- nieco ponad 160 kkm
- 1 właściciel od nowości w CH
- niebieska skóra
- pełen pakiet Sportline
- skrzynia Getrag
- oba fotele elektryczne
- klima
- ...

Mam nadzieję, że się szybko sprzeda bo jeszcze przyjdzie mi do głowy żeby zamienić go z 924 smiley


Prawdziwego mistrza poznaje się po tym, że wygrywa jadąc najwolniej jak to jest możliwe - Juan Manuel Fangio

https://www.facebook.com/BWNengineering

Edytowane przez kiler dnia 06-02-2016 17:31
www.facebook.com/BWNengineering
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
Duke
Użytkownik

Postów: 1191
Miejscowość: okolice Warszawy
Data rejestracji: 17.09.14
Dodane dnia 06-02-2016 20:31
vip3r napisał/a:
c124 to już jakby klasyk, żal by było takim na codzien jezdzic - a ja naprawde lubie nieideały smiley


Do ideału mu sporo brakuje : P, od nowego roku średnio co tydzień jedna usterka, dziś pęknięty odpowietrznik w układzie chłodzenia, w zeszłym tygodniu zardzewiałe śruby w wahaczu, trzeba wycinać, tydzień wcześniej prawie zmielony alternator, tydzień wcześniej nie chce jechać po krótkim postoju dopóki nie wdepnie się gazu do podłogi, potem jedzie normalnie, nacieszyłbyś się : P, część naprawia się sama(elektryka), za to odwdzięcza się naprawdę fajną jazdą, jedyne co to trzeba sprawdzić to miejsce nad głową.

Kiler wrzuć proszę zdjęcia tego sportline'a, tak tylko z ciekawości proszę.

Edytowane przez Duke dnia 06-02-2016 20:33
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
Bluebird Tomek
Użytkownik



Postów: 1826
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 06-02-2016 20:51
CLK jest super, dla mnie jednak największa wada to korozja. W 124 też jest super, ale to specyficzny samochód, ja lubię te klasyczne kształty Mercedesa, ale dla wielu osób to auto do którego bez wąsa i beretu się nie wchodzi smiley I też nie jest pozbawiony wad, ma przecież k-jeta smiley


Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
michal951
Użytkownik



Postów: 907
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 03.12.11
Dodane dnia 06-02-2016 21:07
220/320 juz nie maja k-jeta, kiedys juz pisalem mialem 124 230ce jak i E320 coupe na getragu bardzo przyjemne auta ale nie do zastepowania porsche nie te wywarzenie ,poprostu zupelnie inny rodzaj coupe ale chetnie bym widzial znow taka 320-tke obok porsche i g-klasy najchetniej z przed liftu, bylo cos takiego nowe silniki w starej budzie ale nie stac mnie w tej chwili na trzymanie 3 zbaweksmileysmiley A jak by bylo to kupil bym i tak r129smiley


out
924,944,944(3.0 vario),968,993
In
951
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
Dlugi
Użytkownik



Postów: 3404
Miejscowość: Lublin i okolice.
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 06-02-2016 22:28
michal951 napisał/a:
220/320 juz nie maja k-jeta, kiedys juz pisalem mialem 124 230ce jak i E320 coupe na getragu bardzo przyjemne auta ale nie do zastepowania porsche nie te wywarzenie ,poprostu zupelnie inny rodzaj coupe ale chetnie bym widzial znow taka 320-tke obok porsche i g-klasy najchetniej z przed liftu, bylo cos takiego nowe silniki w starej budzie ale nie stac mnie w tej chwili na trzymanie 3 zbaweksmileysmiley A jak by bylo to kupil bym i tak r129smiley


tak to były roczniki 92/93 stara buda - nowe silniki.
późniejsze mają słabszą konserwację blachy, no i wiadomo wiązki w tych silnikach nowego typu to już gównolit.

Polecam Coupe z silnikiem M111 czyli 2,2 150PS i najlepiej jeszcze przedliftową.
Fajnie chodzi z automatem ale i z manualem też daje radę.
Na PW mogę pisać na co patrzeć blacharsko, mechanicznie itd.


Pozdrawiam smiley
Porsche & ?
7442000 www.classiccars4you.com
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
kiler
Użytkownik



Postów: 281
Miejscowość: (wil)Kołaków
Data rejestracji: 14.02.13
Dodane dnia 06-02-2016 22:38
Jak dotrze i ogarnę to na pewno się pochwalę.


Prawdziwego mistrza poznaje się po tym, że wygrywa jadąc najwolniej jak to jest możliwe - Juan Manuel Fangio

https://www.facebook.com/BWNengineering
www.facebook.com/BWNengineering
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
Cyryl
Użytkownik



Postów: 1190
Miejscowość: Sandomierz
Data rejestracji: 02.11.10
Dodane dnia 06-02-2016 23:13
Duke... Ja to nie wiem.. moje S124 do pięt nie dorastało stanowi Twojej trzysety... a od pierwszego dnia grzebiesz w niej coraz głębiej i głębiej, dając z niewiedzy i nadgorliwości w ręce coraz to większych pajaców. Spirala zniszczenia, niedomagań i usterek nakręca się nakręcana chojną ręką właściciela... Gdybys w innych propocjach jeździł i grzebał, dopiero zrozumiał byś co znaczy mercedes.. Te auta się nie psują, a zużywają. Z godnością i niedoskwierająco. Ale czasem też trafiają w ręce kogoś, kto nie czuje klimatu, że stara, skórzana, wygodna kurtka ma wyrobiony zamek, który będzie służył latami pod warunkiem, że zwrócisz uwagę przy zamykaniu na pierwsze trzy ząbki. Są ludzie, którzy w mig załapią 'poetykę" przedmiotu i będą z nim dobrze żyli. Są tacy, co poruszą niebo i ziemię, by wszystko było jak z fabryki. Nie będzie, bo czasu nie cofniesz, choćbyś nie wiem jak bardzo chciał. I Ty chcesz. Czy to zarzut? nie. Po prostu stwierdzenie (poparte obserwacją), że nie wszyscy nadają się do jeżdżenia klasykami. (całość możecie potraktować jako offtop, już od dawna miałem ochotę to napisać )
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
Duke
Użytkownik

Postów: 1191
Miejscowość: okolice Warszawy
Data rejestracji: 17.09.14
Dodane dnia 06-02-2016 23:59
Cyryl, ale ja z tego auta jestem bardzo zadowolony i nie zamierzam go kiedykolwiek sprzedać, bo je uwielbiam, co nie zmienia że się sypie to i owo, jeżdżę nim prawie 400km tygodniowo(może na zwykły samochód to mało, ale dla 26 letniego auta już nie) i wychodzą różne kwestie, nie da się dyskutować z tym że zrzygał się dwoma litrami płynu chłodniczego, czy że alternator się spalił lub że go ściąga bo geometria jest zła i nie da się jej ruszyć śrub z przodu, po prostu tak się stało i ja to akceptuję i to ogarniam, a przy okazji uczę się czegoś o nim i o mechanice, nie ma to również nic z do rzeczy z wiedzą, której na pewno mi brakuje. Kupiłbym go i drugi a nawet 3ci raz gdybym cofnął się w czasie : ). Choćby dzisiaj pojechałem nim w góry w trasę i jechało się super i nie mogę się doczekać jazdy krętymi drogami następnego dnia ; ).

Czasem tylko mnie kusi by kupić jeszcze 944, ale rozsądek nie pozwala, bo mam inne priorytety, może latem się uda coś nabyć, zobaczymy.

PEACE : )

Edytowane przez Duke dnia 07-02-2016 00:12
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 07-02-2016 00:12
Jacek mam Clk 208 ... 2.0 140 koni manualna skrzynia bez kompresora zagazowany .
Już 5 lat nim nie jeżdzę ale trudno się z nim rozstać .
Jedzie się dobrze mało pali , dobry komfort .
Myślałem żeby kiedyś kupić sobie 3.2smiley
Jak potrzebujesz się dowiedzieć więcej dzwoń .


Sumarycznie jest 3724;-)
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
Cyryl
Użytkownik



Postów: 1190
Miejscowość: Sandomierz
Data rejestracji: 02.11.10
Dodane dnia 07-02-2016 00:16
Usterki i awarie to normalna rzecz. Martyrologia jednak polega na tym, że kupujesz nowe opony, bo na zdrowych, ale używanych 'nie da się ustawić geometrii". Z wieloma rzeczami jest podobnie i to nakręca kolejne dziwne tematy i preteksty do grzebania. Racja- nie mój wóz, grzeb sobie i knuj, nie ja za te zabawy płacę. Patrząc na to z boku można odnieść wrażenie, ze auto, ba- model- jest kiepski, bo ciągle wymaga ingerencji. 124 to może nie prosta, ale do bólu logiczna i przemyślana konstrukcja. Sama z siebie nie rzyga płynami, nie szarpie i nie ma tendencji do kangurków. Kjet zasilany jedynie benzyną przez trzy dekady może nie wymagać regulacji, chodzić idealnie i mieć regulacyjne, fabryczne plomby na miejscu..Zmierzam do tego, że na siłę starasz się uczynić z 30 letniego, świetnego auta wóz bezapelacyjnie dwuletni. Zupełnie bez potrzeby. Tylko tyle. Lub- aż tyle. Radości z gwiazdy !
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
Duke
Użytkownik

Postów: 1191
Miejscowość: okolice Warszawy
Data rejestracji: 17.09.14
Dodane dnia 07-02-2016 00:25
Model bardzo dobry, wszystko co z nim się dzieje i działo, jest absolutnie uzasadnione wiekiem, właściwie już wszystko z nim zrobiłem, została ta blacha i przed latem to ogarnę przy pomocy Twojego kontaktu. Czekam aż Pan Adam przeprowadzi się w moje strony, ale udało mi się w końcu znaleźć dobry i stosunkowo tani serwis -> Wiklinowa, Warszawa.

Pozdro : )

Edytowane przez Duke dnia 07-02-2016 00:26
Autor RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co?
Cyryl
Użytkownik



Postów: 1190
Miejscowość: Sandomierz
Data rejestracji: 02.11.10
Dodane dnia 07-02-2016 00:28
Oby p. Adam został tam gdzie powinien, a Tobie wystarczyła Wiklinowa smiley
Strona 58 z 121 << < 55 56 57 58 59 60 61 > >>