924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Wszystko o Porsche 924
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
hades307
Użytkownik



Postów: 1768
Miejscowość: Freie Stadt Danzig
Data rejestracji: 02.01.08
Dodane dnia 18-01-2010 19:42
spoko jak go nie weźmiesz to może ja smiley
chociaż bardziej pociąga mnie 928S z alledrogo
po za tym 79 już jeden mam smiley



1978
1979
szukam rocznika '80 smiley
There is a fine line between hobby and mental illness
-Welcome to the Other Side smiley
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
igor
Użytkownik



Postów: 3865
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 18-01-2010 19:44
oj nie kombinuj z pogodą... choćby śnieg i deszcz i lód.. najwyżej wyjedziesz o 4 rano, będziesz jechać 10 godzin w jedną stronę jadąc asekuracyjnie 50km/h smiley
Pumba - nie ma co odwlekać! smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 18-01-2010 20:25
Jedź oglądaj smiley
Z tego co rozmawiałem z michałem928 jazda turbo w zimie jest ciekawa, ale na plus pogoda się już troszkę poprawia. Przynajmniej tutaj już odwilż lekko łapie.
Zastanawiałem się jak można będzie zabrać to autko po zakupie. Przegląd techniczny chyba da się zrobić żeby wypisali na VIN ale jak z ubezpieczeniem to nie wiem, bo skoro autko nie jest w PL zarejestrowane to będzie tutaj pewnie troszkę zabawy. Lepiej zorientować się jak to dokładnie z tym jest, żeby potem nie było jakichś niespodziewajek smiley

Przeglądałem ostatnio oferty 931 z DE i trafienie egzeplarza na tyle dobrze wyglądającego jak to srebrne w tej cenie się nie wyłapie - ale jednak to tylko fotki. Ładne zaczynają się w granicach 5000 Euro a kończą smiley gdzieś w kosmosie... nawet 30000 euro za 924 Carrera GT smiley Ewentualnie dla biedaków 120000 Euro za oryginalnego GTS'a.



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli

Edytowane przez Misiek dnia 18-01-2010 20:29
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Qbak
Użytkownik



Postów: 7451
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 18-01-2010 21:43
Właśnie, może posprawdzaj czy auto ma wszystko ok z papierami i czy da się bez
problemów zarejestrować w PL. Kurcze, wątek już ma dwie strony a Ty przecież
jeszcze nie masz tego auta smiley Czegoś takiego jeszcze nie było smiley

Hades, nie jeden z nas ma chyba ochotę ustrzelić ten dublet smiley (31 i 28)
Gdyby jeszcze było za co... smiley


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.porscheshop.pl
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 18-01-2010 22:05
Ja jestem z Gdańska, 931 stoi w Żukowie, więc mam około 45 minut drogi w najgorszym wypadku (korków). A mimo to, ciężko z czasem... Dziwne.
Auto jest na letnich oponach... Ciężko będzie sprawdzić choćby wspomniane przez Michała działanie skrzyni przy redukowaniu biegów.

Misiek, Qbak - jak i o ile będę miał podpisaną umowę - auto będę lawetował na własne podwórko i do garażu, aż wszystkich formalności nie załatwię. Najpierw zabranie się za rejestrację, później (a w zasadzie w tym samym prawie czasie) za ubezpieczenie. Problemów raczej nie przewiduję, o ile papiery są w komplecie, akcyzy i inne zwolnienia z VAT-u... Tydzień w garażu autku nie zaszkodzi, a jak będzie czas, to się jeszcze dobrze przyjrzę wszystkiemu.

Nawet, jeżeli się na to akurat Turbo nie zdecyduję - dam przynajmniej dość obszerną relację z tego, w jakim jest stanie, dla kolegów z daleka - żebyście w razie czego nie jechali w ciemno. Choć wolałbym, żeby finał historii był inny smiley

Hades - bój się żony smiley
Igor - nie odwlekam, staram się, jak mogę, sam chciałbym już go zobaczyć...

Jak dobrze pójdzie, przybliżę jutro sprawę około 16-stej...


Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Apa13
Użytkownik



Postów: 397
Miejscowość: Warszawa/Ciechanów
Data rejestracji: 20.01.08
Dodane dnia 19-01-2010 00:24
i patrz na detale i szczegóły i im mneij patentow tym lepiej smiley


Artur 944 '83
3136093
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Apa13
Użytkownik



Postów: 397
Miejscowość: Warszawa/Ciechanów
Data rejestracji: 20.01.08
Dodane dnia 19-01-2010 10:20
"Przegląd techniczny chyba da się zrobić żeby wypisali na VIN"
Mi przegląd techniczny wypisali na stare tablice ( francuskie)


Artur 944 '83
3136093
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 19-01-2010 11:00
Oglądałem.
Wygląda na nigdy niebity, choć przez śnieg mogłem wszystkiego nie obejrzeć dobrze. Silnik pracuje równo, odpalił za pierwszym razem po półtora miesiąca stania na dworze. Patentów... Nie stwierdziłem. Nawet te elektryczne szyby są oryginalne z fabryki - ponoć dokumentacja tak mówi - jeszcze jej nie widziałem.

Korozji prawie brak - auto pochodzi z południa Francji, pewnie tam soli nie zaznało. Środek - jak na zdjęciach, nic dodać, nic ująć. Kilka wskaźników nie działa (temperatura silnika nie pracuje, wskaźnik ciśnienia oleju chyba coś słabo chodzi, wskaźnik ładowania ponoć zaniża o 2 jednostki - wszystko do zrobienia, pewnie coś nie styka.

Nie powiem nic o stanie skrzyni i sprzęgła - nie dane było się nim przejechać, a na oględziny nie było dużo czasu - już się denerwowali ludzie, bo zimno chwytało. Następnym razem będzie stał w garażu, a pojadę w końcu z Ojcem, to obejrzymy go dokładnie - i się nim przejedziemy.

Najważniejsze, ze mechanicznie wydaje się być w stanie bdb.
I na koniec. Jest piękny.
Czeka mnie dziś poważne myślenie.


Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Mammoth
Użytkownik



Postów: 1843
Miejscowość: woj. lubelskie
Data rejestracji: 13.03.08
Dodane dnia 19-01-2010 11:23
Pumba napisał/a:
"...wskaźnik ciśnienia oleju chyba coś słabo chodzi..."

Jesteś pewny, że wskaźnik? Co z nim nie tak?


Porsche 924 78' (...)
Porsche 924 78' (już nie ma)

"W Porsche psują się tylko dwie rzeczy: świece lub coś innego"
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Porsche_fan
Użytkownik

Postów: 4
Miejscowość:
Data rejestracji: 19.01.10
Dodane dnia 19-01-2010 14:15
czesc,kiedys chcialem kupic to auto i od poczatku sledze jego sprzedaz na allegro.W sumie sledze dwa watki (michala928 i ten) na tym forum i conieco wiem na temat tego auta z gdanska. Ogladalem go kiedys jak jeszcze byl bodajze za 16tys czy 14tys (juz nie pamietam,bylo to 2lata temu). Wtedy drzwi od strony pasazera i blotnik byly wymianiane(wypadek we francji),tak samo blotnik od strony kierowcy oraz mocno szpachlowane(sprawdz kolo lusterka,tam tego jest naprawde grubo). A czujnik to pokazywal mi tak jakby silnik sie przegrzewal(powyzej czerwonej kreski). Jak kiedys rozmawialem z pierwszym sprzedajacym to to auto bylo za bodajze 6tys(ale bylo jzu za pozno bo wlasnie ten koles z gdanska je wziol) to dal za nie 1000euro we francji i mowi ze ledwie wyszedl na swoje.

To auto to moim zdaniem egzemplarz kupiony typowo pod sprzedaz,nigdy nie bedzie zarejestrowane przez obecnego wlasciciela bo po co?aby placic 400zl OC co roku?malowanie auta obecny wlasciciel ponoc mial za free(jakies przyslugi czy cos takiego - sam mi sie do tego przyznal). Ogolnie sam musisz zdecydowac czy dasz mu zarobic ok.6-7tys czy lepiej wybrac za taka kase piekne 924 2.0 w super stanie.

Edytowane przez Porsche_fan dnia 19-01-2010 14:16
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Qbak
Użytkownik



Postów: 7451
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 19-01-2010 16:08
Hmmm, po tym opisie wynika że sprzedający odłączył wskaźnik temperatury silnika.
Niezbyt to dobrze rokuje. Warto się temu dokładnie przyjrzeć.


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.porscheshop.pl
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 19-01-2010 16:11
Nie będę się czepiał ale...
To troszkę rzeczy byłoby do zrobienia. Jeśli autko faktycznie się przegrzewa to na pewno dobrze nie wróży, mimo że silnik chodzi ok.
Elektryczne szyby były 100% dołożone o czym świadczą otwory w tapicerce drzwi... czyżby po korbkach smiley
Zbiornik paliwa jest podejrzany bo ma 62L, w turbo dawali większe ponad 80L.

A tak z ciekawości.. zegary wewnątrz są zielone czy białe? Jakby się dało zajrzeć do bagażnika i popatrzeć czy jest naklejka z danymi smiley

No a za 14 tyś można faktycznie znaleźć już porządne 924 albo nawet 944 w przyzwoitym stanie smiley ale wiem... jednak to nie turbo smiley



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Porsche_fan
Użytkownik

Postów: 4
Miejscowość:
Data rejestracji: 19.01.10
Dodane dnia 19-01-2010 16:45
drzwi od str.kierowcy tez sa dokladane z inengo egzemplarza + dodatkowo mocno szpachlowane tak jak wyzej napisalem,szpachle widac bez obecnosci slonca i dobrego slonca(przynajmniej ja zauwazylem bedac w jego garazu) i czuc wyraznie reka grubosc i nierownosc,osobiscie odradzam ten egzemplarz i zwyklego dealera starych samochodow(mial jeszcze bmw 2000C tzn 1500 czy jakos tak,tez kupione pod sprzedaz). Jak cos jeszcze waznego mi sie przypomni to dopisze.
Prosze nie sugerowac sie tym ze auto stoi lub stalo w muzeum,zostalo tam postawione bo Michal zna wlascicieli tego muzeum i zgodzili sie za free go tam przetrzymac a domyslam sie ze musial on zwolnic garaz rodzicow w ktorym stalo turbo.

misiek - naklejka w turbo na tylnej klapie?nie pomyliles rocznikow?944 i 924 S mialy takowe z tylu ale 924 2.0 i turbo nie,znajdowaly sie one chyba gdzies przy przednim pasie pod maska(przynajmniej w 2.0 wolnossactym po 81....).

Edytowane przez Porsche_fan dnia 19-01-2010 16:47
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 19-01-2010 16:57
Nie na tylnej klapie tylko w śroku... tak +/- jak na tej fotce:
[img]http://944turbo.net/wp-content/uploads/2009/03/options_sticker_trunk.jpg[/img]
w 924 powinny być chyba że ktoś nie przykleił i naklejka została w książeczce serwisowej.



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
igor
Użytkownik



Postów: 3865
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 19-01-2010 17:15
Pumba - jednak pojedź zobacz, zwracając szczególną uwagę na wymienione elementy..


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 19-01-2010 17:57
No właśnie żałuję, że wcześniej nie dostałem tych informacji.

Co do szpachli na drzwiach... Od strony pasażera auto stało zaraz koło zaspy śniegu, ciężko było mi dobrze obejrzeć tę stronę. Od strony kierowcy, zauważyłem, że troszkę nierówno szły. Jednak nie mogę ocenić tego od razu, bo auto było całe w śniegu... Zbiornik paliwa... Czyżby oryginalny był dziurawy? Auto ma nieskorodowane podwozie, więc korozja oryginalnego zbiornika raczej odpada... Nie wiem. Co do czujnika - skoro ciągle pokazywał przegrzanie silnika - to pewnie też było gdzieś jakieś zwarcie... Instalacja elektryczna to nie problem, z pomocą schematów dojdę do wszystkiego.

Żałuję też, że zabrałem ze sobą dwie nieznające się na autach osoby (obu zdanie jest jednak ważne, a jedna to mój Dziadek, który po prostu nie uznaje samochodów, które mają ponad 10 lat smiley ), zaraz było stękanie, że zimno i trzeba było się zwinąć. Następnym razem pojadę tylko z Ojcem i posiedzę dłużej przy aucie. Teraz nie było czasu...

Zegary - zielone.

Umówię się na jeszcze jeden raz, auto będzie w garażu, obejrzę wszystko, tym razem bardzo dokładnie i się zobaczy.




Edytowane przez Pumba dnia 19-01-2010 18:14
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Apa13
Użytkownik



Postów: 397
Miejscowość: Warszawa/Ciechanów
Data rejestracji: 20.01.08
Dodane dnia 19-01-2010 18:33
Zapytaj sie własciciela, czy nie bedze problemu podjechać do stacji diagnostycznej (nawet jelsi to sciema). Moze przypomni mu sie cos z historii auta??


Artur 944 '83
3136093
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 19-01-2010 19:26
Historia auta z czasu, kiedy był we Francji, jest podobno nieznana. Na następne oglądanie poproszę o przywiezienie dokumentów auta, może dowiem się czegoś więcej.

Tak jak mówi Misiek - chciałem mieć turbo. Dłubania przy aucie się nie boję - z mniejszymi usterkami też dam sobie radę. Boję się tylko (z resztą, każdy się boi w 30 letnim aucie) o niezawodność i o większe usterki.


Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 19-01-2010 19:47
No widzisz smiley prosiaki powoli zbierają ofiary turbodziury finansowej smiley

Ogólnie gdyby nie niektóre ceny i miesięczne czekanie aż trafi się okazja coś dokupić nie byłoby o czym gadać smiley

Sam bawię się z tym moim 931 już w sumie 10 miesięcy smiley przy odrobinie szczęścia w 1 rocznicę powinienem zacząć składać to do kupy. Jak finanse pozwolą to jeszcze w tym roku powinienem autko doprowadzić do znośnego stanu nadającego się do dalszej eksploatacji. smiley



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Autor RE: Pumbowa Srebrna Strzała (?)
tetsumaru
Użytkownik

Postów: 1093
Miejscowość: Łódż
Data rejestracji: 17.11.09
Dodane dnia 19-01-2010 21:07
Wiecie co panowie !!! nie zniechęcajcie Pumby . To turbo stoi na allegro juz tyle czasu , ze jak tak dalej będziecie wybrzydzać i obrzydzać to skończy się tak że drapnie go jakś debil z przypadku , po miesiacu go rozbije a to co z niego zostanie pojdzie na czesci albo na żyletki .... Pumba ! To autko ma jak by nie było nowy lakier , żle nie wygląda a calą reszte łącznie z ewentualną naprawa pompy wody czy termostatu da sie chyba zrobić ... Jesli byś go kupił przed lakierowaniem , to z blacharką i nowym lakierem wyszedłby pewnie jakieś 12 - 14 kpln . Wydaje mi się że jeśli masz wolne te kilkanaście tyś pln zapał i ochote TO BIERZ GO !!! Bo egzemplaży TURBO jest CORAZ MNIEJ !!!!! Kup go , dopieszczaj , dbaj o niego tylko sprawdż tą temperature cieczy chłodzącej żeby prosiaczek sie nie zatarł podczas podróży ... A najlepiej przewiez go dla świetego spokoju na lawecie . Gdybym miał wolne te kilkanaście koła pln dawno bym go drapnął ....
1714637
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >