924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Zloty/Imprezy/Wydarzenia
Autor Porsche Centrum Kraków - 1 urodziny i premiera Porsche Taycan
tsubasa
Użytkownik



Postów: 1646
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 16.10.16
Dodane dnia 23-02-2020 09:04
Dzięki uprzejmości Porsche Centrum Kraków mieliśmy okazję podziwiać pierwszego elektryka w historii Porsche. No może drugiego bo pierwszy ma już ponad 100 lat.
Impreza zrobiona z dużym rozmachem, ogólnie w duchu przyszłości i nadchodzących nowych technologii.
Imprezę prowadziła Iza Krzan, która urodą zachwycała męską część gości a u części żeńskiej wywoływała zapewne trochę inne odczucia. Wieczór uświetnili ukraińscy tancerze znani z rozrywkowych programów tanecznych, u boku głównej prezenterki brylował robot opowiadający o osiągach i ciekawostkach technicznych Porsche Taycan. Poza barmanami drinki robił dla gości również uroczy robot którego wszyscy nie wiadomo dlaczego nazwali Edek.

Co do samego clue programu - 2 egzemplarze Taycana w wersji Turbo i Turbo S. Oczywiście można było wszędzie zaglądnąć, usiąść podotykać, poprzyciskać i ogólnie pobawić się nową technologią Porsche. Samochód jako taki na mnie nie zrobił tak dużego wrażenia jak np Panamera Sport Turismo czy nawet zwykła Panamera. Jest na pewno sporo mniejszy i przy moim wzroście 188cm ciężko było się wygodnie usadowić na tylnych kanapach. Z przodu miejsca trochę więcej ale bez większego szału. Wszędzie królują ekrany dotykowe poprzez które odbywa się cała obsługa samochodu. Dochodziło przez to również do zabawnych sytuacji gdyż przez 10 minut nie mogliśmy znaleźć otwierania przedniej klapy. Większość szukała oczywiście wajchy przy nogach kierowcy, niektórzy próbowali naciskać znaczek a jeszcze inni szukali otwierania na progu auta. Finalnie oczywiście okazało się że otwiera się przez menu auta na ekranie.. W kwestii pakowności nie ma dramatu bo do dyspozycji są 2 bagażniki - jeden dość głęboki z tyłu choć z małym otworem załadunkowym, a drugi z przodu znany z boxsterów i 911 czyli w zasadzie jedna walizka kabinowa.
Przy zabawie różnymi trybami samochodu widać było jaki ma to wpływ na przewidywany zasięg gdyż w trybie Eco na ekranach widniało 350km, i po kolei idąc przez tryby normal do sport plus spadało do 300km. Czyli można przewidywać że w trybie normalnej eksploatacji Taycan będzie autem typowo miejskim z zasięgiem rzędu 300km.. Myślę że na forach Tesli już jest śmiech z tego powodu bo po szumnych zapowiedziach Porsche niestety chyba 500km zasięgu to jest mrzonka.. Nawet na prezentacji przed wjazdem obu Taycanów robot mówił o zasięgu maks 350km.
Mnie osobiście ten samochód kompletnie nie przekonuje do elektrycznej motoryzacji a tym bardziej do wydania niemal 800tys na samochód którym bałbym się wybrać nad nasze morze w obawie że będę jechał dłużej niż pociągiem Pendolino..
Poniżej kilka fotek obu Taycanów a filmiki z imprezy możecie zobaczyć na naszym profilu FB Pasja Porsche..






























Cayenne Classic smiley 955| 987S| 928S
www.pasjaporsche.pl

Edytowane przez tsubasa dnia 23-02-2020 09:08
Autor RE: Porsche Centrum Kraków - 1 urodziny i premiera Porsche Taycan
simprez
Użytkownik



Postów: 5604
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 23-02-2020 10:27
Świetna impreza widzę się odbyła smiley Gratuluję Porsche Kraków. A Pasji Porsche zazdrasczam! Oj bardzo!!! smileysmileysmiley
Zawodowo i hobbystycznie ciekawie mnie Taycan w dwójnasób, więc mam wielką nadzieję, że uda mi się kiedyś wbić na testdrive smiley Ja tam bym się nie bał ruszyć nim w dłuższy trip. Mam chyba więcej wiary w możliwości i talent inżynierów. I chyba trochę wrodzonej przekory smiley
A zwiedzanie stacji ładowania było w menu???


944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try.
2716024
Autor RE: Porsche Centrum Kraków - 1 urodziny i premiera Porsche Taycan
sebee86
Użytkownik

Postów: 14
Miejscowość: Krk
Data rejestracji: 24.10.19
Dodane dnia 25-02-2020 17:43
Fejsbookowa relacja pelna profeska! Tak jakbym tam byl smiley


1988 Porsche 944 Celebration Edition
Autor RE: Porsche Centrum Kraków - 1 urodziny i premiera Porsche Taycan
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 27-02-2020 09:30
Ciekawe czy wersja turbo ma turbinę (wiatrową do ładowania baterii) ?


2.5 turbo, 2.5 N/A, 2.0 turbo, 2.0 N/A, 0.8 CDI, 0.600
Autor RE: Porsche Centrum Kraków - 1 urodziny i premiera Porsche Taycan
mario1942
Użytkownik



Postów: 169
Miejscowość: Bologna
Data rejestracji: 16.05.11
Dodane dnia 27-02-2020 10:38
simprez napisał/a:
Ja tam bym się nie bał ruszyć nim w dłuższy trip. Mam chyba więcej wiary w możliwości i talent inżynierów. I chyba trochę wrodzonej przekory smiley
A zwiedzanie stacji ładowania było w menu???


Odważnie smiley Topowa wersja nie zrobi więcej niż 300 km i nie mówimy tu o wyjątkowo sportowej jeździe. Niemniej ładowarka 800V ładuje auto bardzo sprawnie.
Fajnie za to, że Porsche idzie w elektryki - przyszłość marki będzie stabilna i pewna.
Co do tego komfortu i miejsca w środku.. Taycan nigdy nie miał być konkurentem Panamery - a raczej pomostem dla 911 do stania się elektrykiem. I tak należy go też traktować, jako sportowe 2+2 z parą dodatkowych drzwi. Po prostu bano się co powiedzą puryści na 911 EV smiley
Moje wrażenia z jazdy: auto jest obłędne, przyspiesza nieziemsko, trzyma się drogi jak przyklejone i wydaje się wiele lżejsze niż w rzeczywistości. Co jednak z tego wszystkiego, jak podczas przyspieszania chce się dosłownie rzucić pawia? smiley
Przyspieszenie jest nienaturalne, trakcja sztuczna, a dźwięk przypomina odgłosy droidów z Gwiezdnych Wojen...


Było:
924 "Barszczyk" 85'
Jest:
Porsche Boxster 987

Edytowane przez mario1942 dnia 27-02-2020 10:41
9994190