924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Hyde Park
Autor Sprowadzenie części z UK
Stevenbezel
Użytkownik

Postów: 3
Miejscowość:
Data rejestracji: 24.10.22
Dodane dnia 29-12-2022 14:18
Cześć, nie znalazłem nigdzie wyczerpującego info na ten temat.
Jak wygląda sprowadzanie części z UK po brexicie? Możliwe, że będę chciał stamtąd ściągnąć silnik. Jak to ogarnąć? Czy są różnice przy zakupie od firmy a osoby prywatnej (np. VAT)? Czy ewentualnie jest szansa na jakieś ominięcie kosztów typu należy zrobić odprawę celną ale w praktyce nikt tego nie robi i nikt się nie czepia? Najlepiej ściągać jakimś prywatnym transportem (wiem, że są busy z UK) czy raczej próbować wysłać paletę kurierem w stylu UPS? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi. Ewentualnie może wiecie gdzie zapytać o takie kwestie? Jakieś forum, grupa na FB albo po prostu firma tym się zajmująca?
Autor RE: Sprowadzenie części z UK
browar
Użytkownik

Postów: 778
Miejscowość:
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 29-12-2022 15:27
Hej,

Zamówiłem cześci za 265 GBP i miałem na poczcie cła na 100 PLN. Ale nie wiem do końca ile napisał wartości na kwicie


Siem
browar
eS
Autor RE: Sprowadzenie części z UK
kondzi
Użytkownik



Postów: 1464
Miejscowość: Gdynia/Świerczów/Warszawa
Data rejestracji: 11.12.16
Dodane dnia 29-12-2022 22:14
Ogolnie to teraz z UK ciężej cos ściągnąć jak z USA, szczególnie jak chcesz to np. na firmę z fakturą. PiS każdy jeden grosz z Ciebie zedrze jak tylko dasz powód ku temu. Słyszałem, że jak coś Ci znajomy busem przywiezie, to tam nikt nie sprawdza co i jak. Ale tylko słyszałem.


Pozdrowienia,
Konrad

--

'93 Porsche 928 GTS
'89 Porsche 944 Turbo
'83 Porsche 911 Carrera 3.2
'81 Porsche 924 Turbo
www.bearsgarage.pl