924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Silnik dmuchawy - zamiennik.
Marbarson
Użytkownik

Postów: 24
Miejscowość:
Data rejestracji: 24.10.22
Dodane dnia 02-04-2024 23:28
Witam,

Poszukuje silnika dmuchawy (nawiewu) do mojego 924 z 1980. Oryginalnie siedzial tam 0 130 007 023. Niestety nie moge nigdzie znalezc takiego modelu. Znalazlem np. MAXGEAR 57-0084 ale to zamiennik Boscha 0 130 007 027. Nie przygladalem sie dokladnie czy "na wyglad" sa podobne - myslicie, ze cos takiego mogloby pasowac? Ewentulnie czy macie jakies wskazowki co mozna tam wpakowac?smiley

Jeszcze jedno pytanie odnoscie czesci # 021 101 173. Gdzies w necie znalazlem info ze jest to o-ring 13,5 x3,5mm. U mnie w tym miejscu jest cos co nie przypomina o-ringow tylko plaskie uszczelki jak z kranu-moze przez 40+ lat sie troche rozjechalysmiley O-ring w takim rozmiarze tez ciezko znalezc - czy ktos wie cos na ten temat?

Dzieki i pozdrawiam!
Mariusz
Autor RE: Silnik dmuchawy - zamiennik.
Qbak
Użytkownik



Postów: 7453
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 03-04-2024 20:32
Oringi w cenie 5zł/szt. mogę mieć smiley Wysyłka będzie droższa.

Wentylator. Jeżeli to co znalazłeś pasuje to weź Nrf lub Nissensa, Maxgear raczej jest zwykle słaby jakościowo. Napisz do mnie na mail (j.kadziela@gmail.com) to Ci wyślę grafikę z wymiarami tego wentylatora w opcji Nissensa. Pomierzysz z oryginalnym i będziesz wiedział czy pasuje.

Jakby co to jest dostępny oryginał w cenie 900zł...

Aha, jakby co to można jeszcze powalczyć z przewinięciem silnika i wymianą szczotek. Nie wiem czy jest tam co ratować, ale czasem i tak trzeba. Kolega kiedyś tak robił w swoim 924 i chyba się udało z tego co pamiętam.


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche

Edytowane przez Qbak dnia 03-04-2024 20:41
www.qbak.pl