924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Ćwierkanie - czyżby zawory ?
Arturros
Użytkownik

Postów: 57
Miejscowość:
Data rejestracji: 07.05.06
Dodane dnia 23-11-2006 16:19
Podczas dodawania gazu, w średnim zakresie , słychać charakterystyczne ćwierkanie, czyżby zaczęły "grać" zawory ?
Co z tym zrobić? czy należy wyregulować ? Jak tak, to proszę o opis, szczelinomierzami potrafię się posługiwać smiley
arturros@o2.pl 555857
Autor RE: Ćwierkanie - czyżby zawory ?
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 23-11-2006 18:46
U mnie też ćwierkają.
Wiosna idzie po prostu! smiley


Sprawdź wyprzedzenie zapłonu i czy palywka ci za mało nie wlata do silnika, bo chiba raczej detonacyje zasłyszałeś!
W rękę lampkię strobo i do dzieła smiley
Zawory... też możesz sprawdzić, ale luzy to słychać w zasadzie najlepiej na wolnych obrotach - jako metaliczne klepanie.
Damian
Autor RE: Ćwierkanie - czyżby zawory ?
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 24-11-2006 16:39
mi tamnigdy nie detonowało bez obciążenia, tylko jak sie napędzałem, a po sprawdzeniu kąta wyprzedzenia na jałowych obrotach i po odpięciu wężyka podciśnieniowego miałem za 20 także grubo wyprzedzone.

niewiem co to dla ciebie jest "charakterysyczne" bo mi w średnich obrotach zaczyna dzwonić dekiel od pasa rozrządu


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: Ćwierkanie - czyżby zawory ?
Arturros
Użytkownik

Postów: 57
Miejscowość:
Data rejestracji: 07.05.06
Dodane dnia 25-11-2006 00:19
nie wiem jak Ci opisać te harakterystyczne. to takie dzziiiuuuuuu.... smiley dzwoni jak przyspieszam, jak dodaje gazu powoli jest ok i jak dodaje prawie na maxa. Postaram się jutro sprawdzić zapłon i jak to nic nie da to może wzbogace troche mieszankę. Tylko jak ? smiley Prawdopodobnie ta rurka przy k-jetroniku (klucz imbusowy) ale nie wiem jaki. Jeżeli to zły trop piszcie koniecznie. W ogóle piszcie smiley co zrobić gdzie i jak.
arturros@o2.pl 555857
Autor RE: Ćwierkanie - czyżby zawory ?
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 25-11-2006 01:22
mądrzy ludzie mówią żeby nie ruszać samemu kjeta. opisywanie onomatopeją odgłosów silnika do nieczego nas nie doprowadzi ale żeby być gołosłownym powiem ze jak ja miałem spalanie stukowe to było bardziej kle klekle kle kleklekle kle kle smiley także po twoim opisie stawiałbym na coś innego raczej. za mądry to ja nie jestem ale jak jesteś z warszawy i chce ci sie podjechać w okolice Bemowa to moge posłuchać, może stroboskopem pobłyskać, porobić mądre miny, wpyalić 2 szlugi i może coś sie wypatrzy


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: Ćwierkanie - czyżby zawory ?
Borys
Użytkownik

Postów: 26
Miejscowość:
Data rejestracji: 03.01.07
Dodane dnia 04-01-2007 11:49
witajcie!!!!
u mnie juz nie ma ćwierkania ale jest wielkie walenie i to nie wynika z regulacji zaworów ja juz mam głowice do wymiany nad regulacją to sie nasiedziałem jak głupi ustawiałem na momenty na słuch i jak leci wkońcu zostawiłem na momenty jak w Hajnesie. U mnie poprostu głowica padła dowieciałem sie puźniej a mianowicie wyrobiły sie gniazda popychaczy zaworów ( tam Gdzie te szkalnki chodzom) no i du.. zimna oczywiście miałem jeszcze jednom głowice tyle ze udzkodzona ale szklanki były ok wiec zaczołem mieźyć obwód mikromiezem i drga eliminacji wybrałem komplet najleprzych wyjołem wałek rozrzadu pozakaładałem wyregulowałem iiiiiii
i było ok to znaczy nie walił tak mocno i na niektórych obrotach wogóle nie było słychac ale co sie zaczeło sypac to musi sie rozsypac ..
Teraz sytułacje mam takom ze wali jak walił chałasuje okropnie i tak jezdze szukająć drugiej głowicu jest to bardzo nie przyjemny chałas!!
I sam nie wiem od czego to sie sytało tak poprostu auto nie było przegrzane bo tlko ja nim jezdze a pozatym całysilnik był po rmoncie włacznie z głowicą i ak sie stało i juz!!!
2603063
Autor RE: Ćwierkanie - czyżby zawory ?
KRAZ
Użytkownik



Postów: 532
Miejscowość:
Data rejestracji: 10.05.06
Dodane dnia 07-01-2007 20:38
mi tez wali i denerwuje mniesmiley ale wali nawet jak stoje na wolnych obrotac tak jak bym mial diesla pod maska staralem sie wyslychac gdzie wali i wydaje mi sie ze to pod pokrywa zaworowsmiley ale nie mam doswiadczenia zeby to zidentyfikowacsmiley jak ktos w wawie albo okolicach radomia, kozienic glowaczowa cos wie na ten temat to chetnie sie spotkamsmileysmiley


.
5442638
Autor RE: Ćwierkanie - czyżby zawory ?
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 07-01-2007 23:51
no przyjedź wreszcie na tego fajka i robienie mądrych min gapąc się na silnik


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: Ćwierkanie - czyżby zawory ?
Borys
Użytkownik

Postów: 26
Miejscowość:
Data rejestracji: 03.01.07
Dodane dnia 09-01-2007 18:42
KRAZ jak ci wali jak dizel to dokładnie jak mi i na wolny i wogóle a to walenie słychac dokładnie wszedzie i jak tak szukałem to podejzewałem nawet panewki ale miałem robione i jak wymieniałem te szkalnki to to ustapiło na troche więc to na bank głowica mozesz sprubować regulacji jest prosta daj znac to ci podrzuce strone z momentami z Hajnesa i sobie wyregulujesz!!!!!!!!!! moze u ciebie to tylko rozregulowane zawory u mnie juz nieee
2603063
Autor RE: Ćwierkanie - czyżby zawory ?
KRAZ
Użytkownik



Postów: 532
Miejscowość:
Data rejestracji: 10.05.06
Dodane dnia 09-01-2007 21:07
jak ja sluchalem to wydaje mi sie ze te stuki dochodza z pod pokrywy zaworow a raz jak bylo zimno to az sie przestraszylem bo myslalem ze sie rozpadniesmileysmiley odezwij sie do mnie na gg (5442638) to zapytam o pare szczegulowsmileysmiley np czy mozna zalorzyc stara uszczelke czy nowa bo mam nowy komplet pod -glowice pokrywe zaworow i uszczelniacze zaworowe to moze bym odrazu wymienil wszystko to moze by mi oleju nie bralsmileysmileysmiley


.

Edytowane przez KRAZ dnia 09-01-2007 21:10
5442638