924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
antol1
Użytkownik

Postów: 32
Miejscowość:
Data rejestracji: 18.01.07
Dodane dnia 18-01-2007 17:43
Witam wszystkich serdecznie. Mam taki problem a mianowicie moj prosiak strzelil mi tak na gazie ze rozwalil mi w drobny mak obudowe filtra powietrza i chcialbym teraz zalozyc filtr stozkowy. czy moze juz ktos to robil i pomoglby mi w tym?? zastanawiam sie jak go zalozycjeszcze przed przeplywomierzem. mam pare pomyslow ale moze ma ktos juz metone?? mozna pisac na maila antol1@interia.pl lub gg 8265994. z gory dzieki i pozdro
8265994
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 18-01-2007 18:47
po co chcesz montować stożek ? proponuję powrócić do stanu oryginalnego i idealnie byłoby wywalić gaz ale wiem że nie każdy moze sobie na to pozwolić. Mojemu kumplowi regularnie wybuchał w XMie niszcząc wszystko i dlatego odradzam bo z tego co sie kapłem jak instalacja jest wybuchliwa to taka pozaostanie


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
antol1
Użytkownik

Postów: 32
Miejscowość:
Data rejestracji: 18.01.07
Dodane dnia 18-01-2007 18:54
przy takiej liczbie kilometrow nie mam zamiaru wyrzucic gazu bo zrobilem na nim juz 10000 kilometrow i zdazylo mi sie to moze z 3 razy wiec nie bylo tak zlesmiley ale teraz chce zalozyc stozek i w sobote sie za to zabiore. zobacze co z tego wyjdzie..... chyba ze ktos moze mi powiedziec gdzie moge dostac tanio nowa obudowe filtra powietrza.
8265994
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 19-01-2007 01:06
zobacz tu http://www.porscheczesci.pl/index_main.html ew zadzwoń do gościa z Chotomowa po Warszawą i zapytaj (506716711).
Żeby stożek miał sens to trzeba przbudować jeszcze pół silnika, sama zmiana filtra wbrew panującej opinii nic nie daje a najczęściej psuje, także zdecydowanie odradzam.
Czy po tym wybuchu gazu nie masz pogiętego dekla przepływomierza ? bo słyszałem że to sie często zdarza i jest źródłem wielu niedomagań


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 19-01-2007 08:54
Gaz może ci nie bardzo ze stożkiem chodzić. Żeby wyregulować gaz w dolocie musi być podciśnienie a na filtrze stożkowym będzie mniejsze. Chociaż hmm chyba Michal928 jeździ na gazie na stożku.

Nie ma czegoś takiego jak wybuchliwość samej instalacji tylko wybuchy są spowodowane źle wyregulowanymi zaworami albo co bardziej prawdopodobnie niedomaganiami układu zapłonowego. Otwórz maskę ciemną nocą smiley i zobacz czy ci iskry nie skaczą po kablach i cewce.
A przepływomierz to i tak masz pewnie pogięty...

Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 19-01-2007 08:59
Tak jak inni, powroc do stanu oryginalnego. Ja swoja obudowe pokleilem za pomoca litownicy i siatki miedzianej. trzyma jak ulał.
jak masz gaz podawany i gdzie ???
Bo to jest istotne.
Mi filtr wybuchal ja gaz mialem podawany zaraz za filtrem a przed jetronikiem.
Zmiana podawania gazu i montarz grzybkow spowodowal ze wybuchy przestaly byc grozne. Obecnie mam blosa (ale to juz inna sprawa)


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 19-01-2007 09:10
Fakt - mikser powinien być jak najbliżej przepustnicy a idealnie przed samą przepustnicą. Klejenie obudowy filtra uważam za z deka druciarstwo biorąc pod uwagę ich dostępność no ale zależy od stopnia uszkodzenia...

I ustaw sobie zapłon ze stroboskopem.
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
antol1
Użytkownik

Postów: 32
Miejscowość:
Data rejestracji: 18.01.07
Dodane dnia 19-01-2007 21:45
mikser mialem zamontowany bardzo dziwnie bo w obudowie filtra powietzra jeszcze przed przeplywomierzem. nie wiem kto to montowal ale tak byl i chodzil nawet dobrze. po jednym z wybuchow zaczal mi kiepsko chodzic na benzynie ale tzn nie wkreca sie na obroty i sie dlawi ale klapa przeplywomierza jest ok. co proponujecie??
8265994
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
antol1
Użytkownik

Postów: 32
Miejscowość:
Data rejestracji: 18.01.07
Dodane dnia 19-01-2007 21:54
aha jszcz jdno wydaje mi sie ze moje porsche ma troche mula.... i na gazie i na benzynie jak jeszcze dobrze chodzilo. zmierzylem cisnienie na calkowicie zimnym silniku i bylo po 10 atmosfer na kazdym cylindrze wiec mysle ze jest oksmiley co moze byc tego przyczyna?? i ile w ogole powinno tak ciagnac na maxa?? mysle ze te 200 powinno bez bolu.....
8265994
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 19-01-2007 22:11
1) Tak jak masz teraz podawany gaz to wieksze bum i filtr znowu rowalony.
Jedyne skuteczne rozwiazanie to przeniesc mikser blizej przepustnicy za jetronika i zainstalowac dwa grzybki na obu gumach z tym ze w tej na jetroniku trzeba zabezpieczyc maske by grzybek w nia bezposrednio nie walil. ( Ja swoja obudowe kleilem 3 razy i to zawsze byla prowizorka by pojezdzic troszke ale jak to prowizorka ... itd smiley ). Co do grzybkow to znam dwa 924 (modela i swoj) z trojmiasta co je mialy i nie nazekalismy na nie, wrecz przeciwnie. Mozesz sprobowac zalozyć blosa.
2) co do sosiagow to wszystko zalerzy od skrzyni biegow 5 czy 4 i od Twojej odwagi smiley. podejrzewam ze masz zdlawiony dolot powierza do filtra (ja tak mialem, taki maly plastikowy krazek) i wtedy rzeczywiscie anto na benzynie nie zaladnie ciagnelo.

Jak mozesz to wrzuc fotke jak wygloda ten twoj mikser. (czy to nie jest sama dysza, lub dwie ???)


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 19-01-2007 22:21
Nie psuj gum dolotu jakimiś grzybami smiley Zlikiwduj przyczyny strzałów to nie będziesz mieć strzałów. Układ zapłonowy i luz zaworów. Jak masz muła to możesz mieć źle ustawiony zapłon (między innymi).
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
antol1
Użytkownik

Postów: 32
Miejscowość:
Data rejestracji: 18.01.07
Dodane dnia 19-01-2007 22:22
spoko wrzuce ci foto tego miksera ale juz nie dzissmiley
a co to sa te grzybki?? bo nie czaje zabardo:/ a rozumiem ze jetronik to przeplywomierz?? sory ze zadaje glupie pytania le chce miec wszysto jasnesmiley pozdro
8265994
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
antol1
Użytkownik

Postów: 32
Miejscowość:
Data rejestracji: 18.01.07
Dodane dnia 19-01-2007 22:23
aha a skrzynie mam 4 biegowa
8265994
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
antol1
Użytkownik

Postów: 32
Miejscowość:
Data rejestracji: 18.01.07
Dodane dnia 19-01-2007 22:26
a mam pytanie do jurasa. co maja do tego luzy na zaworach?? bo to ze przewo i uklad zaplonowy to wiemsmiley
8265994
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 19-01-2007 22:47
Jak będą ci się ssące nie domykać to będziesz miał muła to raz a dwa że będzie następować tzw cofanie się płomienia. I będzie się gaz w dolocie zapalał oraz wybuchał.
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
michal928
Użytkownik



Postów: 3379
Miejscowość: Raszyn
Data rejestracji: 20.10.06
Dodane dnia 20-01-2007 00:09
Witam. Moze i ja dorzuce swoje 3 grosze jako ze swoja instalacje gazowa przebudowywalem 3 razy. Wiec tak - jesli chodzi o miksery i strzelanie to pod tym wzgledem najlepszy jest ten owalny zakladany na przepustnice od jakiegos audi. Na nim strzaly mialem najmniejsze bo ilosc gazu w dolocie jest znikoma i konstrukcja jest stabilna. Do tego mialem spory grzybek upustowy naprzeciw przepustnic i klape antystrzalowa przed przeplywomierzem - zabezpieczenie 100% - przetestowane wiele razy. Teraz niestety musialem to wymontowac z racji ze nie miescilo mi sie to wszystko z listwa wtryskiwaczy po montazu elektroniki. Obecnie testuje 2-gi mikser z wbudowana klapa antystrzalowa zalozony tuz za pierwsza guma od strony przepustnic. Niestety to rozwiazanie jest juz duzo gorsze.
1) wiecej gazu jest w rurach dolotowych co grozi wiekszymi strzalami (gaz jest tak wybuchowy ze moze porozrywac gumy dolotowe) chociaz do tej pory zadnego nie mialem.
2) dluzszy jest czas reakcji calego ukladu na zmiany mieszanki ale to chyba tylko w przypadku posiadania elektroniki jest istotne
3) nie mam juz grzybka zabezpieczajacego tylko gume w komplecie z klapka co jest gorszym rozwiazaniem
Aha - tak jak mowil juras - mam zamontowany filtr stozkowy przed mikserem bez jakiegokolwiek przeplywomierza po drodze (elektronika)i nie zaobserwowalem zadnych negatywnych zjawisk typu gasniecie.
Jesli ktos chce to mam na zbyciu swoj stary mikser ktory juz mi sie nie miesci na przepustnice - jest to najlepsze rozwiazanie pod wzgledem technicznym. -niestety zakladajac gaz wystepuje zmulenie zarowno na benzynie jak i na gazie ale to chyba jest regula bo na nowym mikserze jest tak samo przez te zwezki...
31356497
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 20-01-2007 00:46
Witam
Po raz kolejny napiszę to samo, zresztą będzie to wtórne do wypowiedzi michala928 i jurasa.
Tylko mikser na przepustnicy - taki jak na zdjęciu. Do tego można założyć klapkę antycofkę i poluzować cybanty na dolocie.

U mnie strzały się zdarzają raz na jakiś czas przy odpalaniu, ale to tylko dlatego, że świadomie bojkotuje benzynę i zapalam, jeżdżę, palę gumy i głupa i w ogóle wyłącznie na LPG. Przy tak zrobionym dolocie efekt strzały jest taki, że muszę podnieść maskę, nasunąć z powrotem rury dolotu, zamknąć maskę i już. Strzałów miałem pewno... nie wiem ile. No powiedzmy ze trzydzieści. Gumy dolotu są w doskonałym stanie - niech to będzie rekomendacja dla tego rozwiązania.

Miksery na przepustnicę też są różne - mogą być z jednym przelotem, dwoma przelotami z czego jeden "niepełny" lub dwa "pełne". Ja mam właśnie to ostatnie rozwiązanie. Na gazie chodzi OK. Na benzynie (jak kiedyś nalewałem też było OK). Jak byłem kiedyś odważniejszy i nie patrzyłem na to, że nie mam hamulcy to pojechałem na gazie prawie 190km/h i jeszcze szedł, także całkiem galancie smiley




Damian dodał/a następującą grafikę:



Edytowane przez Damian dnia 20-01-2007 00:47
Damian
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
antol1
Użytkownik

Postów: 32
Miejscowość:
Data rejestracji: 18.01.07
Dodane dnia 21-01-2007 10:13
Michal jaka kwota interesuje cie za mikser?? podaj mi maila albo nr tel.
8265994
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
michal928
Użytkownik



Postów: 3379
Miejscowość: Raszyn
Data rejestracji: 20.10.06
Dodane dnia 21-01-2007 11:20
Jaka kwota? hmmm... wiesz co sam nie wiem... Nowy kosztuje cos koło 70zl.
mail: slamy@wp.pl
tel 508-11-55-54
Jak chcesz moge ci go wystawic na allegro za jakas tam kase i wyslac chyba ze masz blisko do raszyna to podjedz. smiley
Aha - mikser jest jednoprzelotowy chyba od audi 2,3 turbo. Wybralem takie rozwiazanie bo regulacja jest o wiele prostsza a ja sam sobie regulowalem auto. Ma oczywiscie kompensacje podcisnieniowa.
31356497
Autor RE: Jak zalozyc filtr stozkowy do 924??
antol1
Użytkownik

Postów: 32
Miejscowość:
Data rejestracji: 18.01.07
Dodane dnia 21-01-2007 19:06
to wystaw mi go na allegro i podaj linkasmiley teraz mam problem z moim porschakiem bo zalozylem orginalna obudowe i gaz tak jak mialem a tu kiszka bo nie chodzi ani na benzynie ani na gaziesmiley nie wiem co jest po tym wybuchu cos sie popierdzielilo. klapa przeplywomierza jest ok a autko i tak nie palismiley a kompensacje gdzie miales podlaczona bo ja nie mialem w ogole i waz byl luzny.
8265994
Strona 1 z 2 1 2 >