924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Problem ze zmianą biegów :(
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 22-05-2007 14:46
No i trafiłem na kolejny denerwujący problem. Przy wrzucaniu jedynki coś mi przeskoczyło i lewarek od zmiany biegów zaczął się dziwnie zachowywać.. potem już było tylko gorzej - z trudem da radę wrzucić 2 lub 4 - co jakimś cudem pozwoliło mi w jednym kawałku wrócić do domu. Ściągnąłem mieszek i gałkę zmiany biegów ale wewnątrz wszystko wygląda ok. Dodam, że to ta mniej typowa skrzynia dla 924 z jedynką z tyłu i wstecznym na miejscu typowej jedynki :>
Efekt jest taki że luz przesunął się do tyłu w pozycję 1,3,5 i nie można tych biegów wrzucić. A R,2,4 są teraz w miejscu gdzie powinien być luz.

Po wglądzie pod autko i poruszaniu drążkiem zmiany biegów zlokalizowałem przyczynę awarii. Zeskoczył prawy krótszy drążek od zmiany biegów, zamocowany najpewniej na zaczepie kulkowym tuż na skrzyni biegów.
Stąd teraz pytanie jak to umieścić tam spowrotem? opcja wyciągania skrzyni to raczej ostateczność więc szukam jakiegoś innego pomysłu smiley
spróbuję to umieścić gdzie trzeba jak wydech wystygnie może się uda... ale i tak ciasno tam troszkę :>
Jakieś sugestie?

Chciałem dodać że troszkę głupio to wyglądało jak mi ten drążek na światłach lekko pod górkę wyskoczył i za moment awaryjne smiley a za mną jak dla jaj porsche cayenne smiley wpadka dnia ale zdarza się ;>

Edytowane przez Misiek dnia 22-05-2007 18:08
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Autor RE: Problem ze zmianą biegów :(
edi
Użytkownik



Postów: 17
Miejscowość: Rzeszów
Data rejestracji: 24.04.07
Dodane dnia 22-05-2007 15:31
Zdjac lewe koło , ew tłumik, i dluuugie i szczuple raczki smiley
Ja czasem wykorzystuje brata w takich sytuacjach bo mlodszy i dlonie zgrabniejsze smiley
/przypadku takiego nie mialem , zato u mnie znow nie idzie zredukowac z 4 na 3, trzeba zamieszac np z 5 i wchodzi, podejrzewam ze tez coz z tymi wodzikami i czeka mnie dłubanie /
powodzenia



924, '79 - zółtek z ciekawą przeszłością smiley
Berlingo - na codzień ;P
XT600 - żeby czasem poczuć wiatr we włosach...
390272 www.dziuby.pl
Autor RE: Problem ze zmianą biegów :(
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 22-05-2007 15:53
Całe szczęście jestem chudy i mam dość szczupłe ręce i dłuższe palce smiley do gry na fortepianie pewnie by się nadały smiley
Wystarczyło podnieść autko na lewarku i podłożyć 4 cegły żeby się nie osunął... potem wsunąć się pod spód i dojść do miejsca gdzie jest końcówka tego drążka a potem tylko go ustawić i pociągnąć w dół aż zaskoczy... szybko łatwo i przyjemnie smiley szkoda że wcześniej przy zmianie biegów przytrzasnąłem sobie palca i teraz troszkę paznokieć boli... ale chociaż autko już sprawne smiley a to w końcu najważniejsze w tym przypadku. Chyba będę musiał pomyśleć o wymianie tego drążka albo samej końcówki na tej kulce żeby podobny przypadek już się nie powtórzył smiley ale jak się okazuje nawet naprawa na trasie w tym przypadku to nie taki problem... tylko żeby mieć co pod autko podłożyć żeby nie przygniotło w razie co.
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl