924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Nasze auta
Strona 21 z 21 << < 18 19 20 21
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 20-03-2016 22:15
Państwo drodzy, to nie jest moje widzi-mi-się, niestety. Decyzja jest efektem różnorakich zdarzeń ode mnie niezależnych, skomplikowanych kalkulacji i estymacji kosztowo-czasowych.

I tak, żałuję od kiedy zacząłem się zastanawiać nad sensem smiley


Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Piotr924
Użytkownik



Postów: 1395
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 13.11.13
Dodane dnia 20-03-2016 23:13
Szkoda, fajny projekt smiley


Porsche 924, '82

"Jeśli coś jest dobrej jakości i o to dbasz, to będzie Ci służyć wiecznie"
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 02-02-2017 15:39
Chyba czas wyciąnąć trupa z szafy.

Jako, że nie znalazł się nikt odważny do zakupu i dokończenia projektu, a i ja nie szukałem na siłę kupców, to szalony projekt stał sobie półtora roku ukryty. Ukryty, z wyciągniętym serduchem, które po eksperymencie z podmianą pompy paliwa na taką "na oko" lepszą, dawało często znać o zaniku ciśnienia oleju czerwoną lampką alladyna...

W międzyczasie pozjeżdżały się wszelkie graty, które pozamawiałem. A więc jest i nowy wałek rozrządu od Świątka, o parametrach tego felernego z CATCams - mam nadzieję, że będzie lepszy jeżeli chodzi o jakość wykonania, są nowe Lash Capsy i nowe popychacze mechaniczne ( poprzednie dostały w dupę przez braki w smarowaniu i felerny wałek ) , jest kółko rozrządu regulowane. Kute, lżejsze korbowody ( dzięki Qbak! )... I tak, cały silnik z Szybszego grzecznie przeleżał ten czas u mnie w domu.

Brakowało ładnej głowicy, bo oryginalną musiałem trochę przefasonować, żeby zaadaptować ją do tego felernego wałka. Niby dałoby się wymienić gniazda zaworów, ale niestety specjalistów w tej dziedzinie ze świecą można szukać na Północy, a najlepszy znany mi zakład zajmujący się głowicami niestety zakończył działalność - właściciel udał się na zasłużoną emeryturę.

Głowica wpadła niedawno przypadkiem, gdy Drwal napisał w którymś wątku, że ma ładną - naturalnie się zainteresowałem i wraz nabyłem, nawet w sumie nie myśląc o jakiejkolwiek reaktywacji projektu - ot tak, była kiedyś potrzebna to może się przyda. Przyszła kilka dni temu, obejrzałem ją, postawiłem w domu zaraz obok bloku silnika, wału korbowego i całej reszty gratów... I jakoś tak na widok tych wszystkich rzeczy... Zaczęła taka myśl narastać i drażnić, tak dźgać widelcem w cztery litery ( jak dowiedli naukowcy rosyjscy, oko jest bezpośrednio połączone nerwem z miejscem, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę ) Skutkiem tego, takie pragmatyczne myślenie się włączyło:

"Po co mi to, skoro tylko leży i się kurzy? Mógłbym to sprzedać, na kilka lizaków by pieniędzy było, albo może drożdżówek. No tak, ale kto to kupi, kupa puzzli, projekt od wariata - dla wariata?... A poza tym, to wcale nie chce mi się szukać kupca, a tym bardziej liczyć na wariata. No i co, tyle czasu te wszystkie graty kompletowałem i teraz mam je oddać za kilka drożdżówek? Zbyt leniwy jestem, żeby tak nisko cenić swój czas..."

Domyślacie się pewnie, że moje gigantyczne lenistwo i zdroworozsądkowe myślenie zwyciężyło.
Postanowiłem więc, z czystego, absolutnie bezdennego lenistwa, dokończyć projekt, a przynajmniej podjąć znów kroki w kierunku jego zakończenia...

Na pierwszy ogień pójdzie blok silnika - osiowanie, bo inaczej szkoda by było nowe panewki zakładać.
Później wyważanie układu korbowo-tłokowego, o ile uda się gdzieś w okolicy taką operację wykonać.
Głowica - tu planem minimum jest ustawienie luzu zaworowego na lash capsach z popychaczami mechanicznymi, ale miło by było jakiś porting zrobić...
Następne w kolejności, jak się ciepło w końcu zrobi:
Kolektor dolotowy ( w prototypie rura dolotu nie była osiowa z kanałem głowicy, a to ma duży wpływ na przepływ powietrza )
Kolektor wydechowy 4-1, nierdzewny ( tutaj problemem będzie geometria, chciałbym żeby każda z rur była takiej samej długości, zanim się zbiegną... )

Jak się silniczek poskłada i w wozie z powrotem zagości, trzeba poprawić elektrykę, dorzeźbić kilka mniejszych acz istotnych elementów... Nie. Więcej nie piszę, bo jak sobie zaczynam zdawać sprawę, ile jeszcze tych mniejszych acz istotnych elementów muszę zrobić, to mi się odechciewa, a to by oznaczało cios zadany lenistwu.

Żeby ten potok słów bez sensu jakoś z klasą zakończyć - zdjęcie zgromadzonych fantów ( wydawało mi się, że cały silnik mam w domu, a tu tłoków jednak brak... )

Konkurencję uprzejmie proszę o szykowanie się. Jakiegoś spektakularnego powrotu do całego sezonu CA Cup nie planuję, bo jestem dalej obrażony na Pilatusa, że ze mną wygrał smiley Gdzieś tam, pod koniec sezonu postaram się pojawić smiley




Pumba dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
szczurek
Użytkownik



Postów: 1503
Miejscowość: Rowy
Data rejestracji: 25.04.07
Dodane dnia 02-02-2017 18:41
A już myślałem że zaprzestałeś jakiejkolwiek działalności, w tym wątku cisza i u Hodora cisza. Czekam na ciąg dalszy zmagań


944 '87 2,5 targa
924/944/968 Papa Smerf
Mercedes 190E 2,6 Sportline
awatar wspomnienia odległe!!!!!!
Jedna Złota Łopata
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 02-02-2017 19:32
Hej, Wariacie! Skoro wróciłeś, to życie na wyścigach może zacznie znowu jakichś kolorów przybierać. Ostatni rok to istny przypał w tej dziedzinie. Sobek nic, nikt z pomorza nic, chciałem zahaczyć chociaż o Koszalin, ale się rozwaliłem na motorze... aż zaprzestałem prowadzenia swojego wątku z tej depresji.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Qbak
Użytkownik



Postów: 7455
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 02-02-2017 23:10
To jest dobry kierunek. Może sam się skuszę na update w moim temacie smiley smiley

Gdybyś szukał kogoś dobre, a w przystępnej cenie (mam cennik, bo oficjalnie nie
podają) to mam pewien namiar w kraju (będzie wysyłkowo), ale już tu na forum
jeden silnik mocno modyfikowali. Rozmawiałem z nimi osobiście i wygląda na to,
że wiedzą co robią i są w tym dobrzy. Daj znać na PW jeżeli chcesz namiary. Nie
chce pisać oficjalnie, bo sam jeszcze nic u nich nie robiłem.


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.qbak.pl
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 10-02-2017 13:44
Dzięki namiarowi od Qbaka, pcham temat silnika dalej - wszystkie elementy pojadą się obrabiać do Lublina.

Wygląda na to, że będzie "grubo" i w końcu porządnie. Cała lista prac jest długa, ale z takich ciekawszych, nietypowych i eksperymentalnych dla 924 ( przynajmniej w PL ) rzeczy - odchudzanie wału korbowego oraz porting CNC głowicy smiley

Obstawiamy, jakie cyferki wyjdą po strojeniu na hamowni?




Edytowane przez Pumba dnia 10-02-2017 13:47
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
grzegorzn3
Użytkownik



Postów: 387
Miejscowość: Bielawa
Data rejestracji: 02.09.16
Dodane dnia 10-02-2017 13:52
Może sięgnie 190KMsmiley


914 2.0 '74
951 piąte turbo '84

987 Cayman S '05 pojechał
924 S '86 pojechał do Brata
944 S2 '90 odjechał
931 '79 pojechał do Michała
944 '85 był
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 10-02-2017 18:05
300KM sięgnie


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
browar
Użytkownik

Postów: 778
Miejscowość:
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 10-02-2017 19:35
A co to za warsztat jeżeli można wiedzieć?


Siem
browar
eS
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Qbak
Użytkownik



Postów: 7455
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 10-02-2017 22:52
Browar, znany Ci warsztat smiley
Mam nadzieje że nie zmieniłeś na Ich temat zdania i nie wpuszczam Pumby w maliny.

Ja jeszcze się nie zebrałem w sobie żeby zaprojektować silnik jaki chcę, mam kilka
wersji, ale chyba na razie będzie standard z innym wałkiem, bo na tyle starczy czasu,
oby smiley

Odchudzanie wału to Pilatus robił już jak Ty i ja na nocnik wołaliśmy kaka smiley


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche

Edytowane przez Qbak dnia 10-02-2017 22:53
www.qbak.pl
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 10-02-2017 23:55
Qbak napisał/a:
Odchudzanie wału to Pilatus robił już jak Ty i ja na nocnik wołaliśmy kaka smiley


Kuba, proszę Cię. NWMW (NIE-WSZYSCY-MUSZĄ-WIEDZIEĆ)


Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
browar
Użytkownik

Postów: 778
Miejscowość:
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 11-02-2017 12:25
Rozumiem. Silnik nie jest jeszcze odpalony/wystrojony czy zhamowany więc korekta mojej opinii może się pojawić ale do wiosny jeszcze trochę czasu mamy... W każdym razie z Pumbą pisałem na PW i ja przekażę więcej zdjęć z remontu w swoim wątku razem z feedbackiem przedmiotowego zakładu.


Siem
browar
eS
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 11-02-2017 12:32
Przepraszam za mój głupi komentarz, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem... trochę wypiłem i.... smiley przepraszam


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 11-02-2017 13:42
Szarak Maryjusz napisał/a:
Przepraszam za mój głupi komentarz, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem... trochę wypiłem i.... smiley przepraszam


Ty tak serio? smiley


Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 11-02-2017 15:26
Tak, bo dużo osób nowych dołączyło do forum, których nie znam osobiście. Ci co mnie znają to wiedzą, a tak to co innego. Nie chcę komuś przykrości zrobić, jak coś ktoś źle odbierze.

Komentarz oczywiście szyderczy, lecz (jak to u mnie) zastosowany tylko i wyłącznie w celach humorystycznych miał spuentować optymistyczne podejście odnośnie mocy silnika smiley.

Tak sobie myślałem kiedyś, że największy problem silnika 2.0 to brak wersji 16 zaworowej. Tylko ten silnik może startować w jakże fajnej klasie do 2000, a ma obcięte kulasy brakiem wersji silnikowej z głowicą 16V. Możesz rzeźbić niewiarygodne obroty i stopień sprężania, a na hamowni i tak ściągnie majtki i pokaże ci dolną część pleców smiley.

Co oczywiście nie znaczy, że jestem przeciwnikiem tych modyfikacji, broń Boże. To tylko po prostu trochę niewdzięczna praca.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Edytowane przez Szarak Maryjusz dnia 11-02-2017 15:27
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
piterson
Użytkownik



Postów: 3497
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 11-02-2017 21:21
Pumba - trzymam kciuki!!!
O ile grupa racingwa S2 rośnie w siłę (będzie już chyba z 10 bolidów) to 924 praktycznie "umarły". Ech, fajnie się wspomina puchar 924.pl który przez 2 lata był częścią CA Cup...


Qbak napisał/a:
To jest dobry kierunek. Może sam się skuszę na update w moim temacie smiley smiley


Niech jeszcze Pilatus, Ciachu i Sobek napiszą w podobnym tonie to będzie komplet smiley


944 '86 3.0
996.2 C4 cabrio '02
997TT '06
Cayenne S Diesel '14
Macan GTS '16
ex:
944 S2 '89
Autor RE: 'Szybsze' 924 z Gdańska - Natalia & Pumba
Herrkam
Użytkownik

Postów: 73
Miejscowość:
Data rejestracji: 27.06.16
Dodane dnia 05-06-2017 17:54
hmm co nowego tutaj smiley ? ?


www.porschedriver.pl
Strona 21 z 21 << < 18 19 20 21