924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Giełda - samochody
Autor Sprzedam PORSCHE 924 - 1500 PLN
sstolo
Użytkownik

Postów: 1
Miejscowość:
Data rejestracji: 14.07.08
Dodane dnia 14-07-2008 17:44
Moi drodzy,

rok temu podjąłem jeden z moich wymarzonych tematów z dawnych lat: odrestaurować Porsche 924!!! Kupiłem nadający się do restauracji egzemplarz za 2500 PLN w Berlinie, ściągnąłem do siebie (Włocławek, Kujawsko - Pomorskie) i zacząłem pracować nad nim. Niestety, nie ma tak dobrze żeby nie było lepiej - dostałem awans i musiałem się rozstać z Polską. W tej chwili samochód stoi na podwórku mojego teścia i czeka na kogoś, kto z równie wielkim sercem do Porsche przywróci mu drugą młodość.

Moim zdaniem samochód świetnie nadaje się do restauracji:

1) buda nie była nigdy bita, samochód przez 25 lat swojego życia jeździł po Berlinie (dokumenty) do czasu kiedy go kupiłem
2) silnik jest wymontowany i rozebrany w podzespoły - idealny projekt dla kogoś kto chce sam pobawić się w tune-up silnika, albo przekazać sprawę mechanikowi
3) tak jak we zdecydowanej większości 924, kokpit jest pęknięty (lekko!), ale wymaga zdecydowanie troski (ja planowałem naciągnąć całość laminatem i obić skórą)
4) brakuje tylnej kanapy, tapicerki bagaźnika i rolety od bagażnika
5) samochód jest bez tablic, z oryginalnym niemieckim briefem, więc nie ma problemu z podjęciem decyzji kiedy i w jakim stanie najlepiej samochód zarejestrować (jeżeli myślicie o historycznych tablicach, to warto go zarejestrować tak jak jest, żeby udokumentować restaurację).

Nie chciałbym zaniżać cen na rynku 924 w podobnym stanie - cena wynika wyłącznie z mojej sytuacji życiowej. Ja zapłaciłem za niego 2500 PLN, koszty ściągnięcia z Berlina 500 PLN, demontaż silnika i rozebranie na podzespoły + pozostałe przygotowanie samochodu szacuję na dalsze 300 PLN. Dlatego wartość w tym stanie oceniam zdecydowanie wyżej (w moim przypadku koszty sięgnęły około 3300 PLN), ale tak jak napisałem w headlinie - 1500 PLN i samochód jest do odebrania we Włocławku. Zależy mi na czasie, więc kto pierwszy ten lepszy. Ewentualnie przelew na konto i zorganizuję transport według stawki 1,25zł/km od Włocławka.

Nie dysponuję niestety w tej chwili zdjęciami.

Bardzo proszę o kontakt na PM z NUMEREM TELEFONU (KONIECZNIE!!!)

Pozdrawiam!

Sebastian