924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Forum powitalne
Autor Witam Wszystkich :-)
Mateusz_1984
Użytkownik

Postów: 68
Miejscowość: Rzeszów
Data rejestracji: 01.10.17
Dodane dnia 25-02-2020 11:14
Witam szanownych klubowiczów. Nie jestem tu całkiem nowy bo Porsche 924 kupiłem już jakieś dwa lata temu ale do tej pory próbuje doprowadzić je do możliwie jak najlepszego stanu co wymaga nie tyle nakładów finansowych co dużo czasu i cierpliwości. Mieszkam w Rzeszowie i jak dotąd podobnego w moim mieście nie widziałem choć jeździ już tu kilka klasycznych 911, przynajmniej dwa 944 i jedno 928, o innych nic mi nie wiadomo.
Ale po kolei. Swoje auto zakupiłem w Zgierzu i od razu się napaliłem jak szczerbaty na suchary. Bardzo mi się spodobało i było ówczas najlepszym 924 z ogłoszeń w Polsce. Po zakupie okazało się że jest to Porsche jednego z obecnych tu klubowiczów (czyje nie chce zdradzać, myślę że i tak ktoś pozna), który chciał kiedyś przerobić je na wersję Turbo. Potem ślad po samochodzie się urywa bo nie wiadomo co się z nim działo później, pewne jest że były właściciel nie zrealizował tych planów. Autem po zakupie pojezdzilem chwilę ale od początku było z nim "coś nie tak", kiepsko odpalało, przegrzewało się niemiłosiernie i brało olej. Szybka decyzja to remont kapitalny i doprowadzenie to możliwie jak najbardziej oryginalnego stanu oraz idealnego technicznego. Auto witalo u kilku mechaników (ja jestem tylko hobbystą, remontu silnika sam nie zrobię) jednak u każdego stało swoje po czym każdy z nich coś grzebną i oddawał nie podejmując tematu.
W zeszłym roku na wiosnę wreszcie jakiś warsztat podjął się kompleksowej renowacji i przywracania do oryginału ale wymaga to dużych nakładów cierpliwości, czasu i finansów. A więc krótko opiszę co i jak. Z najważniejszych rzeczy, po wyjęciu silnika okazało się że wałek rozrządu, popychacze, magistrala olejowa śmietnik. Długo szukałem tych części, szklanek ponad pół roku. Silnik poszedł na szlifiernię, sprawdzony wal, zmienione panewki, szklanki przyszły z Anglii. Po szlifierni okazało się że najprawdopodobniej w wyniku stałe wysokiej temperatury do wymiany idą też tłoki. To tylko część tematów silnikowych ale ogólnie dopisać mogę jeszcze że cała reszta auta również jest w remoncie. Blacharsko auto jest w miarę ok ale ma na sobie trochę szpachli i chciałbym jej się całkiem pozbyć. Da się to wyprowadzić i tak będzie zrobione, poza tym oczywiście zawieszenie, układ hamulcowy itp było już grzebane i wymieniane co było konieczne aby w ogóle przeszedł przegląd niemniej jednak będzie zrobione na git oryginał. Poniżej zamieszczę kilka zdjęć z remontu i będę co jakiś czas aktualizował co i jak, mam nadzieję że za góra rok wyjadę wreszcie na drogę.
Tak, wiem że czeka mnie jeszcze temat KJeta ale mechanik, zaprzyjaźniony, mówi że najpierw temat silnika żeby był kompletnie sprawny i oddychał jak należy a dopiero potem strojenie i zabawa z KJeta.
Nie interesuje mnie zmiana silnika w tym aucie na inny, dołożenie turbo czy zmiana KJeta na coś innego. Ma być jak najbliżej oryginału w jak najlepszym stanie technicznym jaki uda mi się osiągnąć.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i mam nadzieję że do zobaczenia na drodze w niedalekiej przyszłości :-)

Edytowane przez Mateusz_1984 dnia 26-02-2020 13:23
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
Mateusz_1984
Użytkownik

Postów: 68
Miejscowość: Rzeszów
Data rejestracji: 01.10.17
Dodane dnia 25-02-2020 11:38
Zdjęcie z początku remontu

Mateusz_1984 dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: Witam Wszystkich :-)
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 25-02-2020 11:50
hej !


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
Mateusz_1984
Użytkownik

Postów: 68
Miejscowość: Rzeszów
Data rejestracji: 01.10.17
Dodane dnia 25-02-2020 11:57
Przed remontem

Mateusz_1984 dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: Witam Wszystkich :-)
kecaj73
Użytkownik

Postów: 1061
Miejscowość:
Data rejestracji: 03.01.17
Dodane dnia 25-02-2020 14:36
Cześć,
Fajne wczesne 924.
Jesteś zdrowo rąbnięty jak nas tu większość, tak trzymaj !
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
Dlugi
Użytkownik



Postów: 3404
Miejscowość: Lublin i okolice.
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 25-02-2020 15:56
kecaj73 napisał/a:
Cześć,
Fajne wczesne 924.
Jesteś zdrowo rąbnięty jak nas tu większość, tak trzymaj !


Kecaj smiley Chyba późne bo klapka jest smiley

Witamy witamy smiley

Fajny dźwig smiley


Pozdrawiam smiley
Porsche & ?
7442000 www.classiccars4you.com
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
adamrn
Użytkownik



Postów: 594
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 03.11.16
Dodane dnia 25-02-2020 16:37
Witamy witamy
No Panowie przyznać się, czyje to porsche ? ;-)


944 2,5 (1987 US) Czarnuch
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
kecaj73
Użytkownik

Postów: 1061
Miejscowość:
Data rejestracji: 03.01.17
Dodane dnia 25-02-2020 17:10
Dlugi napisał/a:
kecaj73 napisał/a:
Cześć,
Fajne wczesne 924.
Jesteś zdrowo rąbnięty jak nas tu większość, tak trzymaj !


Kecaj smiley Chyba późne bo klapka jest smiley


fakt, zmyliły mnie te ramki okna i brak prawego lusterka, ale ... prawe ,,świeże,, i spojler dobrze widzę od 44 ?

Edytowane przez kecaj73 dnia 25-02-2020 17:10
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
tsubasa
Użytkownik



Postów: 1646
Miejscowość: Wieliczka
Data rejestracji: 16.10.16
Dodane dnia 25-02-2020 17:49
Cześć smiley

Fajny kolor..

A czyje? Patrząc po opisie usterek to chyba nikt się nie przyzna smiley


Cayenne Classic smiley 955| 987S| 928S
www.pasjaporsche.pl
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
szczurek
Użytkownik



Postów: 1503
Miejscowość: Rowy
Data rejestracji: 25.04.07
Dodane dnia 25-02-2020 17:56
Witaj na forum!!!


944 '87 2,5 targa
924/944/968 Papa Smerf
Mercedes 190E 2,6 Sportline
awatar wspomnienia odległe!!!!!!
Jedna Złota Łopata
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
gelo44
Użytkownik

Postów: 105
Miejscowość: Pruszków
Data rejestracji: 21.05.18
Dodane dnia 25-02-2020 19:29
Tu jest początek opowieści o ten samochód:
http://www.924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=7927&rowstart=0
Witam, tak trzymaj!


Pozdrawiam,
Olek
924, 1980, Mauritius Blue

Edytowane przez gelo44 dnia 25-02-2020 19:37
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
DpZ
Użytkownik



Postów: 694
Miejscowość: Toruń
Data rejestracji: 02.06.17
Dodane dnia 25-02-2020 20:50
o fura z mojego miasta smiley a się zastanawiałem gdzie się podziała


-> 924 Targa EU'78
-> 944 Targa US'84
-> 95B S EU'14

https://porscheworld.pl
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
Qbak
Użytkownik



Postów: 7450
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 25-02-2020 21:43
Witamy na forum smiley
Z tym kjetem nie czekajcie aż odpalicie silnik, bo może niesprawny układ
uszkodzić świeżo wyremontowany silnik. Widziałem już takie przypadki. Jak
tylko wsadzicie silnik to auta to bez paliwa i świec przepompujcie olej,
następnie diagnozujcie układ paliwa. Dopiero przy sprawnym odpalajcie.


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.porscheshop.pl
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
Mateusz_1984
Użytkownik

Postów: 68
Miejscowość: Rzeszów
Data rejestracji: 01.10.17
Dodane dnia 25-02-2020 21:54
Tak to jest auto które zostało ty wyżej podlinkowane. Od razu chciałbym zaznaczyć że nie kupiłem tego auta od tego właściciela, między nami był jeszcze co najmniej jeden, dość nieszczęśliwy właściciel. Kupiłem go od młodego człowieka w stylu lekkiego hipstera który nie znał się kompletnie na samochodach a kupił go na zasadzie "a kupię sobie coś ciekawego" a potem jak zaczęły się problemy próbował sprzedać dalej.
Ja kupiłem to auto sercem, mimo iż choć polowiczie zdawałem sobie sprawę co mnie czeka i lekko się tego bałem zaryzykowałem bo to auto w sumie to kupiło mnie a nie ja go. Od kiedy wsiadłem.
A że jest to forum powitale dodam jeszcze kilka słów o tym jak to auto przywitało mnie gdyż historia wydaje mi się lekko ciekawa i wszystkie jej aspekty pasują na dobrą opowieść w barze. Postaram się jak najkrócej, może ktogos to rozbawi ;-)
Oglądałem wtedy kilka 924 w Polsce, do tej pory sporo pracuje i jeżdżę po kraju, akurat wtedy zatrzymałem się w jego pobliżu na trzy dni. Pierwszy dzień obejrzałem i żeby go kupić musiałem wrócić na drugi dzień z pieniędzmi w garści. Całą noc nie spałem tylko studiowałem to forum i zagraniczne fora, rano z oczami na zpalkach poszedłem do pracy i myślałem tylko że może to być zły i dobry pomysł i tutaj ciekawostka. Koleżanka z pracy dała się namówić żeby mnie podrzuciła po niego po pracy, wcześniej z zbyt wiele tych aut nie widziałem w życiu. Zjeżdżamy na MOP przy autostradzie po drodze a tam... Cztery Prosiaki klubowe i armia ludzi obok nich. To BYŁ ZNAK :-) Nie pamiętam dokładnie jakie to były konkretnie auta ale na pewno co najmniej dwa to 924, 968 i być może 944 (nie pamiętam już) od razu podszedłem do nich i mówią że wracają z jakiegoś zlotu na zakończenie sezonu (potem na forum ktoś napisał że było to jakieś zakręcenie wody na działce). Zagadałem do nich i mówię że właśnie jade kupić jedno z takich aut, ucieszyli się ale konkretnie tego wozu nie znali. Pogadałem chwilę, po oglądałem ich auta, po słuchałem kilku porad i ruszyłem po swoje 924. Kupiłem. Wiedziałem że stan nie jest najlepszy zważywszy na to że sprzedawca był równie napalony na sprzedaż co ja na kupno. I teraz miałem ze sobą tylko swoje bagaże z pracy, była niedziela a mnie czekała podróż 40 letnim autem w nocy przez pół Polski. Wsiadłem, a co mi tam. Auto pierwsze kilometry jechało bardzo dobrze, rozkoszowalem się jazdą, otworzyłem sobie szybę, zimny łokieć, prosię leci... I nagle usłyszałem że coś jest nie tak, coś żęziło okrutnie z tyłu auta. Zatrzymałem się, wysiadłem okazało się potem że wypadły sprezynki w bębnach i zaczęły robić w środku Sajgon. Mało tego auto po ponownym ruszeniu zaczęło się mocno grzać, każdy tylko krótki postój to wskazówka na czerwone pole, za jechałem dać mu odetchnąć i coś zjeść. Całe szczęście koleżanka postanowiła mi towarzyszyć w drugim aucie dopóki będzie jej po drodze jak zobaczyła czym postanowiłem się udać w podróż 500 km. Pomyślałem sobie że to tym lepiej bo auto po chwili postoju za nic w świecie nie chciało odpalić. 10 minut i wreszcie zaskoczyło, jadę dalej. Przede mną wyboisty odcinek drogi, orientuje się że hamulce są praktycznie zerowe ale coś tam działają wydając z siebie dźwieki składu towarowego, dolalem wody do chłodnicy i było lepiej. Nagle okazuje się że coś jest nie tak. Jest już środek nocy i czuję że strasznie wieje mimo że mam szyby zamknięte, chwilę zajęło mi ogarnięcie że otworzyła się klapa bagażnika. Zatrzymuje się, zamyka za kilometr znów to samo. Staje w lesie, szukam sznurka ale nie ma, znajduje sznurówki i wiążę mocno klapę, nie dość mocno, otworzyła się znowu na oscirz zwiększając docisk niczym w nowej 911 gdzy wyprzedzałem tira. Znowu zjeżdżam, odczepiam siłowniki, wiąże jeszcze raz tym razem mocniej. Dojechałem wykończony ale szczesliwy :-) Może komus się chcialo to czytać i może ktos się ubawił. Ja wspominam te podróż z uśmiechem na twarzy. A teraz remoncik :-) Pozdrawiam :-)
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
kondzi
Użytkownik



Postów: 1464
Miejscowość: Gdynia/Świerczów/Warszawa
Data rejestracji: 11.12.16
Dodane dnia 25-02-2020 22:34
Ooo no to choć siłowniki klaposzyby sprawne smiley
Ja tam lubię takie przygody, sam miałem ich trochę - fajne się je po latach wspomina smiley


Pozdrowienia,
Konrad

--

'93 Porsche 928 GTS
'89 Porsche 944 Turbo
'83 Porsche 911 Carrera 3.2
'81 Porsche 924 Turbo
www.bearsgarage.pl
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
Piotr924
Użytkownik



Postów: 1394
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 13.11.13
Dodane dnia 26-02-2020 00:47
Witaj,
Fajnie ze do nas dolaczyles smiley

"Zjeżdżamy na MOP przy autostradzie po drodze a tam... Cztery Prosiaki klubowe i armia ludzi obok nich. To BYŁ ZNAK :-) Nie pamiętam dokładnie jakie to były konkretnie auta ale na pewno co najmniej dwa to 924, 968 i być może 944 (nie pamiętam już) od razu podszedłem do nich i mówią że wracają z jakiegoś zlotu na zakończenie sezonu (potem na forum ktoś napisał że było to jakieś zakręcenie wody na działce)."

Nie pamietam Cie, ale chyba sie poznalismy na tym parkingu 2 lata temu smiley
Szczurek, Olo, Pumba, Mikolaj i Ja wracalismy do Warszawy. 3x924, 944 i 968
Ja "dotankowywalem" z kanistra, a Olo z reszta chyba z Toba rozmawiali.

W zeszlym roku jak tankowalem z Olem w Rucianym, podszedl do nas motocyklista, ktory pochwalil sie ze tez ma 924 ale go jeszcze musi uruchomic.

Oby wiecej takich spotkan i takich swirow smiley


Porsche 924, '82

"Jeśli coś jest dobrej jakości i o to dbasz, to będzie Ci służyć wiecznie"
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
szczurek
Użytkownik



Postów: 1503
Miejscowość: Rowy
Data rejestracji: 25.04.07
Dodane dnia 26-02-2020 06:32
Piotr924 napisał/a:
Witaj,
Fajnie ze do nas dolaczyles smiley

"Zjeżdżamy na MOP przy autostradzie po drodze a tam... Cztery Prosiaki klubowe i armia ludzi obok nich. To BYŁ ZNAK :-) Nie pamiętam dokładnie jakie to były konkretnie auta ale na pewno co najmniej dwa to 924, 968 i być może 944 (nie pamiętam już) od razu podszedłem do nich i mówią że wracają z jakiegoś zlotu na zakończenie sezonu (potem na forum ktoś napisał że było to jakieś zakręcenie wody na działce)."

Nie pamietam Cie, ale chyba sie poznalismy na tym parkingu 2 lata temu smiley
Szczurek, Olo, Pumba, Mikolaj i Ja wracalismy do Warszawy. 3x924, 944 i 968
Ja "dotankowywalem" z kanistra, a Olo z reszta chyba z Toba rozmawiali.

W zeszlym roku jak tankowalem z Olem w Rucianym, podszedl do nas motocyklista, ktory pochwalil sie ze tez ma 924 ale go jeszcze musi uruchomic.

Oby wiecej takich spotkan i takich swirow smiley


Tak, tak pamiętam ta sytuację!!!! Kupno z przygodami, opwieść do piwa na zlocie !!!!


944 '87 2,5 targa
924/944/968 Papa Smerf
Mercedes 190E 2,6 Sportline
awatar wspomnienia odległe!!!!!!
Jedna Złota Łopata
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
maloniak
Użytkownik

Postów: 395
Miejscowość: Toruń
Data rejestracji: 12.01.15
Dodane dnia 26-02-2020 10:05
powodzenia, ratuje już drugiego o stanu totalne zero smiley i to bardzo fajna zabawa smiley
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
grzegorzn3
Użytkownik



Postów: 386
Miejscowość: Bielawa
Data rejestracji: 02.09.16
Dodane dnia 26-02-2020 16:19
Witamy gratulacje


914 2.0 '74
951 piąte turbo '84

987 Cayman S '05 pojechał
924 S '86 pojechał do Brata
944 S2 '90 odjechał
931 '79 pojechał do Michała
944 '85 był
Autor RE: Witam Wszystkich :-)
Olo924
Użytkownik



Postów: 4754
Miejscowość: Kraków / Warszawa
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 26-02-2020 17:06
pamiętam ale wracaliśmy z rancho a nie z działki .. smiley

fajne auto - frajdy !!!!




924 '78
944 '83

Każdy kilometr przejechany nie Transaxlem, to stracony kilometr.
Jeder Kilometer ohne Transe ist ein verlorener Kilometer ...