924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Zloty/Imprezy/Wydarzenia
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor jak kochają inni :)
marecki
Użytkownik



Postów: 372
Miejscowość: piaseczno
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 07-10-2008 20:46
nie wiem czy ten temat nie powinien pojawić się w hyde parku...ale w końcu dotyczy zlotu ...tyle że w Niemczech ... zobaczcie - Oni tak samo kochają Porsche a zdjęcia samochodów w galerii....no cóż jakbym widział nasze ujęcia smiley

http://www.porscheclub-rems-jagst.de/PorscheClubs/pc_rems-jagst/pc_main.nsf/web/3B427366B97DE22EC12574CE004B1C34

no może trochę inaczej się bawią - ale oni nie wiedzą co to Łazy ... albo Piaseczno smiley

ps. chciałem dodać, że moja prosianka była zarejestrowana w tym wlaśnie klubie porsche w niemczech smiley


Autor RE: jak kochają inni :)
pablo911
Użytkownik

Postów: 88
Miejscowość: trojmiasto
Data rejestracji: 26.11.08
Dodane dnia 27-11-2008 15:04
tylko jest maly szkopul...oni maj o wiele drozsze zabawki niz my..zobacz ten stan..tam mozna zwariowac
www.sprowadzanie-samochodow.pl
Autor RE: jak kochają inni :)
redon16
Użytkownik



Postów: 316
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 28.05.08
Dodane dnia 27-11-2008 15:24
i w tym właśnie nasza siła. Łatwo jest zakochać się w super modelce, a prawdziwa miłość wymaga poświęceń i akceptacji niedoskonałości ... naszych wiekowych, kochanych, uroczych prosiaczków.


924 80' Black Pearl

Edytowane przez redon16 dnia 27-11-2008 15:24
1358741
Autor RE: jak kochają inni :)
Mammoth
Użytkownik



Postów: 1843
Miejscowość: woj. lubelskie
Data rejestracji: 13.03.08
Dodane dnia 27-11-2008 15:25
pablo911 napisał/a:
tylko jest maly szkopul...oni maj o wiele drozsze zabawki niz my..zobacz ten stan..tam mozna zwariowac

A czym niby się różni 924/944 w Polsce od takiego z niemiec? Co ma być droższe? Jeśli ktoś dba, to będzie miał auto w pięknym stanie bez względu na to czy mieszka w Polsce, niemczech czy w afryce.
Autor RE: jak kochają inni :)
pablo911
Użytkownik

Postów: 88
Miejscowość: trojmiasto
Data rejestracji: 26.11.08
Dodane dnia 27-11-2008 15:32
kolego chodzi mi oto ze u nas przewaznie zanim takie 924 lub 944 trafilo do rak porsche maniaka to jezdzilo nim kilku wlascicieli ktorzy dobijali auta na maxa ...a teraz my dopiero musimy rzezbic te auta od nowa,od podstaw..zeby wygladaly tak jak powinny juz dawno temu..powiem ci szczerze zajmuje sie sprowadzaniem aut na zamowienie i wiem w jakim stanie sa tam auta..nie mowie nawet o tych z powyzszych zdjec..poprostu jest tam inna mentalnosc ludzi...smiley
www.sprowadzanie-samochodow.pl
Autor RE: jak kochają inni :)
Mammoth
Użytkownik



Postów: 1843
Miejscowość: woj. lubelskie
Data rejestracji: 13.03.08
Dodane dnia 27-11-2008 16:02
pablo911 napisał/a:
kolego chodzi mi oto ze u nas przewaznie zanim takie 924 lub 944 trafilo do rak porsche maniaka to jezdzilo nim kilku wlascicieli ktorzy dobijali auta na maxa

Tak, tyle że 924/944 pochodzą głownie od właścicieli w niemczech i niekoniecznie były sprowadzane same "igły". Dopiero ludzie u nas przywracają je do stanu zbliżonego do fabrycznego. Tak samo u nas jak i na zachodzie można trafić perełkę jak również tu i tam można kupić wytłuczonego dziada. Są różne przyczyny dlaczego ludzie pozbywają się "idealnych" aut i nie każdy prawdę powie. Pozatym Porsche nie kupuje się po to aby jeździć 40km/h i nie ma auta niezużytego w jakimś stopniu. Dlatego warto rozglądać się za autami z klubów czy for takich jak to..tylko kto będzie chciał sprzedać niemal perfekcyjny okaz?
Autor RE: jak kochają inni :)
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 27-11-2008 16:11
Pablo - powiem Ci jak ja to widzę: z niemieckich ogłoszeń 924 znam tylko te na mobile, autoscout i ew. czasem ebay. w cenie do 15k pln (3/4k E) naprawdę ciężko o dobre auto.
ale poniekąd przyznam Ci rację. dlaczego? ponieważ w tamtych latach (koniec 70tych, 80te i 90te) w Polsce nie było dobrego zaplecza remontowego do Porsche. nie chodzi mi tylko o ASO, ale i o mechaników, którzy np. kiedyś pracowali w ASO i pozakładali własne warsztaty.
Będąc np. w Berlinie bezproblemowo jadąc jedną z ulic zobaczyłem przydomowy warsztat porsche (964 na podnośniku, ale co najlepsze - przepiękna Pani w mundurku myjąca auto smiley powiedziałem jej, że jakbym był z Niemiec już dawno bym się z nią umówił i że jest moim ideałem smiley hehe), tak więc nie ciężko było o serwis.
w Polsce Porsche w warsztacie nadal budzi zdziwienie, a mechanicy nieznający się na tych autach mają problem z wykonaniem najmniejszych czynności.
co dalej: w DE porsche jest więcej niż u nas i jest to bogatszy kraj. Ludzi stać na odpowiedni serwis swojego cudeńka.

ale nie zgadzam się w pełni. dlaczego? bo w PL są na szczęście pasjonaci, którzy mają naprawdę super auta. z tych co ja znam, to Piterson, Ciachu (podwójnie), Michał, Kuzik, Mr Nemo, Blumen, GaZik, Anula, Adam, ja (tak skromnie smiley) i jeszcze wielu innych których teraz z głowy nie wymienię (lub po prostu nie znam - mówię o tych, których poznałem).

problem w tym, że w Polsce jest garstka ludzi traktujących dobrze te auta, jednakże, jeśli spojrzysz na nasze galerie spotów i galerie z PCP, zobaczysz, że ludzie jeżdżący na takowe spoty mają się czym pochwalić.

tak więc - u nas maniaków mniej, ale spokojnie dorównują oni maniakom niemieckim smiley

pozdr,
ps> właśnie ewakuowano wszystkich pracowników mojego biura, bo obok naszej kamiennicy przy ulicy Bagatela / Flory znaleziono niewypał... aż się bałem, bo mój prosiaczek chłodził się pod drzewkiem pod samym biurem smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76


Edytowane przez igor dnia 27-11-2008 16:25
Autor RE: jak kochają inni :)
Mammoth
Użytkownik



Postów: 1843
Miejscowość: woj. lubelskie
Data rejestracji: 13.03.08
Dodane dnia 27-11-2008 16:24
hehe..ja właśnie myślałem o Twoim poprzednim czerwonym;) Ale zapomniałeś też o tym aucie: http://924.pl/photogallery.php?photo=2803
:) Adam jednak raczej niechętnie by się go pozbył:)

Edytowane przez Mammoth dnia 27-11-2008 16:27
Autor RE: jak kochają inni :)
pablo911
Użytkownik

Postów: 88
Miejscowość: trojmiasto
Data rejestracji: 26.11.08
Dodane dnia 27-11-2008 16:25
zgadzam sie z toba w 100% calkowita racaj,nie powiedzialek ani razu ze jakies z tych porsche ktore sa pokazan sa brzydkie...kolego wczoraj jak sie zarejestrowalem obejzalem wszystkie ktore sa pokazane...i bardzo mi sie podobaja..w tym co mowielm chodzilo mi wlasnie oto o czym sam wspomniales...
www.sprowadzanie-samochodow.pl
Autor RE: jak kochają inni :)
pablo911
Użytkownik

Postów: 88
Miejscowość: trojmiasto
Data rejestracji: 26.11.08
Dodane dnia 27-11-2008 16:29
Mammoth napisał/a:
pablo911 napisał/a:
kolego chodzi mi oto ze u nas przewaznie zanim takie 924 lub 944 trafilo do rak porsche maniaka to jezdzilo nim kilku wlascicieli ktorzy dobijali auta na maxa

Tak, tyle że 924/944 pochodzą głownie od właścicieli w niemczech i niekoniecznie były sprowadzane same "igły". Dopiero ludzie u nas przywracają je do stanu zbliżonego do fabrycznego. Tak samo u nas jak i na zachodzie można trafić perełkę jak również tu i tam można kupić wytłuczonego dziada. Są różne przyczyny dlaczego ludzie pozbywają się "idealnych" aut i nie każdy prawdę powie. Pozatym Porsche nie kupuje się po to aby jeździć 40km/h i nie ma auta niezużytego w jakimś stopniu. Dlatego warto rozglądać się za autami z klubów czy for takich jak to..tylko kto będzie chciał sprzedać niemal perfekcyjny okaz?



kolego ja kupie totalny wrak..ja nie chce idealnego auta..ja chce je odtworzyc od podstaw ..piaskowanie,zawieszenia wszystko,wnetrze ...chce miec bardzo ladne porsche 924 lub 944 lub to i to..heheh
www.sprowadzanie-samochodow.pl
Autor RE: jak kochają inni :)
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 27-11-2008 16:31
tak jest smiley i to jest nasza smutna racja smiley

Mammoth: wiem - edytowałem posta i dodałem Adama, właściciela najpiękniejszego 924 w Polsce. smiley

ps> właśnie o tym niewypale mówili w tvn24... gość mówi, że ewakuowano 30 mieszkańców kamiennicy, a zapomniał wspomnieć o blisko 200 pracownikach biur, które tam się mieszczą smiley
ps2> sorry za ten OT, ale aż mnie w sercu ściska jak myślę, że mój prosiak stał 5 metrów od skrzynki z amunicją i granatami smiley

Pablo - sprowadzasz auta z Niemiec, to może polecisz, gdzie można znaleźć fajnego Prosiaka za nieduże pieniądze smiley mamy kolegę Abelarda, który musi sobie kupić takie auto przed gwiazdką, także może byś popytał znajomych?


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: jak kochają inni :)
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 27-11-2008 16:33
pablo911 napisał/a:
kolego ja kupie totalny wrak..ja nie chce idealnego auta..ja chce je odtworzyc od podstaw ..piaskowanie,zawieszenia wszystko,wnetrze ...chce miec bardzo ladne porsche 924 lub 944 lub to i to..heheh


tylko czy wiesz, że w takim przypadku będzie musiał liczyć się z kosztami remontu rzędu 20/30 k zł najbidniej?


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: jak kochają inni :)
Mammoth
Użytkownik



Postów: 1843
Miejscowość: woj. lubelskie
Data rejestracji: 13.03.08
Dodane dnia 27-11-2008 16:37
pablo911 napisał/a:
kolego ja kupie totalny wrak..ja nie chce idealnego auta..ja chce je odtworzyc od podstaw ..piaskowanie,zawieszenia wszystko,wnetrze ...chce miec bardzo ladne porsche 924 lub 944 lub to i to..heheh


Więc możesz zainteresować się tym tematem. Niedawno był na allegro..i to całkiem tanio. Tylko złożyć..

http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=10&thread_id=380&rowstart=120

Długi się przymierzał, ale jednak nie kupił i auto nie było sprzedane. Włożone sporo pracy i podstawa jest całkiem ciekawa.

Edytowane przez Mammoth dnia 27-11-2008 16:40
Autor RE: jak kochają inni :)
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 27-11-2008 16:39
jakby nie strasznie dobrany kolor, to naprawdę godny uwagi, bo budowniczy miał wizję i nie liczył się z kosztami smiley
ale nie wiem czy już przypadkiem nie jest sprzedane...


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: jak kochają inni :)
Mammoth
Użytkownik



Postów: 1843
Miejscowość: woj. lubelskie
Data rejestracji: 13.03.08
Dodane dnia 27-11-2008 16:42
Kolor to kwestia gustu. Pozatym inaczej wygląda na foto a inaczej na żywo. Sam bym go wziął (cena była śmiezna) ale jednak brak funduszy i chwilowo brak dachu, a czegoś takiego na dworze się nie trzyma.
Autor RE: jak kochają inni :)
pablo911
Użytkownik

Postów: 88
Miejscowość: trojmiasto
Data rejestracji: 26.11.08
Dodane dnia 27-11-2008 16:43
wiem licze sie z tym,tylko wiesz nie wydasz tego odrazu w ciagu miesiaca..taka odbudowa to przynajmniej rok...ja na poczatku wstawie auto do warsztatu i doprowadze go do stanu uzywalnosci,i mam swoich blacharzy i lakiernikow,zajmuje sie tym nacodzien...mysle ze 20 tys.zl to gorny polap takiej odbudowy...ale i tak sie oplaca ,satysfakcja jest niesamowita ...tylko zalezy mi na aucie nie przebitym oryginalny silnik i nadwozie..mam salon porsche w sopocie wiec zaden problem z tym,z czesciami tez nie problem bo w niemczech jestem minimalnie klika razy w tygodniu..nie liczac tego listopada i grudnia,bo przygotowuje sie do urlopu...wiesz ile razy chcialem na szybkiego kupic cos byle co tylko po to zeby pojechac do was na zlot...ja mam porsche we krwi od tak dawna ze juz sam nie pamietam od kiedy...mialem 928 kiedys jak bylem malolatem,to znaczy ojciec mial wtedy i sobie szalalem w ogolniaku ale to bylo dawno
www.sprowadzanie-samochodow.pl
Autor RE: jak kochają inni :)
pablo911
Użytkownik

Postów: 88
Miejscowość: trojmiasto
Data rejestracji: 26.11.08
Dodane dnia 27-11-2008 16:45
igor napisał/a:
tak jest smiley i to jest nasza smutna racja smiley

Mammoth: wiem - edytowałem posta i dodałem Adama, właściciela najpiękniejszego 924 w Polsce. smiley

ps> właśnie o tym niewypale mówili w tvn24... gość mówi, że ewakuowano 30 mieszkańców kamiennicy, a zapomniał wspomnieć o blisko 200 pracownikach biur, które tam się mieszczą smiley
ps2> sorry za ten OT, ale aż mnie w sercu ściska jak myślę, że mój prosiak stał 5 metrów od skrzynki z amunicją i granatami smiley

Pablo - sprowadzasz auta z Niemiec, to może polecisz, gdzie można znaleźć fajnego Prosiaka za nieduże pieniądze smiley mamy kolegę Abelarda, który musi sobie kupić takie auto przed gwiazdką, także może byś popytał znajomych?




na swieta jade do wloch na 10 dni i nie omieszkam przeszukac wszystkich placy w poszukiwaniu wszystkiego co sie da...troche nietypowych aut juz przywiozlem do wawy najwiecej..ale i do krakowa ..do nas do trojmiasta
www.sprowadzanie-samochodow.pl
Autor RE: jak kochają inni :)
pablo911
Użytkownik

Postów: 88
Miejscowość: trojmiasto
Data rejestracji: 26.11.08
Dodane dnia 27-11-2008 16:49
kolor koniec swiata..spojlery nie ladne..lotka z tylu to nie porsche..najwazniejsza kwestia iwesz ile kosztowal...powiem cos szczerze ,najlepiej robi sie auto wtedy kiedy ty sam go rozbierasz,kiedy wiesz jakiej srubki brakuje i gdzie wszystko ma byc...po kims czasem trudno jest cos takiego robic...
www.sprowadzanie-samochodow.pl
Autor RE: jak kochają inni :)
pablo911
Użytkownik

Postów: 88
Miejscowość: trojmiasto
Data rejestracji: 26.11.08
Dodane dnia 27-11-2008 16:58
igor wlasnie taki styl mi sie podoba,taki jak twoj oryginal ale drobnymi korektami,zawieszenie napewno koni,h&r..najchtniej klatka w srodku..kola nie wiem sam najlepiej jak zrobilbym 5 srub to moglbym zalozyc kola od boxtera lub 911,ale po przemysleniu oryginalne kola od 924 tez maja swoj styl..nie interesuja mnie inne kola niz oryginalne porsche lub 3 czesciowe bbs-y
www.sprowadzanie-samochodow.pl
Autor RE: jak kochają inni :)
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 27-11-2008 17:01
Mammoth napisał/a:
Kolor to kwestia gustu. Pozatym inaczej wygląda na foto a inaczej na żywo. Sam bym go wziął (cena była śmiezna) ale jednak brak funduszy i chwilowo brak dachu, a czegoś takiego na dworze się nie trzyma.


nie do końca kwestia gustu. starczy, ktoś (nie daj boże) zarysuje Ci błotnik, czy zderzak, to spróbuj dobrać lakier. wyjdzie to, z czym teraz walczy troll oslo (a nawet jeszcze gorzej).
no i widziałem to auto na żywo smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76


Edytowane przez igor dnia 27-11-2008 17:01
Strona 1 z 2 1 2 >