924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Poduszki silnika
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 15-05-2006 22:32
Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenia z poduszkami silnika w 924? Konkretnie:
- Czy można stosować dwie jednakowe na obie strony (np. dwie prawe)? Słyszałem gdzieś, że niektórzy tak robią, ale czy jest to dopuszczalne (technicznie jest to wykonalne - wszystko pasuje)?
- Poduszki lewa i prawa różnią się od siebie budową. Czemu? Czy pełnią odmienne funkcje?

pzdr
Jacek(pilatus)
Autor RE: Poduszki silnika
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 15-05-2006 22:57
Nie wiem dlaczego są inne ale ja sobie dorobiłem tą pękniętą sprężynę do prawej poduszki. I jakieś 100km przejechała bez zarzutu smiley Tzn trzyma się - ja po prostu na razie więcej nie przejechałem.

Edytowane przez juras dnia 15-05-2006 22:57
Autor RE: Poduszki silnika
tkacki
Użytkownik

Postów: 372
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 16-05-2006 09:10
O ile pamiętam, to poduszki różnią się zasadniczo konstrukcją. Na jedenj silnik wisi, na drugiej leży. Sprawdź dostępność oraz inne samochody, w których je stosowano w katalogu on-line www.febi.de.


CP9A/4G63
We are not what we own.

Edytowane przez tkacki dnia 16-05-2006 09:10
Autor RE: Poduszki silnika
porsz
Użytkownik

Postów: 1116
Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 19.04.06
Dodane dnia 17-05-2006 08:24
mam takie poduszki ,i prawą i lewą smileyw trazie co to dzwonić ,albo będę na bemowie smiley
Autor RE: Poduszki silnika
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 17-05-2006 13:52
tkacki napisał/a:
O ile pamiętam, to poduszki różnią się zasadniczo konstrukcją. Na jedenj silnik wisi, na drugiej leży.

Właśnie nie pamiętam dokładnie, bo nie mam takich poduszek luzem. Na pierwszy rzut oka na obu silnik wisi (obie podwieszane są do nadwozia, a do nich podwieszony jest silnik), ale tak na prawdę to na prawej w zasadzie leży. Jest tam sprężyna która jest ściskana. Ja w to miejsce mam już od jakiegoś czasu gumę i jest ok. Problem w tym, że jakiś czas temu silnik mi opadł, ale z lewej strony. Wyjąłem poduszkę i nieco ją "podpiłowałem" i było ok. przez 2 lata. Teraz niestety znów mam wrażenie, że silnik siada z lewej strony. Zastanawiam się czy mogę zastosować w to miejsce prawą poduszkę (ze sprężyną lub gumą zamiast sprężyny). Zdaje sobie sprawę, że całe zamieszanie spowodowane jest moim całkiem sztywnym zawieszeniem... ale zawieszenia nie "zmiękczę" smiley.
tkacki napisał/a:Sprawdź dostępność oraz inne samochody, w których je stosowano w katalogu on-line www.febi.de.


Nie mam nr katalogowego, a szukając po marce to Febi do 924 oferuje tylko nakrętki kół (dziwne trochę), napinacz paska rozrządu i tarcze hamulcowe od innego modelu smiley. No, albo ja jestem "gapcio" i nie potrafie odszukać oops: .

pzdr
jacek (pilatus)
Autor RE: Poduszki silnika
tkacki
Użytkownik

Postów: 372
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 18-05-2006 12:47
Jesli Porsz ma, to weź od niego. Zaoszczędzisz czas (szukanie i kombinowanie z montażem) i pieniądze. No i będzie oryginał......


CP9A/4G63
We are not what we own.