924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor czuć paliwo
tomaszek355
Użytkownik

Postów: 51
Miejscowość: kraków
Data rejestracji: 25.02.06
Dodane dnia 06-06-2006 21:04
witam w moim aucie od jakiegoś czasu kilku dni czuć w aucie paliwo jak ktoś ma jakieś pomysły to proszenko o odpowiedzi .smiley


aktualnie bez 924 ale są myśli nad 924 ponownie lub 944
nie podano nie podano nie podano nie podano nie podano
Autor RE: czuć paliwo
drwal
Administrator



Postów: 3945
Miejscowość: Opole
Data rejestracji: 03.02.06
Dodane dnia 07-06-2006 23:36
jedyne co moge rozsadnego polecic to zebys wlaczyl nabijanie wtryskow i popatrzyl czy po drodze nigdzie sie nie poci , podokrecaj cybanty. Gorsza wersja to pekniecia baku paliwa ( jak wali non stop ) i wtedy obczaj bak. Ale sadze ze to jakis błachy powod.


Jest: 924S '86, 928 '79, 928S '80, 928 S3 '86
Było: 924 '77, 924 '77, 924 '77, 924 '80, 931 '80, 924 '83, 924 '84, 944 '83, 944 '84, 924 '85, 944 '85 , 928 S4 '87
4640739
Autor RE: czuć paliwo
rafalsw
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 08-06-2006 09:01
witam. ostatnio rozmawialem na ten sam temat z Darkiem (porsz) poniewaz u mnie tez mocno czuc paliwo. Zasugerowal, ze to moze byc sparciala rurka od odpowietrzania i zamiast zapach benzyny trafiac do zbiornika trafia do wnetrza autka. Umnie faktycznie wyraznie czuc benzyne w bagazniku, po stronie wlewu paliwa, tam sa wlasnie dwie rurki. Niestety najczesciej mozna je wymienic tylko po zdjeciu baku, chyba ze ktos cos wczesniej "wyrzezbil" i jest dostep do cybantow, ktore je trzymaja. Jeszcze nie zagladalem pod taka plastikowa oslone w bagazniku wiec nie wiem jak to bedzie wygladalo u mnie. Nie mam wyciekow paliwa wiec moze faktycznie to te nieszczesne rurki.
Autor RE: czuć paliwo
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 08-06-2006 13:24
Ja szukałem kiedys w sposób opisany przez Drwala i faktycznie znalazłem nieszczelność (u mnie w komorze silnika). Jeśli nie masz jeszcze pompy na "pstryczek" w kabinie to i tak możesz uruchomić ją łatwo, nie ciągnąc kabli od akumulatora do tyłu. Wystarczy, że wypniesz wtyczkę z Worm-Up Regulatora i jej prawy "pin" (czyli ten od strony głowicy silnika) połączysz kabelkiem z plusem - pompa zacznie się kręcić.
Rafalsw - pod tą klapką w bagażniku jest dostęp do przewodów wskażnika paliwa i rezerwy, może nawet dało by się tamtędy wyjąć cały zespół odpowiadający za wskazania (pływak itd.). Natomiast dostęp do rurki odpowietrznika jest po zdjęciu plastikowej osłony rury którą wlewasz paliwo. Z prawej strony bagażnika widać wybrzuszenie - trzeba zdjąć wykładzinę i jest dostęp do tej osłony (kilka małych śrubek). W moim przypadku trzeba było mieć małpią zręczność w palcach (i przerobić śrubokręt), by jakoś odkręcić cybanty - ale generalnie się udało.

pzdr
jacek (pilatus)
Autor RE: czuć paliwo
rafalsw
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 08-06-2006 15:34
dzieki Pilatus za instrukcję obsługi smiley, przeznaczyłem weekend na zabawe z rurkami, może pacjent będzie żył, ma tylko nadzieję, że przyczyną zapachu paliwa w samochodzie są faktycznie te rurki bo wycieki sprawdzałem dwa razy i nic nie widziałem. tym bardziej, że jak silnik pracuje na gazie to też czuć benzyną (pompa wtedy nie chodzi).

pozdr.
Rafalsw
Autor RE: czuć paliwo
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 08-06-2006 22:38
Mam dokładnie te same objawy, w aucie śmierdzi benzyną. Szczególnie gdy kawałek się na niej przejadę, bądź zapuszczam motor. Wszelkie cybanty, zaciski duperelki które widać od spodu auta i pod fortepianem są szczelne. Miałem podejrzenia, że górna ścianka (sufit) zbiornika jest skorodowana, ale może to faktycznie "tylko" odpowietrzenia. Problem w tym, że u mnie nawet po zdjęciu plastikowej osłonki wlewu nie mam najmniejszego dostępu. Także chyba tylko wyprucie zbiornika wchodzi w rachubę. Albo tak jak miał kolega Sebol, czy Seba (ten co owinął 924 dookoła przydrożnego drzewa i od którego mam gazownię smiley) . Otóż w 924 tego kolegi mechanicy do zbiornika dostali się "od góry" - wycięli stosowny otworek w podłodze bagażnika smiley Proste a skuteczne. tylko trzeba uważać, żeby nie przeciąć zbiornika smiley
U mnie dodatkowo bardzo ubywa paliwa. Nawet gdy nie używam beny (nawet) do odpalania to jej ubywa. Czy to możliwe, żeby samymi odpowietrznikami (średnica góra 10mm) tak wyparowywała wacha??
Pytam, bo niedawno musiałem sprzęta pchać jak mi gaziku zabrakło, a na benie przejechałem z pół kilometra i też susza (a wlane było niedawno 5 litry) Wstyd jak cholera, a i kondycja nie taka, żeby takiego smoka pchać kilometr do gazowni smiley smiley
Damian
Autor RE: czuć paliwo
rafalsw
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 12-06-2006 12:33
Niestety u mnie tez jest problem z dostepem do wszystkich rurek wychodzących ze zbiornika (od jego strony oczywiście). Jedyne co zdołałem to wyjąć wlew i odkręcić gumową rurkę łączącą wlew ze zbiornikiem (tak szeroka). Jest faktycznie juz w nienajlepszym stanie i czuc ją paliwem, ma tez zaciek od strony zbiornika. Poniewaz nie mialem takiej szerokiej rurki na zamiane to ją owinołem warstwą nieprzemakalną i izolacją smiley. Mam tez popękaną rurkę od odpowietrzenia (w okolicy cybanta), też owinąłem to miejsce. Reszta rurek też jest w kiepskim stanie i ogólnie wszystkie czuć benzyną. Benzyną też czuć już u mnie kawałek wykładziń, które bezpośrednio leżą na tym miejscu dystrybucji rurek smiley Podsumowując tą przydługą wiadomość - u mnie wygląda na to, że wszystkie rurki ze starości nasiąkły benzyną, są nieszczelne i do tego jeszcze wykładzina też już ma odpowiedni zapach. Owinąłem co się dało, pod plastikową osłonę wlewu podłożyłem jeszcze kawałek izolacji i przestało śmierdzieć, nie wiem co będzię po kolejnym tankowaniu bo od tych prac jeszcze nie zalewałem benzyny. Myślę, że bez zdjęcia zbiornika nie da się tego prawidłowo zdiagnozować i naprawić jak Bozia przykazała.
Autor RE: czuć paliwo
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 12-06-2006 13:55
To owijanie przewodów to naprawa ma być... ? Przewody kosztują grosze i są sklepy z przewodami, uszczelkami i innymi gumami.
Autor RE: czuć paliwo
rafalsw
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 12-06-2006 15:51
nie, to tylko chwilowe załatwienie problemu przy okazji zagladnięcia pod osłonę wlewu paliwa smiley na razie nie mogę zrzucić baku i wymienić wszystkiego bo autko potrzebne na chodzie. bez zdjęcia baku tylko ten najgrupszy jest możliwy do wymiany u mnie.