924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 04-07-2006 18:32
Wiem ze ten temat sie przewinal juz kilka razy ale......
zawsze konczyl sie na stroboskopie. A co zrobic jak jests w srodku lasu i masz dwie zapalki i noz smiley, Pod warunkiem ze nie jestes harcerzem bo oni robia ogniszko i spiewaja do rana smiley (nie chcialem nikogo obrazic, sam kilka razy podlaczylem sie na taka impreze ).
Teorie juz zglebilem
znajduje znacznik - kropeczka od strony silnika na kole od walka rozrzadu(taka sama jak jest od strony zewnetrznej ale to podobno zmylka), ustawiam na muche ktora jest na klapie od zaworow i co dalej ....
w jakiej pozyczji ma byc paluch aby ustawic te +10 stopni. U góry aparatu po zdieciu kopulki (chyba ze ktos ma go odwrotnie) jest wciecie.
I tu jest pytanie:

ile milimetrow musi byc po zewnetrznym obwodze aparatu do srodka palucha (tej miedzianej czesci co sie slizga po stykach) do krawedzi tego wciecia (moze byc srodka).
i w jakim kierunku w kierunku, silnika czy szyby ????


Potrzebuje te informacje bo u mnie nie widac znacznikow na dole i stroboskopem moge se swiecic do jutra smiley (jak jescze wlacze muzyke to bredzie mala impreza smiley )ale szkoda wachy.

z forum tez wiem ze najlepiej nastawic paluch na to wciecie to maszyna odpali. ale czy to jest te +10 stopni.

I jescze jedno w tym temacie w przepustnicy (obudowie od przodu auta) jest zawor sterujacy podcisnieniem w aparacie.
Czy ktos wie w jakim zakresie mozna nim regulowac kat zaplonu ??

Ja dzisiaj zmierze i zrobie foto zeby wszystko bylo jasne


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 04-07-2006 19:36
Ponizej jest zdieice aparatu zaplonowego.
Pomiar dokonac najlatwiej tak jak jest narysowane (krawedzi wciecia do srodka palucha).
Prosze o napisanie wynikow tych co im 924-orka ladnie chodzi i zapala i co mnieli ustawione na stroboskopie.


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup

Ketchup dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 04-07-2006 20:21
Ketchup, z tego co pamiętam, to nie o to wcięcie chodzi! Chodzi o nacięcie, które ja widzę chyba z drugiej strony... Gdybym miał 924 u siebie, a nie u kumpla w garażu to bym to zweryfikował, ale niestety...

Druga sprawa: to nie jest te 10 stopni, to służy jedynie do odpalenia! Domniemam, ze to okolice 0 st. Trochę się jeszcze później nakręciłem, żeby ustawić jak trzeba, ale nie ręczę, bo... u mnie z kolei nie było znaczników na kole zamachowym tam gdzie powinny, więc ustawiałem do dołu. U Ciebie zapewne są tam, gdzie Pan Bóg przykazał.

Reasumując: ustawiasz paluch na nacięcie, odpalasz. Podłączasz stroboskop do pierwszego cylindra, yyy, tj. świecy. Dyskoteke rzutujesz na wizjer z tyłu silnika. Kręcisz aparatem zapłonowym, aż na wizjerze pojawi się upragnione 10stopni. Jest też -10. Nie wiadomo które właściwe smiley ale po pracy silnika sam dojdziesz które.

powodzenia!

1776338
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 04-07-2006 22:32
Wg. mnie obudowa aparatu nie ma nic do rzeczy. Palec ma w tej pozycji wskazywać na pierwszy kabel do pierwszego cylindra. A na którą z 4 mozliwości sobie ten kabel założysz to już twój problem... U mnie +10 na kole wskazywało na 10 stopni wyprzedzenia (czy koło może być przekręcone względem wału tzn źle założone ?)

Zawór sterowania podciśnieniem ? Jest podłączenie rurką do regulatora podciśnieniowego wyprzedzenia zapłonu ale zaworu tam nie widziałem smiley Tzn nic się chyba tam nie reguluje.

Hmm tak patrzę na to zdjęcie i ja mam aparat bezsytkowy. To może mam inaczej w takim razie...

Edytowane przez juras dnia 04-07-2006 22:34
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 00:06
(czy koło może być przekręcone względem wału tzn źle założone ?)


mój przypadek mówi, że owszem.
co do podciśnienia: do ustawiania zapłonu należy odłączyć podciśnienie. Tak jak mówi Juras: tego się nie reguluje, to po prostu jestsmiley

Edytowane przez Wojciek dnia 05-07-2006 00:07
1776338
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 07:59
mialem dwa razy ustawiany kat na stroboskopie i za kazdym razem paluch ladowal w tym samym miejscu - strzalka nr 1 (i tam jest naciecie o ktorym mowil Wojciek.
Teraz nie wiem czy mechanicy nie umieja ustawic kata, Czy moje wrazenie ze jest zapozny zaplon jest tylko moim wrazeniem.
Znajomy co troche bardzo zna sie na mechanice ustawil mi nasluch i wtedy bylo ok. 924-orka ladnie ciagnela. (niestety nie zaznaczylem jak to bylo ustawione, a teraz go nie moge zlapac bo jest na wakacjach smiley ).
Co do umiejscowienia przewodu pierwszego cylindra to pokazuje strzalka nr 2.
Wojciek jak mozesz rowinać tą mysl "Dyskoteke rzutujesz na wizjer z tyłu silnika." gdzie jest ten tyl silnika. Mi jak ustawiali kat to swiecili na pasek klinowy z przodu.

Co do tego zaworka przy przepustnicy to narazie zostawmy temat. bo boje sie ze watek sie rozjedzie.
Niestety nie mam innego zdjecia wiec wykorzystalem stare.


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup

Ketchup dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 10:04
Z tyłu silnika pomiędzy blokiem a obudową sprzęgła jest dziura. I przez nią widać znaki na kole zamachowym.
Ttzn ustawiasz się dokładnie tak jak do tego twojego zdjęcia aparatu zapłonowego smiley i szukasz dziury w całym.
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 13:52
smiley J.W.

Podpowiedź: dziury szukaj na "pokrywie" koła zamachowego i sprzęgła, od góry, broń Boże nie u sąsiadki! smiley
1776338
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 13:53
Aha, MAciek, jeśli ustawiał Ci do dołu stroboskopem, to zapewne ustawił Ci na zero. Pewnie dlatego przy wyższych obrotach było cianko...
1776338
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 14:40
Wszystkim dzieki za odpowiedzi i rady
Dzisiaj jest umowiony na stroboskop o 16:30. i skorzystam z nich
Napisze jakie wyniki


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Luki924
Użytkownik



Postów: 123
Miejscowość: okolice Będzina
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 15-07-2006 21:54
Prosze powiedzcie mi gdzie mogę wyregulować zapłon w rejonie Będzina? Gliwic? Katowic?..... etc. smiley albo czy ktoś może orientował się czy dało by rade zrobić coś przy pomocy tej mini lampy stroboskopowej z allegro za niecale 30 zł? proszę o pomoc, pozdrawiam


8588017
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
porsz
Użytkownik

Postów: 1116
Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 19.04.06
Dodane dnia 16-07-2006 06:14
cuś wam powiem smiley smiley ustawienie na lampę jest lux,ale gdy wszystko nowe,a przy przebiegach tych silników,traktuje się to ustawienie wyjściowo ,a potem dopracowuję siem na słuch i wtedy hasa mahina smiley
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Luki924
Użytkownik



Postów: 123
Miejscowość: okolice Będzina
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 16-07-2006 11:55
no dobra ale ja spytam wprost, jak sie ustawia zapłon u nas?


8588017
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 16-07-2006 13:52
1. poczytaj wczesniejsze posty. ale mysle ze nie pomogly
2. poczekaj jeszcze dzisiaj w nocy umieszcze dokladny opis co i jak ze zdjeciami.


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
sobek
Użytkownik



Postów: 250
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 16-07-2006 14:12
Ja swoje 924 oddałem do regulacji do rSerwisu BOSCHAr1;. Było to 2lata temu według moich odczuć było bdb, wyregulowali mi wtedy cały układ wtryskowy. Przypuszczam, że i na południu Polski są autoryzowane serwisy Boscha.


czarne 924/78r
5489868
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Luki924
Użytkownik



Postów: 123
Miejscowość: okolice Będzina
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 16-07-2006 16:10
Sobek a ile za to zabuliłeś? odepchnie mnie cena? smiley Ketchup poczekam do nocy i jutro sie bede bawił, z góry wielkie dzięki


8588017
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 16-07-2006 21:59
porsz napisał/a:
cuś wam powiem smiley smiley ustawienie na lampę jest lux,ale gdy wszystko nowe,a przy przebiegach tych silników,traktuje się to ustawienie wyjściowo ,a potem dopracowuję siem na słuch i wtedy hasa mahina smiley


ołje! Święte słowa. Ustawiłem sobie na słuch, ale postanowiłem skonfrontować to z jedynym profesjonalnym przyrządem w regionie i podjechałem do Jurasa, ustawiliśmy na lampkie aligancko i co? Chodził niby dobrze, ale słabo zapalał i dzwonił w pewnym zakresie obrotów, więc zrobiłem mały wiejski tjunink (u rodziny na wsi) - ustawiłem na słuch z powrotem i chodzi jak w mieście Łodzi smiley
Damian
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 16-07-2006 23:51
Narazie tylko tak . jak dopracuje bledy i drobiazgi, no i lepsze zdjecia pewnie bedzie na forum.
http://153.19.94.233/kat_zaplonu.html
ja tak ustawialem i jest ok.


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
sobek
Użytkownik



Postów: 250
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 18-07-2006 15:34
Ja wtedy zapłaciłem 300zł, ale miałem regulowane zawory, zapłon, oraz wyregulowany układ wtryskowy. Po tych regulacjach chodził jak marzenie, po odpaleniu zimnego silnika pracował na wyższych obrotach stopniowo schodząc do normalnych a które utrzymywały się równo. Na czwartek jestem umówiony na regulacje zapłonu gdyż po złożeniu silnika nie potrafię go wyregulować. Jak mi ustawia to pochwalę się ile wydałem


czarne 924/78r
5489868
Autor RE: Ustawienie kata zaplonu - kat zaplonu
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 24-07-2006 14:47
W ten weekend porobilem troszke przy swoim. i piewszyt raz ustawialem sam kat zaplonu stroboskopem i mlotkiem smiley .
Trafic na te +10 jest cholernie ciezko i trzeba bardzo precyzyjnie uderzac w aparat. Ale co mnie trapi to to ze:
Kopulka na aparacie ma prawie milimetr luzu, i co z tego ze ustawie precyzyjnie jak kopulka mi sie przesunie.
Czy takie przesuniencie kopulki nie szkodzi ??? Czy to jest normalne ???


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Strona 1 z 2 1 2 >