924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor bębny chamulcowe i łożysko sprzęgła
Arturros
Użytkownik

Postów: 57
Miejscowość:
Data rejestracji: 07.05.06
Dodane dnia 08-09-2006 00:26
Krutkie pytamie
od czego pasują smiley bębny (mam do wymiany) i łożysko oporowe sprzęgła. Czy mam szukać od Porsche czy może pasują te części od innych marek ?
arturros@o2.pl 555857
Autor RE: bębny chamulcowe i łożysko sprzęgła
Arturros
Użytkownik

Postów: 57
Miejscowość:
Data rejestracji: 07.05.06
Dodane dnia 08-09-2006 00:30
sory za błędy oczywiście "krótkie pytanie" miało być.
arturros@o2.pl 555857
Autor RE: bębny chamulcowe i łożysko sprzęgła
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 08-09-2006 10:27
Bębny - Ze względu na rozstaw śrub pasują tylko od Porsche 924 i takie powinieneś szukać. Tak na prawdę jednak, takie same bębny stosowane były w VW Garbusie 1303 tylko, że miały inny rozstaw otworów na śruby - zgadzają się natomiast pozostałe wymiary. Ponieważ do Garbusa możesz dostać wszystko, więc można dostać też bębny bez otworów i dać komuś do wiercenia i gwintowania. Jest to niezły sposób przy zmianie felg na nieoryginalne, o innym rozstawie lub innej ilości śrub mocujących.
Z ekonomicznego punktu widzenia najtaniej będzie jednak poszukać oryginalnych do 924 bo te bez otworów są dwa razy droższe.
Pytaj w Focie o bębny ATE - oryginalne. Jak szukałem tego jakiś rok temu to był najtańsze.
Możesz też zapytać się o to w Carix'ie - tam na hasło "924.oldtimer.pl" masz od razu 10% upustu.

Łożysko wyciskowe - ja poszedłem do Inter-Cars'u i na podstwaie numeru z mojego łożyska znaleziono zamiennik - SKF kosztował mnie ok. 50 zł, a wybór w firmach był spory. To jest popularna część.

pzdr
jacek(pilatus)