924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Uszczelka pod pokrywe zaworow - montarz
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 24-10-2006 18:55
Hej
czy trudno jest samemu zamontowac ta uszczelke? Tzn widzialem tam tylko 8 srub jak mnie pamiec nie myli. Czy mozna cos przy tym popsuc? Zamowilem juz i mam miec ja w pt, chcialbym ja zalozyc sam ale jak to skomplikowane lub mozna sobie popsuc silnik to prosze o porady. Teraz mam silikon, ktory zauwazylem odpada i jest lekko wilgotny...
Pozdrawiam!


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: Uszczelka pod pokrywe zaworow - montarz
michal928
Użytkownik



Postów: 3379
Miejscowość: Raszyn
Data rejestracji: 20.10.06
Dodane dnia 24-10-2006 20:10
Zakladajac ta uszczelke tez proponowalbym delikatnie(!) pociagnac ja silikonem. One twardnieja i lubia ciec... Nawet lepiej jak jest lekko posmarowana bo nie trzeba dekla tak mocno dociagac bo te gwinty sa delikatne i sie lubia urywac. Co do wymiany to jest tak prosta jak.... nie powiem co. smiley hehe. Posprawdzaj sobie od razu luzy na zaworach majac ja sciagnieta bo to jedna robota i zanim posmarujesz silikonem to przetrzyj powierzchnie nitrem bo silikon to do oleju sie nie chce przyklejac...
31356497
Autor RE: Uszczelka pod pokrywe zaworow - montarz
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 24-10-2006 20:20
Do nitro to też się nic nie przyklei bo rozpuszczalnik nitro jest tłusty. To trzeba benzyną ekstrakcyjną porządnie odtłuścić. Ewentualnie jak naprawdę nie masz benz. a masz pod ręką denaturat smiley to dałby radę...

Polecam silikon victor reinz. Tubka kosztuje 20pln ale jest tego wart. Chyba, że chcesz jeszcze raz tą pokrywę zdejmować i założyć tą samą uszczelkę to jakiś gorszy silikon. Tym silikonem jak posmarujesz to na bank się porwie przy zdejmowaniu uszczelka (znaczy taki dobry silikon - tak dobrze się klei) ale nic nie cieknie.

Autor RE: Uszczelka pod pokrywe zaworow - montarz
michal928
Użytkownik



Postów: 3379
Miejscowość: Raszyn
Data rejestracji: 20.10.06
Dodane dnia 24-10-2006 22:00
nitro tlusty???? Pierwsze slysze... przeciez nitrem przeciera sie powierzchnie przed malowaniem! To jak moze byc tlusty? Poza tym jak np przetrzesz szybe to widac jak paruje i zadna warstewka po nim na bank nie zostaje...
31356497
Autor RE: Uszczelka pod pokrywe zaworow - montarz
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 25-10-2006 10:24
Dzieki za podpowiedzi, zobacze ile bedzie chcial mechanik. A jak sam bede robil to jak sprawdzic luzy na zaworach, czym i jakie byc powinny, ze nie spytam sie co to sa zawory...smiley a ten silikon daje sie po obu stronach uszczelki?


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: Uszczelka pod pokrywe zaworow - montarz
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 25-10-2006 10:53
nitro tlusty???? Pierwsze slysze... przeciez nitrem przeciera sie powierzchnie przed malowaniem! To jak moze byc tlusty?


Fakt coś mi się chyba porąbało.


Dzieki za podpowiedzi, zobacze ile bedzie chcial mechanik. A jak sam bede robil to jak sprawdzic luzy na zaworach, czym i jakie byc powinny, ze nie spytam sie co to sa zawory...smiley a ten silikon daje sie po obu stronach uszczelki?


Silikon na całym obwodzie uszczelki cienka warstwa. Jeśli nigdy zaworów nie ustawiałeś to lepiej zaprosić jakiegoś doświadczonego kolegę i patrzeć mu na ręce. Albo mechanikowi patrzeć na ręce.
Autor RE: Uszczelka pod pokrywe zaworow - montarz
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 29-10-2006 12:05
Zakupilem uszczelke Victor Reinz 15-23902-02 AUDI
Jest korkowa jak się nie myle i poradzono mi bym nie smarował silikonem, tak też zrobiłem bo powierzchnie byly gładkie i dobrze je przeczyściłem. Skreciłem mam nadzieje nie za mocno i nie za lekko, po zapaleniu popracował 5min i oleju nie widać. Jak zacznie mi z pod niej lecieć to zrobie jak mówiliście z tym siliconem.
Poogladałem też wałek i zawory, są ładne, nie wykazują śladów zużycia, błyszczą się nawet. Nie są porysowane wiec chyba jest ok. Jakie ślady zurzycia powinien nosić wałek rozrządu? Oczywiście kilku letniego auta...
Pozdrawiam i dzięki za pomoc - dzięki Wam wykonałem kolejną naprawę samsmiley
PS
nasz portal ma większą edukacyjną moc niż PŁ...smileysmiley


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."