924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor gdzie kupić podkładki pod alternator...
phill
Użytkownik



Postów: 125
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 26.07.06
Dodane dnia 26-10-2006 01:25
problem powszechnie znany smiley ... i mnie dopadło ... szukam dobrego źródła ... smiley


924 targa 84`
Autor RE: gdzie kupić podkładki pod alternator...
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 26-10-2006 12:35
Nie kupuj tych gumowych podkładek. Przerób sobie na sztywno. Będzie z tym mniej problemów. Na tych gumach przekrzywia się alternator.

Zaraz wywiąże się dyskusja, że nie bez powodu inżynierowie porsche założyli te badziewne gumy smiley żeby ktoś to teraz przerabiał ale ja bym tak zrobił jak by mi się te gumy rozpadły. Jedną mam przerobioną a tą drugą gumę wkręconą w blok jeszcze nie.
Autor RE: gdzie kupić podkładki pod alternator...
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 26-10-2006 13:11
No to ja mam dokładnie odwrotnie - te górne zachowałem gumowe, a tej dolnej, która trzyma napinacz paska w zasadzie nie mam - tzn. mam to przerobione tak, że jest sobie "miseczka" w której niest trochę gumy i do tego przykręcony jest ten napinacz. Tyle, że przykręcony jest tak mocno, że uznać to można za mocowanie sztywne. Efektem tego jest dwukrotne pęknięcie (właściwie złamanie) napinacza.
Przypuszczam, że gdybym górne mocowania miał na sztywno to nie miało by to miejsca (albo pękło by od razu, przy dokręcaniu).
Ja w każdym razie górne zrobiłbym bez gumy, ale na dole gumę zachowałbym - dzięki temu ew. drgania paska klinowego będą jednak miały gdzie się podziać (znaczy zostaną stłumione).
A co do miejsc zakupu - polecam spis dostarczycieli części na PCP
Konkretniej to większość z Nas zaopatruje się wysyłkowo u (kolejność alfabetyczna):
- Marek Łuczak, Poznań, 507057688 (Pachu z tego forum)
- Zbyszek Pietrzak, Szczecin, 601735090
- Slawomir Wojcik, Jelenia Gora, 602802158 (tzw. Sławek z Jeleniej)
Ja zwykle obdzwaniam wszystkich i porównuję ceny.

pzdr

Edytowane przez pilatus dnia 26-10-2006 13:12
Autor RE: gdzie kupić podkładki pod alternator...
phill
Użytkownik



Postów: 125
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 26.07.06
Dodane dnia 01-11-2006 18:42
dzięki ... jutro będę dzwonić smiley


924 targa 84`
Autor RE: gdzie kupić podkładki pod alternator...
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 02-11-2006 00:25
Ja radzę zrobić na sztywniaka. W 924 pasek jest tak króciutki, że drgania są jakieś symboliczne najwyżej. Więcej może nabruździć krzywo ustawiony alternator (przez te cholerne "gumy" ) niż drgania paska. Ja się męczyłem z naciąganiem, męczyłem, a i tak jak włączyłem światła pasek piszczał jak pozbawiane żywota prosię. Zrobiłem na sztywno i zapomniałem, że w tym aucie jest pasek.

Prawdę mówiąc to w tym roku zupełnie zapomniałem, że w tym aucie jest cokolwiek oprócz silnika (bo muszę tankować i dolewać oliwy) i kół (bo mi luft ucieka smiley ) smiley
Damian