924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Macpherson?
bombelli
Użytkownik

Postów: 41
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 28.12.06
Dodane dnia 29-12-2006 16:41
Witam! Mam do wymiany lozyska na Macphers.... Slysze dziwne dzwieki skrecajac kola i lekki opor. Kiedys czytalem o tym na forum ale chyba na "starym". Interesuje Mnie od czego podejda takie lozyska. Moze ktos juz to przerabial. Czekam na pomoc!Z gory Dzieki!
8032282
Autor RE: Macpherson?
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 29-12-2006 16:53
Tak na szybko - cytat ze starego (924.oldtimer.pl) forum:
"Jeszcze jedna uwaga - po zdjęciu górnego mocowania kolumny warto obejrzeć stan łozyska oporowego (jest w gumowo-metalowej poduszce). Chodzi o to czy nie jest skorodowane albo nie ma połowy kulek itp. Luz promieniowy na tym łożysku to normalka (niestety) i mają go nawet nowe. Piszę niestety, bo do bardzo precyzyjnego kierowania autem tego luzu być nie powinno - wyczynowo stosuje się łożyska sferyczne. Podpowiem jeszcze, że ponieważ sama poduszka prakrycznie się nie zużywa, a nowa z łożyskiem jest potwornie droga (bo to jest robione dla Porsche - nie znalazłem zamiennika) to można wymienić samo łożysko oporowe. Niestety jest ono niedostępne "luzem" - pozostaje kupienie poduszki od innego auta i "pozyskanie" z niej łożyska. Mnie najtaniej udało się kupic poduszkę od jakiegoś VW Polo chyba lub Audi za 16 zł/szt. Ma zupełnie inny kształt, ale łożysko jest identyczne - pozostaje je wybić (lub rozciąć zakupioną poduszkę - bardziej humanitarne) i wbić w naszą starą.
Wiem, że opis precyzyjny nie jest, bo zawiera słowa "jakiś VW lub Audi" ale ja po prostu poszedłem do małego sklepiku z częściami do VW i obejrzałem ze 3 poduszki - każda wyglądała inaczej ale zawierała identyczne łożysko oporowe amortyzatora jak u nas - kupiłem najtańszą (chyba Polo) i ją rozciąłem.
"

To jest tekst z 2002 roku - może teraz już są dostępne luzem, nie wiem.

pzdr
jacek(pilatus)
Autor RE: Macpherson?
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 29-12-2006 18:19
Hmmmm to dziwne, bo u mnie te łożyska to tak bardziej... No... nie są wciśnięte, tylko bardziej włożone. Nie muszę używać prasy ani noża, żeby je wyjąć. Wystarczy palec smiley

pilatus napisał/a:

To jest tekst z 2002 roku - może teraz już są dostępne luzem, nie wiem.



W 2006tym nadal nie ma ich luzem, ale warto zajść do sklepu w przyszłym tygodniu smiley


Damian
Autor RE: Macpherson?
bombelli
Użytkownik

Postów: 41
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 28.12.06
Dodane dnia 29-12-2006 19:25
Dzieki za pomoc! No to, jak to zwykle bywa z "tymi"autami:Trzeba wymontowac zeby kupic. Pozdro!
8032282
Autor RE: Macpherson?
tkacki
Użytkownik

Postów: 372
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 29-12-2006 21:03

Za dwie nowe, oryginalne poduszki gumowe PORSCHE wraz z łożyskami zapłaciłem 260 zł w USA. Podany koszt zawiera przesyłkę.


CP9A/4G63
We are not what we own.
Autor RE: Macpherson?
bombelli
Użytkownik

Postów: 41
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 28.12.06
Dodane dnia 30-12-2006 10:54
Witam! Tak czy inaczej zaczne od rozkrecenia i wydostania obu amorow na zewnatrz. Jak to zrobie to bede mial tez wiecej miejsca by przy okazji zakonserwowac nadkola. A cala reszta wyjdzie w praniu! Pozdrawiam!
8032282