924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Włącznik świateł
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 18-02-2006 21:22
Witam!

Nadpaliła mi się kostka, a raczej przekaźnik przełącznika świateł. Jakbym pisał niepoprawnie, to chodzi mi o ten przycisk świateł, koło którego jest pokrętło oświetlenia deski, a pod spodem są jakieś sprężynki (konkretnie 9 o ile się nie mylę) i inne tego typu rzeczy smiley. A tak serio, to sprawa jest poważna, bo gdyby przydażyło mi się to w trasie, miałbym spory kłopot, a tak udało mi się powciskać na sztywno druty w styki,zmostkować, i jakoś do domu z pracy dojechałem.

Czy to jest standartowy przelącznik od jakiegoś VW lub Audi? Kompletnie nie dysponuje ostatnio czasem, i jeśli ktoś wie o co konkretnie mam pytać, to przynajmniej będę wiedział gdzie, i będzie o wiele szybciej. Chyba, że ktoś z Was ma do odsprzedania takowy sprawny i mieszka gdzieś między Śląskiem a Warszawą. Jeśli tak, to proszę o kontakt, w poniedziałek wybieram się "delegacyjnie" do Wawy, to bym odebrał.

Z góry dzięki za informacje
pozdrawiam, Wojtek
1776338
Autor RE: Włącznik świateł
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 19-02-2006 16:19
Nie pomogę za wiele, bo nie mam takiego włącznika, ale może unikniesz moich błędów. Kupując włącznik zaznacz z którego roku masz auto - były 2 rodzaje tych włączników, wzajemnie do siebie niepasujące. Nie wiem czy jest jakiś zamiennik - ja kupiłem oryginalną używkę u Sławka w Jeleniej Górze (oczywiście zły typ za pierwszym razem smiley).

pzdr
Autor RE: Włącznik świateł
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 22-02-2006 23:15
Rocznik mam 81, myślałem, że nie będzie z tym problemu. Jacku, ale nie szukałeś "nówki-zamiennika", czy po prostu takiego nie znalazłeś i kupiłeś używkę?

Pytam o ten włącznik, ponieważ kończę pracę w godzinach, w których sklepy motoryzacyjne są już zamykane, i jak się już uda mi wyrwać wcześniej, to łatwiej mi będzie pytać o konkrety, więc jesli ktoś już ten temat przerabiał, to bardzo proszę o informacje.

pozdrawiam, Wojtek
1776338
Autor RE: Włącznik świateł
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 24-02-2006 14:25
Mniej więcej z tych samych powodów co Ty (późno kończę pracę) nie szukałem zamiennika. Kupiłem od razu, wysyłkowo, do 924.
Skoro masz rocznik '81 to powinieneś mieć nowy typ włącznika. Różnica polega na tym, że stary typ ma 8 nóżek, a nowy 9. Jeśli dobrze pamiętam to kosztowało mnie to 50 zł.
Jeśli uda Ci się jednak ustalić jakiś zamiennik to daj znać. Z tego co pamiętam to problemem jest ten potencjometr do regulacji podświetlania deski - ponoć nietypowe rozwiązanie.
Ja przez dłuższy czas jeździłem z tym włącznikiem "zdrutowanym". Rozebrałem go, zwarłem odpowiednie wyprowadzenia i używałem poprzez wkładanie w kostkę, bądź wyjmowanie. Wadą było to, że nie zamykały mi się światła.

pzdr
jacek
Autor RE: Włącznik świateł
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 24-02-2006 15:52
W 924 jest:
477 941 531 B (stary)
477 941 531 F (nowy)
A w VW LT jest
281 941 531 B (wygląda na rysunkach jak ten stary)
323 941 531 G (wygląda na rysunkach jak ten nowy i podpisany jest jako "z regulacją jasności oświetlenia itp).

Może to to ?
pzdr
Autor RE: Włącznik świateł
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 18-03-2006 19:37
Zakończę może temat informacją odnośnie włącznika z VW: numery rzeczywiście podobne. Sprawdzaliśmy w katalogach z gosciem w sklepie, i niby nawet to samo, niby podobne, niby z LT i golfa I. Sprawadził takowy i za cholere nic nie pasowało. Dużo mniej wtyków. Trzeba pamiętać, że dodatkowo mamy mechanizm otwierania i zamykania świateł. Chyba niestety jesteśmy skazani na używki. Mam nadzieję, że się mylę i że to tylko niekompetencja hurtowni, a raczej sprzedawcy i moja.

Pozdrawiam

p.s. zawsze można kupić nowy oryginalny, ale pojęcia zielonego nie mam gdzie oprócz salonu i w jakiej cenie może to oscylować. Ale mimo wszystko wydaje mi się Pilatus, że 50zł za prosty włącznik mający naście bądź więcej lat to gruba przesada. W ogóle gdybym miał trochę wolnej gotówki, to kupiłbym jakiś egzemplarz "dawcę" 924 tak na wszelki wypadek, bo o części mam wrażenie coraz trudniej, a ceny są tak różne, że w niektórych przypadkach wręcz absurdalne. Ludzie z allegro oferowali mi 25letnie amortyzatory tylnej szyby w cenie nowych ze sklepu. Ofertę na chłodnicę rozbiórkową znalazłem za 200zł, a taka co leży od 2,5 roku w garażu za 150zł i nie wiadomo czy szczelna i czy pordzewiała, leży gdzieś pod stertą innych "taili". Komunikacja też nie zawsze najlepsza z tymi ludźmi, często nie wiedzą co chcą sprzedać i co mają. Mam nadzieję, że "nasza" giełda zacznie z czasem dobrze funkcjonować, i może też część 924 z ogłoszeń pałętających się po różnych aukcjach po śmiesznych cenach (w całości) trafi w ręce szacownego grona forumowiczów. Zanim kupiłem 924 chciałem kupiś 200SX, i ostro wertowałem forum poświęcone temu modelowi. Miałem wrażenie, że tam ludzie handlują częściami między sobą, większość się "zna" i nikt nikomu miny nie sprzedaje, bo wie że od razu jest "spalony". Z drugiej jednak strony zdaję sobie sprawę, że na jednego użytkownika 924 w Polsce przypada z 10 użytkowników SXsa, więc to raczej nierealne...

Ale się rozpisałem!smiley

Pozdrawiam, Wojtek
1776338