924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor luzy tylnego kola
KRAZ
Użytkownik



Postów: 532
Miejscowość:
Data rejestracji: 10.05.06
Dodane dnia 08-04-2007 18:48
witam

jak zwykle krecilem sie na parkingu i znalazlem dziure w calym, wykrylem ze mam luz na tylnym kole, zdiolem kolo i ciagnac za beben(przykladalem sile rownolegla do osi piasty, prostopadla to plaszczyzny bebna) to mam luz, rusza mi sie cala piasta razem z bebnem, wyglada to tak jak by chodzilo wszystko w lozyskach wiec nie weim czy to normalne czy nie. Nie ma zadnych oznak podczas jazdy nic nie stuka nie buczy.

pozdrawiam


.
5442638
Autor RE: luzy tylnego kola
ElastiC
Użytkownik



Postów: 855
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 11-04-2007 22:45
Raczej kola nie powinny sobie "tak" latac smiley
Na moj gust Twoj kolejny post bedzie mial temat "Skad wziac lozyska do tylnego kola" smiley
Zdejmij kolo, wyjmij zawleczke zabezpieczajaca ze sruby polosi i sprawdz, czy mozna ja dokrecic. Jesli tak, to albo ktos za slabo wbil lozyska w piaste i wlasnie sie "doklepalo", albo lozyska juz nie ma lub sie konczy.
Jesli masz wicej czasu mozesz rozkrecic piaste i odkrecic polos i obadac co sie dzieje - wtedy bedziesz mial wszystko jak na dloni.
Jedno jest pewne, ze kolo nie powinno miec luzow

Pozdro,
Jacek

PS temat przerabialem kilkakrotnie ze wzgledu na "fachowa wymiane" lozyska podczas ktorej zgubiono jedna z tulei dystansowych i zastosowano "zamiennik" w postaci biezni ze starego jakiegos lozyska stozkowego w efekcie czego lozysko zmienialem 2 razy, az w koncu sam nie zajzalem co jest grane. Objawy mialem takie jak ty, wiec na bank cos jest nie tak.


elastic 4542351 www.d16.pl
Autor RE: luzy tylnego kola
KRAZ
Użytkownik



Postów: 532
Miejscowość:
Data rejestracji: 10.05.06
Dodane dnia 12-04-2007 21:19
niestety musze cie rozczarowac smiley lozyska juz kupilem kosztowalo mnie to chyba 30 zl na stronesmiley i nawet chcialem zdjac bebny jak robilem hamulce ale sprawa wygladala bardzo zle, jedna zawleczka poprostu sie rozleciala a sruby sa tak zapieczone czy zardzewiale ze za holere nie da sie ich odkrecic a przynajmniej takim kluczem jaki mialemsmiley- bede z tym jeszcze walczylsmiley
dzieki, najdziwniejsze jest to ze nie ma zadnych oznak zuzycia lozyskasmiley


.

Edytowane przez KRAZ dnia 12-04-2007 21:25
5442638