924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor problem z prosiakiem
deadmike
Użytkownik

Postów: 10
Miejscowość:
Data rejestracji: 11.06.07
Dodane dnia 19-07-2007 13:41
Kupilem porsche z gazem ( przestroga dla innych nie powtarzajcie mojego bledu- chodzi o gaz) i pojeździlem nim tydzieńi zaczął strasznie strzelać rozwalił mi rury doprowadzające powietrze do silnika.wymienilem je ale nie chce jezdzic na benzynie.jak odpalam to tylko na gazie, bo na benzynie nie trzyma obrotów odrazu gasnie.oddalem go do mechanika i gościu mi powiedział ze ma przepływomierz do dupy (zepsuty), ja nawet nie wiem czy porsche z 1979 roku mial przepływomierz.W załączniku dodałem foto tej czesci o ktorej on mówil ze to przepływomierz.powiedzcie mi czy to naprawde to i ile moze taka czesc kosztowac.jak ktos ma na sprzedaz to jestem chetny i prosze o kontakt.
p.s. porada dla tych co chca kupic prosiaka nie kupujcie auta ktorego nie jestescie pewni.ja kupilem bo sie zakochalem ale teraz zaczynam zalowac bo to straszny rupiec i mowie tu tylko o moim egzemplazu a nie o porsche ogolnie.prosze o pomoc

deadmike dodał/a następującą grafikę:

5695258
Autor RE: problem z prosiakiem
ali
Użytkownik



Postów: 219
Miejscowość: Weissach(D)/Tychy(PL)
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 19-07-2007 13:47
rozdzielacz, standartowo 500zl, tyle tez ostatnio zaplacilem, znalazloby sie taniej w Niemczech, ale bylem zmuszony i na juz tyle sobie w Polsce srednio zycza. Oczywiscie mowimy o uzywce.


"Ostatnim wyprodukowanym samochodem bedzie PORSCHE" (Ferry Porsche)

924 2.0 '77 było
C124 300E '90
W209 CLK200 '05
Autor RE: problem z prosiakiem
ali
Użytkownik



Postów: 219
Miejscowość: Weissach(D)/Tychy(PL)
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 19-07-2007 13:50
co do gazu to sie nie zgadzam, pewnie zalezy kto i jak zalozyl.
U mnie tez nieciekawie instalka wyglada i wszyscy zalamuja rece jak widza jak to mam zalozone, ale o dziwo jezdze juz ponad 2lata, zrobilem jakies 50tys. wymieniajac filterek i tyle, pewien czas nie chodzil mi na benzynie, a z racji tego ze bylem w Niemczech nie mialem zamiaru po warsztatach sie tluc, wiec palilem z gazu (do -20 to nawet szlo smiley gorzej bylo ponizej a zima 2lata temu byla sku....).

Ale w najblizszym czasie biore sie za wymiane parownika, bo swoje chlop przezyl...


"Ostatnim wyprodukowanym samochodem bedzie PORSCHE" (Ferry Porsche)

924 2.0 '77 było
C124 300E '90
W209 CLK200 '05
Autor RE: problem z prosiakiem
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 19-07-2007 14:20
Jeśli miałeś "strzał" gazu w dolocie to spokojnie mógł się jeszcze gdzieś rozszczelnić (oprócz rozerwania gum). Nie koniecznie od razu zepsuł się rozdzielacz wtrysku (w którym jest przepływomierz między innymi), choć oczywiście mógł.
Wtrysk K-Jetronic jest bardzo wrażliwy na "lewe" powietrze i może po prostu nie chce jeździć na benzynie, bo zasysa sobie coś bokiem, już za przepływomierzem.
Z gazem nie mam doświadczenia ale przypuszczam, że jedyne co mogło by się przytrafić przepływomierzowi podczas eksplozji to pogięcie tarczy spiętrzającej. To bardzo łatwo możesz sprawdzić sam. Wystarczy, że poluzujesz opaskę zaciskową trzymającą tę wielką gumę (u Ciebiena obrazku rejon zaznaczony na czerwono). Odsuniesz ją i spojrzysz jak wygląda taka okrągła blaszka w rozdzielaczu paliwa (to właśnie przepływomierz jest). Jeśli nadal jest okrągła smiley, nie jest powyginana, i znajduje się centralnie w gardzieli (nie ociera o nic przy podnoszeniu) to jest szansa, że rozdzielacz żyje, a ty zaoszczędzisz 500 zł.
Gdyby tak wszystkim urzytkownikom gazu na tym forum po każdym strzale padał rozdzielacz to chyba Bosch uruchomiłby specjalną linię produkcyjną na nasze potrzeby smiley.

Powodzenia
jacek(pilatus)
Autor RE: problem z prosiakiem
Adam
Użytkownik



Postów: 200
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 02.06.07
Dodane dnia 19-07-2007 14:55
A propos tej blaszki o której wspomiał pilatus - w audi wymieniałem 3 razy po każdy strzale, za 3 razem kupiłem na wszelki wypadek dwie - ostatnie jakie mieli na szrocie i wstawiłem zawór antystrzałowy... smiley

Przydałby Ci się taki zawór antystrzałowy, bo z tego co widzę to chyba nie masz...


...
---924 LeMans

Edytowane przez Adam dnia 19-07-2007 14:55
3261717.jestem.na.facebook Można.mni.znaleźć.na.facebook
Autor RE: problem z prosiakiem
andrzej
Użytkownik

Postów: 191
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 27.07.06
Dodane dnia 19-07-2007 21:17
A ja chce namiar na tego mechanika który wie gdzie szukać przepływomierza w K-Jettronicu ;-DDD Bo mało takich sie spotyka.

SERIO
784015997
Autor RE: problem z prosiakiem
ciachu
Administrator



Postów: 4087
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 29.01.06
Dodane dnia 19-07-2007 22:14
nawet jeżeli klapka przepływomierza jest powiginana to niekoniecznie jest on od razu do wymiany, swego czasu jak jeździłem na gazie (co bardzo sobie chwaliłem - ale powtarzam - swego czasu smiley ) miałem kilka mocniejszych strzałów gdzie rozerwało kilka razy gumę dolotu i wiginało blaszkę przepływomierza, która jest podobno nienaprawialna, wywarzona itp. Tyle, że ja ją odkręcałem, prostowałem młotkiem na betonie na 'w miarę równo' a ostre krawędzie, które się porobiły podczas uderzeń szlifowałem papierkiem.. i co? metoda wyjątkowo chałupnicza a jeżdżę z tą klapką do dziś i bardzo sobie chwalę pracę silnika smiley tak więc nie wszystko straszne co jest w instrukcjach napisane


www.924.pl
951 '88 284KM 421NM
928 GT '90
996 4S '02
ex: 924'78, 928S2'86, 944'86
6925558 www.924.pl
Autor RE: problem z prosiakiem
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 19-07-2007 22:14
nie chce podważać lokalnego boga czyli pilatusa, ale jeśli dobrze rozumiem to trzeba zdiąć gumę NAD czerwonym polem na zdięciu, czyli rure powietrzną zeby odsłonić ten okrągły dekiel co sie unosi od naporu powietrza.

Adam, czy to napewno było audi czy poprostu zagazowałeś LeMansa i nie chce sie przyznać... smiley


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: problem z prosiakiem
Adam
Użytkownik



Postów: 200
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 02.06.07
Dodane dnia 19-07-2007 23:49
Zwierz napisał/a:

Adam, czy to napewno było audi czy poprostu zagazowałeś LeMansa i nie chce sie przyznać... smiley


No i się wydało... smiley

Tak poważnie to nawet ekonomia nie przemawia w moim przypadku za zagazowaniem - w tym miesiącu zaledwie 200km zrobiłem...smiley


...
---924 LeMans
3261717.jestem.na.facebook Można.mni.znaleźć.na.facebook
Autor RE: problem z prosiakiem
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 23-07-2007 16:41
Zwierz napisał/a:
nie chce podważać lokalnego boga czyli pilatusa

ekhmm.... bóg i pilatus to, według Bibli, jakoś nie idzie w parze smiley

Zwierz napisał/a:
jeśli dobrze rozumiem to trzeba zdiąć gumę NAD czerwonym polem na zdięciu,

Oczywiście mój błąd smiley, nasz rację Zwierzu. Tak to jest jak się nie patrzy w zdjęcie gdy się odpisuje... a mówią, że mężczyźni są wzrokowcami smiley

pzdr
jacek(pilatus)