924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Koło rozrządu - prośba o zdjęcie (lub opis)
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 20-08-2007 10:58
Najpierw najważniejsze - prośba - ma ktoś z szanownych forumowiczów możliwość obejrzenia zdjętego koła rozrządu od 924 i opisania mi go (lub zrobienia zdjęcia)?
Musi być zdjęte (a przynajmniej śruba trzymająca je do wałka rozrządu odkręcona), bo musi być widać wycięcie na klin.
W opisie o który proszę chodzi o określenie w jakim wzajemnym położeniu są - wycięcie na klin i kropka do ustawiania wałka rozrządu w GMP. Najlepsze pewnie było by zdjęcie z zaznaczeniem którą stronę koła rozrządu na nim widać (bo jak wiadomo kropki są dwie - po jednej na każdej stronie).
A teraz wyjaśnienie po co mi to - otóż nie mam dostępu do mojego koła rozrządu (bo leży w Czewie), a próbuję poskładać w jedą całość regulowane koło jakie wykonałem sobie w ostatnim czasie. Problem w tym, że mam 2 części - wewnętrzną, przykręcaną do wałka i zewnętrzną, no i jest 6 położeń w jakichelementy te mogą być skręcone. Na podstawie marnych zdjęć z Haynesa zawęziłem cobie to do 2 możliwości, ale to nadal o jedną za dużo.

Liczę na pomoc i pozdrawiam
jacek(pilatus)
Autor RE: Koło rozrządu - prośba o zdjęcie (lub opis)
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 20-08-2007 14:19
Jak byś miał pomysł jak odkręcić to cholerne koło od wałka... Wałek mam wyjęty z auta ale nie udało mi się koła zdjąć.
Autor RE: Koło rozrządu - prośba o zdjęcie (lub opis)
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 20-08-2007 17:46
Też miałem z tym problem. Wszyscy radzą,żeby odkręcać kiedy jest jeszcze w samochodzie - zablokować sobie koło rozrządu poprzez przełożenie czegoś przez jeden z otworów w nim i oparcie się o głowicę. Mnie w ten sposób się udało.
Ale dzięki Juras za sainteresowanie smiley

pzdr
jacek(pilatus)