924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Giełda - samochody
Autor [S] Boxster "sport"
michal928
Użytkownik



Postów: 3379
Miejscowość: Raszyn
Data rejestracji: 20.10.06
Dodane dnia 17-09-2014 22:45
Witam.
Powoli noszę się z zamiarem sprzedaży mojego boxa.
Rok 1998 2,5L przebieg ok 128tys km, kolor auta granatowy, wnętrze beżowe, auto przygotowane ścigania na imprezach PCP, classic auto, Tor Poznań itp.
Auto z wieloletnią (PCP) , klubową historią.
Obniżone i utwardzone (kompletne zawieszenie H&R), fotele kubełkowe Sparco (są też oryginalne do kompletu z autem), pasy szelkowe 4-ro punktowe dla kierowcy, sportowa kierownica Sparco (jest też oryginalna wraz z poduszką), short shifter czyli fajniejsza zmiana biegów, kompletny wydech ze stali nierdzewnej firmy Dansk wraz kolektorami wydechowymi 3>1 i sportowymi katalizatorami (dzwiek wydechu fenomenalny), lekkie aluminiowe koło zamachowe, podobno sterownik silnika był chipowany,
jedne z lżejszych felg 17 cali "10-spoke" wraz z kompletem semislików (przód yokohama ad08 po 1 sezonie, tył nowe federal rsr).
Fabrycznie dość dobrze wypozażone:
-kontrola trakcji z "elektroniczną" szperą.
-klimatyzacja (jest i działa)
-tempomat (działa)
-komputer pokładowy (działa)
-podgrzewanie foteli (fabrycznych - działa)
-deska i boczki obite skórą
-ma wiatrołapy z szybką za fotelami
-radio z nawigacją (brak płyty z mapami), fabryczny wzmacniacz i głosniki
-alarm z pilotem w kluczyku

Auto po pełnym serwisie:
-zrobione łąncuszki i ślizgi rozrządu (!)
-nowe sprzęgło wraz z uszczelniaczem wału korbowego
-powymieniane oleje i filtry włacznie ze skrzynią biegów, układem wspomagania i układem chłodzenia
-zawieszenie po przeglądzie, wymienione wachacze brak luzów, wymienione 2 poduszki zawieszenia
-hamulce w stanie 50% , nowy płyn hamulcowy
-w zeszłym roku wymienione świece i cześciowo cewki oraz jedna sonda lambda, były też wymienione łożyska w rolkach prowadzących pasek klinowy i w sprężarce klimatyzacji.
Do wymiany pozostał przepływomierz co raczej jeszcze zrobie gdyz po półrocznym postoju niewiadomo dlaczego przestał działać...

Do zrobienia pozostało parę rzeczy m.in trzeba by wymienic szybę plastikową w dachu, brak jest osłonki na bezpieczniki, brak koła zapasowego (ze wzgledu na wagę), mieszek jest dorabiany i nie pasuje kolorem do reszty auta, trzeba pomalować przedni zderzak (ale to chyba jeszcze zrobie) i troche innych drobnostek o ktorych zapomniałem.

Samochód jest typowym autem do zabawy, nie nadaje się na dziurawe drogi. W zasadzie jezdził po imprezach i troche na co dzien wiec był "katowany", nie bierze oleju również podczas mocno sportowej jazdy.
Dla fanów spalania dodam ze pali mało (minimum jakie uzyskałem to 7,2L/100km), podczas jazdy po poznaniu dochodzi do 30L/100km.
W tej chwili ma założone wszystkie elementy tapicerki wnetrza czyli wnetrze jest cywilne. W zeszłym roku stał na stoisku PCP na targach AutoNostalgia.

Cena 35tys.
Zdjecia dodam w wolnej chwili, jak sobie jeszcze coś przypomne to dopisze.
Wolałbym by został wśród znajomych i ktoś dalej używał go do sportu dlatego nie ogłaszam go na portalach aukcyjnych.

VIP3R ostatnio miał okazje się przejechac - moze napisze coś od siebie.


924 `76, 928 S `83 MANUAL, 931 S2 `81 (turbo), Boxster 2,5 `98, 924 '85 - bedzie kiedyś wydmucha, Boxster S `00, Boxster 2,7 `04, 931 S1 `79, 924 `78 ex Ciachowóz, 996 C4 Cabrio `00, Boxster 2,7 `01, 944 Turbo `86, 996 Turbo `03, 944 S2 `87, Boxster `98

Naprawa Porsche i nie tylko - mechanika, elektryka, modyfikacje... zapraszam (508 11 55 54) www.porschepana.pl

Edytowane przez michal928 dnia 17-09-2014 22:54
31356497
Autor RE: [S] Boxster "sport"
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 17-09-2014 23:49
sprzedajesz bo fotelik nie wchodzi? smiley

gdybym mógł sobie pozwolić na kolejne porsche (albo umiał sprzedać któreś z tych co mam) to bym brał - naprawdę świetne auto a dźwięk jest obłędny!.


auto prowadzi się bardzo pewnie nisko, sportowo, a czasy uzyskiwane na próbach mówią same za siebie - w dobrych rękach to maszynka do wygrywania.

poaztym w zestawie jakgdyby dwa wcielenia smiley ciekawy jestem jeszcze setupu cywilnego bo jak jechałem to był sportowy smiley

EDIT: szczerze dodam że emocje nadal we mnie budzi - (mimo że od przejażdżki nieco już mineło - ten egzemplarz naprawdę jest wyjatkowy. to że michał ogłosił pomysł sprzedaży przeszkadza mi teraz zasnąć...


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/

Edytowane przez vip3r dnia 18-09-2014 00:12