924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Zloty/Imprezy/Wydarzenia
Autor Wycieczka do Krakowa :) i okolic
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 12-08-2008 11:46
Cześć Wszystkim smiley
Wybieramy się dzisiaj z żoną na wycieczkę do Krakowa i ogólnie w tamte okolice jadąc z Dolnego Śląska. Może jest ktoś z okolic (Krakowa) kto chciałby się zgadać na jakiegoś browarka przy prosiaczku smiley Albo zna to miasto i wie gdzie warto pójść.
Autko żadnego braciszka czy siostrzyczki smiley dawno dawno nie widziało to by się pewnie ucieszyło.
W razie co zostawiam tel: 513374832 - michał
Pozdrówka...



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Autor RE: Wycieczka do Krakowa :) i okolic
simprez
Użytkownik



Postów: 5607
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 12-08-2008 12:22
życzę miłej podróży - ja niestety nie dam rady dzisiaj wspomóc towarzystwem... Ale Kraków to piękne miasto - na pewno znajdziecie coś ciekawego do zobaczenia. Jeśli jedziecie od strony autostrady to polecam zahaczyć o Kopiec Kościuszki - piękna panorama miasta! (z autostrady w Balicach zjechać na obwodnicę na Zakopane a z niej zjechać w Księcia Józefa i w kierunku centrum smiley). Za jednym zamachem będziecie mieli dojazd na zalew w Kryspinowie, do Lasku Wolskiego, Kopca i centrum miasta (wylot niemal wprost na Wawel smiley) w drugą.
Jeśli przeprawilibyście się na drugą stronę Wisły to warto byłoby zahaczyć o Tyniec.
W centrum to obowiązkowo Rynek z Ratuszem i Sukiennicami, na Kazimierzu jest Muzeum Inżynierii i Techniki (ul. Wawrzyńca, ekspozycja z Polonezem Coupe smiley). Dalej polecam Rynek w Podgórzu.
O jadło i napitek martwić się nie trzeba. Oberż tam dostatek smiley
Ewentualnie w Balicach można jechać na wprost w Kierunku Nowej Huty - po drodze zaliczyć Czyżyny (Muzeum Lotnictwa, to tam będzie Coke Live Festival) i socrealistyczną zabudowę w samej Hucie. A dalej na wschód to już tylko Przylasek Rusiecki pozostaje smiley

Miłych waażeń! smiley


944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try.

Edytowane przez simprez dnia 12-08-2008 12:24
2716024
Autor RE: Wycieczka do Krakowa :) i okolic
jadak
Użytkownik



Postów: 1208
Miejscowość: Brzesko (OKOCIM:) )
Data rejestracji: 09.12.07
Dodane dnia 12-08-2008 12:52
Ja niestety dziś jeszcze jestem w świętokrzyskim, ale jutro powinienem być przez jeden dzień w Bochni, więc jeśli mielibyście ochotę napić się piwa w solnym grodzie...to moje prosiątko chętnie pozna braciszkasmiley
PW albo tel (888203960)

Oczywiście w samej Bochni możecie wpaść też do kopalni soli...starszej niż ta wielicka, choć mniej znanej.


Witajcie w gronie zboczeńców®
924 '79 dla przyjemności
944 '83 US? w remoncie
Przedniosilnikowy nietransaxle Cayenne S'04 na codzień;
Honker 4011 '90 na zimę;
Zipp Raven 250 '09 i Barton Fighter '11 żeby poczuć wiatr we włosachsmiley
pomóżmy Zosi przejść na drugą stronę tęczy...
Autor RE: Wycieczka do Krakowa :) i okolic
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 16-08-2008 20:34
Witam smiley
Wycieczka udała się bez najmniejszych problemów... czasem tylko denerwował terkoczący po dziurach alternator, a że kluczy nie zabrałem to nie było jak dokręcić. W każdym razie autko spisało się bardzo dobrze.
W Krakowie mieliśmy okazję zobaczyć 924 Śliwy z forum - no i fakt wymiany układu wydechowego wydaje mi się być bliski smiley Ostatnio pytałem o tłumik końcowy to kosztował ok 600zł oryginał do porsche ale jakiej firmy cholera wie... muszę pomyśleć smiley co i jak.
Po Krakowie poleciało już szybciej: Wieliczka, Zakopane, Oświęcim, Bielsko-Biała, Wrocław i powoli do rodzinnej wioski.

W międzyczasie trafiliśmy na VIII Kęcki Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych akurat mieli przerwę w miejscowości Zator... był tam para jadąca 924 z 79 roku smiley ogólnie mówiąc bardzo miło się rozmawiało - specjalnie zawracałem żeby sobie rzucić okiem z bliska. Autko troszkę biedne ale dałoby się doprowadzić do ładnego stanu, a o naszym forum pojęcia nie mieli - być może teraz się pojawią smiley
Ogólnie to tyle. pozbierałem przy okazji parę namiarów na części do porsche z okolic Krakowa i WaWy - jakby ktoś chciał to napiszę - chociaż pewnie znane "numerki" ale kto wie.
Pozdro i dzięki za odzew smiley było super



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl