924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Problem w zakresie obrotow 1.5 - 2.5 tys. [GAZ] Help me!:)
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 28-04-2006 23:12
Np. tutaj oraz w wielu innych miejscach jest słynny "poemat na gazu temat" http://autogaz.webd.pl/nuke/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=28

Podstawowa lektura. Śrubek do regulacji masz zdaje się dwie - regulacja ciśnienia na parowniku, regulacja na rurce dolotowej. Jak się nie uda nic osiągnąć to można próbować ze zwężką w dolocie tak jak ma Wojciek. Z drugiej strony - Ciachu ma bez zwężki i chodzi a jego mikser nie jest przy przepustnicy tylko przed ostatnią gumą. Ja też tak miałem i jakoś (niby dobrze ale nie do końca) chodziło bez zwężek. Ale może mieć inny mikser (i ty możesz mieć np. źle mikser dobrany do mocy auta kto wie).

A przy okazji upewnić się trzeba, że układ chłodzenia (a w zasadzie ogrzewania parownika) nie jest zapowietrzony.
Autor RE: Problem w zakresie obrotow 1.5 - 2.5 tys. [GAZ] Help me!:)
ElastiC
Użytkownik



Postów: 855
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 30-04-2006 01:56
Sranie w banie z tym gazem. Tez mam gaz i nie uwazam tego za profanacje, nie montowalem tez gazu ze wzgledu na skąpstwo - skoro da sie taniej, to czemu nie, ale patrzac z perpektywy czasu, to... moze wlasnie dzieki gaziorowi mam okazje po raz drugi pomalowac auto i wreszcie doprowadzic bude do porzadku. Mi auto smiga i na brynie i na gazie. Pozatym jak zauwazyl Pilatus, to 924 to jest NORMALNE powtarzam NORMALNE auto!
Za jakis czas (mam nadzieje) wejdzie naped wodorowy. Setki razy wydajniejszy i ekologiczniejszy, a wy bedziecie dalej siedziec arabom w turbanach i modlic sie w meczetach, zeby wam kapke szteli "odkopsali"? smiley Prosze... jakie to ma znacznie?

A tak wogole, to do 911 tez bym wsadzil, tyle, ze 911 bym nie kupil, bo nienawidze gowna od samego poczatku smiley

@Luki: mam kolo domu sprawdzony warsztat. Przupuszczam, ze mogliby pomoc. Alemu pomogli

Pozdro,
Gaz/ElastiC


elastic 4542351 www.d16.pl
Autor RE: Problem w zakresie obrotow 1.5 - 2.5 tys. [GAZ] Help me!:)
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 30-04-2006 10:56
Wojciek napisał/a:

A co jest najśmieszniejsze mam subiektywne odczucie, że jak jeżdżę delikatnie, to pali mi... więcej.

Hah - dokładnie takie samo mam odczucie, jak jeżdżę delikatnie (chciałem sprawdzić, ile najmniej spali) to albo wychodzi tak samo jak przy pałowaniu, albo nawet więcej. Dlatego pałuję :] Tylko, że wtedy troszkę rośnie zużycie oliwy smiley
Zaraz po zamontowaniu gazu (nie miałem jeszcze zwężki) na trasie (gierkówce) zszedłem do 9,5 przy 140-150km/h. Jeśli mamy się przechwalać smiley
Wojciek napisał/a:
Lepiej mi napiszcie, które spaliny są bardziej szkodliwe: te z LPG czy te z benzyny. Mam nieszczelność na układzie wydechowym, i wdycham non-top. Efektywność w pracy spadasmileysmiley

Jak masz zwężkę i tak dużo pali to zapewnie na gazie masz (za) bogato, więc pewno jest sporo CO w spalinach... U mnie śmierdzi spalinami jak się otworzy okno, ale nie wskutek nieszczelności wydechu, a raczej karoserii - zasysa gdzieś z tyłu... Godzina jazdy z otwartym oknem i jestem totalnie zaczadzony :]

PS. Nie podejmuję rzuconej rękawicy i dalszej polemiki na temat gazu, bo to sensu nie ma. Myślę, że Pilatus i ElastiC wystarczająco dobitnie i szczerze opisali temat, pod czym się podpisuję oburącz smiley
Pozdro pozdro
Damian
Autor RE: Problem w zakresie obrotow 1.5 - 2.5 tys. [GAZ] Help me!:)
Azazel
Użytkownik

Postów: 93
Miejscowość:
Data rejestracji: 19.03.06
Dodane dnia 05-05-2006 00:27
Panowie panowie. Tak sobie czytam i śmiać mi się chce. Powód bardzo prosty. Ja mam 924 bez gazu a mój brat Arystydes ma z gazemsmiley. Uwierzcie mi o korzyściach i wadach to ja chyba wiem najlepiejsmiley. Poprostu ja kupiłem 924 z przeznaczeniem na wypasione weekendowe wycieczki z dziewczyną, Autka w zimie i na codzień prawie nie urzywam bo nie potrzebuje. Mój brat kupił sobie 924 z gazem żeby jezdzić na codzień i ja go rozumiem. W sumie to jeżdże z nim (ma się łeb:evil1smiley. Poprostu auto kupuje się do jakichś celów. Powiem tak jak ja bym miał swoim jeżdzić tyle co brat to poprostu bym nie jezdził bo nie mam ok 150 zł tygodniowo na benzyne a brat objedzie taki sam dystans za mniej niż połowe na gazie. A tak jeszcze nawiasem mówiąc jak ktoś już mówi o profanacji Porsche za pomocą gazu to niech sobie czasem dla nabrania dystansu i zrozumienia poprzegląda oferty na allegro, trader itd... to się dowie jak można sprofanować tą marke i to wcale nie gazem( wiadro kitu, kielnia , szpachla, bajer nalepa, i inne wynalazki ) Pozdrawiam
azazel.fotosik.pl
Strona 2 z 2 < 1 2