924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Giełda - samochody
Strona 6 z 8 << < 3 4 5 6 7 8 >
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
marchewa
Użytkownik



Postów: 1402
Miejscowość: Jelcz-Laskowice
Data rejestracji: 02.01.12
Dodane dnia 19-09-2014 13:42
Czerwony, moje 928 poprzedni własciciel tez na części sprzedawał, a zapewniam cie że blizej mu do tych lepszych niz tych gorszych. To akurat nie jest żaden wykreślnik. Co do ryzyka to jak możesz odpalić auto to chyba jest troche inaczej niz go nie odpalać, Sam robisz 924, wiesz chyba ile kosztuje każdy drobny ruch który wykonasz przy aucie. Ani ja ani ty (chyba) nie wiedzielismy tego auta, ale z relacji sławka wynika że chce odzyskać koszty które włozył w auto, przecież wyszczególnił ile za co dal. Co w tym złego? Napisał tez że odda auto za 4300 - pokaż mi ile jest aktualnie ofert 924 w tej cenie????? Czy na pewno są o wiele lepsze??
Sławek pisał że auto nie ma śladów napraw blacharskich i nie jest zgnite, silnik pali co wiecej chcieć za 4 tysiace?, za duzo sie juz tych aut naoglądałem zeby w cuda wierzyć
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
przemek84
Użytkownik



Postów: 3630
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 06.02.07
Dodane dnia 19-09-2014 15:44
- Zaczyna sie biadolenie o Polskich super okazjach ktore sie zdarzaja raz na 3lata tylko o dziwo nikt na nie nie natrafia....a jak juz komus sie to uda to pozniej jest gadanie ze x lat temu bylo takie i takie za duzo mniej w lepszym stanie i ze ten i ten mogl je kupic(ale nie kupil!)...

- Rozpisywanie sie o kosztach i mowienie otwarcie o cenie zakupu jest bardzo zlym ruchem przyszlego sprzedawcy i nie wazne czy jest to Slawek czy Mr.X...kazdy bedzie teraz darzyl do odkupienia go w cenie po jakiej zostal zakupiony...ewentualnie jak sie znajdzie jakis 'Polski Szejk' to dorzuci 100zl na lepsza flaszke heh....


Sprzedam troche czesci do Porsche 924 i 944.
2457922
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
sianoz
Użytkownik

Postów: 530
Miejscowość:
Data rejestracji: 03.09.13
Dodane dnia 19-09-2014 16:37
każdy ma trochę racji z jednej strony forum to nie giełda gdzie sprzedający reglamentuje informacje koloryzując to i tamto a z drugiej nie jesteśmy towarzystwem wzajemnej adoracji gdzie kupujący "okazję" nie ma prawa z czystym sumieniem odsprzedając na tym zarobić.

są emocję bo jesteśmy pasjonatami a to najważniejsze. nie zagubmy proporcji to wszystko będzie dobrze.


928s '86

Edytowane przez sianoz dnia 19-09-2014 16:38
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
19
Użytkownik

Postów: 545
Miejscowość: Zachodniopomorskie
Data rejestracji: 05.01.13
Dodane dnia 19-09-2014 16:49
Wiecie co? Nie jestem tu na forum najdłuższy stażem i nie mnie jest dane oceniać kogokolwiek,jednak z zamiłowania do marki praktycznie zaglądam tu kilka-kilkanaście razy dziennie.. Są dni w których nie mogę doczekać się chwili wolnego czasu by tu zerknąć ze względu na ciekawość któregoś z tematów,lub by podejrzeć co w danej chwili jest na sprzedaż... Jednak to co ostatnio tu się wypisuje ( nie pije do nikogo personalnie) to poprostu żenada. Z jednej strony prowokacja,z drugiej brak powściągliwości przed daną prowokacją...Po co to???
Zaśmiecacie forum słownymi przepychankami na tematy które nie mają nic wspólnego z celem istnienia tego forum. Temat ma ten już 6 stron ,a treściwie napisanych jest zaledwie kilka postów.Niestety coraz większa ilość użytkowników daje się w to wciągnąć i zamiast zapełniać kolejne strony treściwymi spostrzeżeniami i uwagami ,jeden patrzy jak drugiemu dogryźć.
Moim skromnym zdaniem ktoś powinien sprawować kontrolę nad wpisami.
Panowie,przecież wszystkich nas na tym forum powinna łączyć pasja do samochodów!!!


924 '80 srebro - SOLD
924 '80 czerwień(już alpinweiss)-SOLD
928s '83 - SOLD
944s '87 -SOLD
986 '98 - SOLD
955s '03 - SOLD
v-rod '06 - SOLD

Edytowane przez 19 dnia 19-09-2014 16:51
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
serr
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: Częstochowa
Data rejestracji: 11.08.14
Dodane dnia 19-09-2014 17:07
zostałem wywołany do tablicy, choć jasno pisałem NO OFFENCE.
Bardziej jasno pokaże swój punkt widzenia.



Patrze to co można kupić na forum, w podobnej kasiorze.
Sławka290 uruchomione, ale do lakiernika żeby to jakoś wyglądało.
Środka nie pokazał, więc nie wiem co tam mamy.
Cena była 4800zł.
Auto nie jest zarejestrowane, ciężko powiedzieć czy w takim stanie przejdzie przegląd żeby móc je zarejestrować i się cieszyć.
Wiadomo, można na żółte.
Rejestracja tysiaka lekko pociągnie, do tego przegląd, ubezpieczenie.
Można dojść do 2000zł.
Dopóki go nie zarejestrujemy, musimy go lawetą przywieźć do siebie.
Sławek płacił za lawetę 1600zł, dajmy optymistycznie że zapłacimy 1000zł.
Więc za 4800 + 2000 + 1000 = 7800zł i mamy furę która wygląda jak wygląda.
Auto pewnie trochę stało, zacznie jeździć i zacznie się robota, miałem kiedyś tak z stojącym w krzakach ori MB.

Z drugiej strony jest auto Wita007 za 6666zł, ale pisze w któymś z postów że może oddać za 5000zł (więc kasa prawie taka sama), jakoś wygląda, jeździ, jest zarejestrowane, ma opłaty.
Pewnie też da się coś urwać z ceny, środek wygląda spoko.
To co zaoszczedzisz możesz wrzucić na eksploatację czy popraweczki.

Zwykła kalkulacja, bez uprzedzeń.
Mylę się bardzo?
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
vip3r
Użytkownik



Postów: 6067
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 19-09-2014 17:17
ale po co ta dyskusja o cenie? czy ktoś z piszących chce kupić?

(i tak nieudolnie próbuje zbić cenę? smiley ) cene (z)weryfikuje rynek.

proponuję żeby następny post napisał albo właściciel albo ktoś kto kupi lub chociaż pojedzie obejrzeć na żywo smiley


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 19-09-2014 20:07
Wypowiem się jako osoba bezstronna tutaj, która wciągała z krzaków auto Sławka i zna jego stan.

Jak zobaczyłem to auto wnerwiłem sie, że nie wiedziałem, że tam stało.. myślałem, że się w D... ugryzę za taką cenę oryginalny samochód.
Blacha cała, wnętrze z tego co pamiętam nie jest wcale w złym stanie. Hamulce są zastane. Lakier - polerka powinna sobie poradzić. Auto zanim trafiło na odstój musiało być w bardzo dobrej kondycji, lepszej niż moje szare. Troche przód pokiereszowany, ale to żaden horror.

Auto brązowe moim zdaniem ma sie nijak do beżowego. To co pamiętam z wypisywanych postów: składak, blacharka do zrobienia.

Ale to już zależy, od tego, czy ktos chce 924 byle tanio i dla samej jazdy, czy ktoś chce klasyka z tendencją to wzrostu cenowego.





Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
marchewa
Użytkownik



Postów: 1402
Miejscowość: Jelcz-Laskowice
Data rejestracji: 02.01.12
Dodane dnia 19-09-2014 22:59
Kolego serr, zestawiłeś auto witka i sławka. Które lepsze? Żadnego nie widziałem na żywo, co sprawia że moja ocena może nie być w ogóle miarodajna. Powiem tak Jezeli miałbym budzet około 5-6 ty zl i zakładał zakup auta którym chce jeździć to bez wahania kupiłbym auto od Witka, ale jeżeli szukałbym materiału do renowacji to (opieram sie tutaj na opinii np Szaraka) to chyba wybrałbym auto Slawka. Mam juz trochę doświadczeń ze starymi autami i uważam że łatwiej naprawić coś co zniszczył czas niz coś co zepsuli ludzie. Białe 924 '79 które robilem wygladalo tak jak to slawkowe w chwili kiedy je nabyłem. Ale okazalo siena tyle dziewiczym autem, Ze podczas remontu większość części zostala odświezona i przykecona z powrotem, a na bude nie polożylem grama szpachli. Niestety czasem nie to zloto co sie świeci. Aczkolwiek jeszcze raz podkreślam, celowość zakupu takiego a nie innego egzemplarza jest zwykle bardzo zależna od tego co chcemy z nim zrobić w przyszlosci.
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
czerwony
Użytkownik



Postów: 552
Miejscowość: Poznań/Śrem
Data rejestracji: 24.08.13
Dodane dnia 20-09-2014 02:41
Sławku może dasz jakieś dodatkowe zdjęcia auta? Ja niestety kupić, nie mogę, bo mam na 2 lata pracy przy autach. Ale chciałbym sobie porównać do mojego, z racji podobnej historii oryginału pozostawionego na x lat w krzakach smiley


Pozdrawiam, Adam
924 "Yeti" 78' http://www.924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=7066
928S 82'
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 21-09-2014 03:11
Wróciłem właśnie w Frankfurtu , idzie nowa moda . Duża patyna na starych autach . Pięknie to wygląda . Auto jakby nie patrzeć już nie do sprzedania . Co do dyskusji pozwolicie że się ustosunkuje jak złapię trochę oddechu . Było kilka ciekawych Porsche . Jedno 356 a drugie 914 .
356 - było elektryczne o zgrozo a 914 miała wstawiony jakiś ze 3 razy większy silnik jak normalnie .

Ps . Kupiłem sobie trochę kluczy..... jakieś 100 kg . Będzie czym wykręcać śrubki .

Co się zaś tyczy aut są różne koncepcje wyboru , nie zamierzam się rozpisywać ..... wystarczy podejrzeć ludzi którzy mieli więcej jak kilka Porsche .

To autko było do sprzedania tylko i wyłącznie z jednego względu , chce odpalić 928 i to koniecznie .

Po prostu chcę się zmierzyć z tym silnikiem i elektryką i zobaczyć czy mi się uda .Może to dla was dziwne ale tak jest w rzeczywistości .

Seer myślę iż trafność Twojego wyboru kiedyś zweryfikuje dział Giełda ;-)
Puki co czekamy na zakup przez Ciebie jakiegoś samochodu .


Sumarycznie jest 3724;-)

Edytowane przez slawek290 dnia 21-09-2014 20:47
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 21-09-2014 22:01
Co się zaś tyczy samochodu .

Rolo -

Pompa do 924 ma 5,5 bara ciśnienia . Jeśli masz namiary na taką pompę nową za 200 zł to bardzo chętnie kupię na zapas , tego co się orientuję to taka pompa minimum 500 i wcale nie Bosch .

K- Jeta , kratkę i pokrywę kupiłem od ............ za 300zł - cena była rewelacyjna . W zamian za tak okazyjną cenę posłałem technologię regeneracji deski i próbki materiałów oraz materiał na regenerację jednej deski .

Co do regeneracji deski to nie musze wozić do Rendersa - opanowwałem technikę . Mało tego osoby które w jakikolwiek sposób mi kiedykolwiek pomogły dostały knif jak to robić free .
Nabywca 924 pewno również dostałby technologię naprawy wnętrza a to znacznie upraszcza sprawę .

Rozbieranie do śrubki mojego auta moim zdaniem jest zupełnie idiotycznym posunięciem . Dobry lakiernik przy całym orginalnym lakierze powinien spróbować zrobić zaprawki w kilku miejscach . Wszak nie często zdarza się auto które całe ma 140 grubości lakieru .
Co do samochodu to był bity tylko raz . Centralnie przodem w słupek moim zdaniem przy prędkości 5-10 km /h Zostały po tym ślady na starym nosku które nabywca może zobaczyć . Postaram się zamieścić fotki w najbliższym czasie .

Po za tym całe auto o przebiegu 110000 moim zdaniem nigdzie nie było pukane , a to rzadkość .

Ja oceniam że całkowity koszt reinkarnacji auta do stanu pięknej Ori igły to10 - 15 tysięcy złotych jak na moje warunki .

W zamian otrzymuję auto z całą Ori blachą , nie tykane nigdzie spawarką .... a więc mogące przetrzymać następne 20 lat w dobrym stanie .
Potencjanie auto w dobrym Ori stanie ma tendencję mocno wzrostową i moim zdaniem wykładając 20 klocków nie sposób w perspektywie 10 lat nie zarobić 10 % rocznie nie ponosząc kosztów utrzymania praktycznie . Auto jest w większości skompletowane brak jeszcze z tego co pamiętam podnośnika i kompletu kluczy zapasowych i jednej nakładki klamki . Plastiki wszystkie są niepopękane , klamki we wnętrzu całe . Zaślepki na konsolce chyba wszystkie .
Auto w takim stanie jest naprawdę trudne do upolowania .

Gdyby ktoś chciał sobie zrobić idealne auto w rok lub dwa lata to bardzo fajna Baza . Auto raczej nie dla wiejskiego lansera , bo bu cierpliwości braknie .


Czerwony
"Sławku może dasz jakieś dodatkowe zdjęcia auta? Ja niestety kupić, nie mogę, bo mam na 2 lata pracy przy autach. Ale chciałbym sobie porównać do mojego, z racji podobnej historii oryginału pozostawionego na x lat w krzakach "

Które fragmenty i co dokładnie Cię interesuje napisz - Może uda mi się zorganizować trochę czasu to zrobię foty i zamieszczę .


Sumarycznie jest 3724;-)

Edytowane przez slawek290 dnia 21-09-2014 22:07
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
rolo
Użytkownik



Postów: 1152
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 03.08.11
Dodane dnia 21-09-2014 23:06
Sławek, pompa to chyba 6,5 bara z tego co pamiętam. Mam namiary na sprzedawcę pomp, który dobrał mi pompę za 110 zł i smigam na niej trzeci rok. Więc mogę polecić jakby "coś".


924 '84 2.0 125 KM
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
przemek84
Użytkownik



Postów: 3630
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 06.02.07
Dodane dnia 21-09-2014 23:29
pompa za 110zl to bedzie Chinski Bosch....


Sprzedam troche czesci do Porsche 924 i 944.
2457922
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
rolo
Użytkownik



Postów: 1152
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 03.08.11
Dodane dnia 21-09-2014 23:54
Z pewnością jest tak, jak Przemek mówisz - ale jeździ już 3 lata i z 10k km przejechał.


924 '84 2.0 125 KM
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 22-09-2014 06:53
vip3r napisał/a:
ale po co ta dyskusja o cenie? czy ktoś z piszących chce kupić?

(i tak nieudolnie próbuje zbić cenę? smiley ) cene (z)weryfikuje rynek.

proponuję żeby następny post napisał albo właściciel albo ktoś kto kupi lub chociaż pojedzie obejrzeć na żywo smiley


Widziałeś moje czarne - przez tel mówiłem Ci że jest w pięknym stanie - Koloryzowałem czy nie ? Widziałeś nie jedno 944 więc wprost zapytam widziałeś lepiej zachowane wnętrze w 944 w PL ?

Nie mam skłonności do koloryzowania opisów . Może dla tego że od tego czy sprzedam czy nie
Świat mi się nie zawali .

przemek84 napisał/a:
...kazdy bedzie teraz darzyl do odkupienia go w cenie po jakiej zostal zakupiony...ewentualnie jak sie znajdzie jakis 'Polski Szejk' to dorzuci 100zl na lepsza flaszke heh....


Przemek - ja zaproponowałem odkup auta które sam ci nagrałem 30 % drożej jak je kupiłeś po tygodniu . Co dało by ci 15 % zysk po odliczeniu lawety w skali tygodnia . Więc na pewno więcej jak flaszka .
Nie można wszystkich mierzyć jedną miarą .


Sumarycznie jest 3724;-)

Edytowane przez slawek290 dnia 22-09-2014 07:25
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 26-09-2014 12:24
Nieaktualne ;-)


Sumarycznie jest 3724;-)

Edytowane przez slawek290 dnia 27-09-2014 09:45
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 11-10-2014 18:13
3 tysie i 9 stówek - potrzebuję miejsce w garażu ;-) ale bez targowania . Aktualne kilka dni zanim je wstawie do stodoły na kilka lat ;-)


Sumarycznie jest 3724;-)

Edytowane przez slawek290 dnia 11-10-2014 18:17
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
hubjur
Użytkownik



Postów: 567
Miejscowość: Bystra
Data rejestracji: 30.08.14
Dodane dnia 11-10-2014 21:14
Za te pieniądze to to auto jest za darmo. Widziałem, jechałem w nim. Gdybym nie kupił 924S przed chwilą smiley i miał zapasy zimowe smiley to bym brał w ciemno. Blacha OK, silnik miodzio, kompletność auta. Do zrobienia w tej chwili hamulce i rejestracja. Ale auto warte grzechu.


924S 150KM
W124 150KM
Saab cabrio 96 kW
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
Mammoth
Użytkownik



Postów: 1843
Miejscowość: woj. lubelskie
Data rejestracji: 13.03.08
Dodane dnia 11-10-2014 21:47
hubjur napisał/a:
Za te pieniądze to to auto jest za darmo.


Chyba sobie żarty robisz. To auto zostało wycenione przez poprzedniego właściciela na 2tyś i mniej więcej tyle może być warte. Mówisz, że wystarczy zrobić hamulce i zarejestrować? Przecież tego się zarejestrować nie da, bo nie ma dokumentów. Może by była jakaś opcja z rejestracją na żółte tablice, ale w takim przypadku auto musi spełniać kilka warunków ale jednocześnie traci na wartości. W chwili obecnej ten pojazd jest warty tyle ile warte są części, które może uda się z niego uzyskać. Więc nie wprowadzajcie nikogo w błąd.

Sprawa druga - to ogłoszenie jest niepoważne tak jak ogłoszenia sprzedaży wystawiane przez Miśka. Ktoś to w ogóle traktuje jako wartą uwagi ofertę? Nie sądzę. Zejdźcie na ziemię. Złom kupiony za 2tysiące, którego transport kosztował 5tysięcy nie staje się w magiczny sposób pojazdem wartym 7.000. Jest to nadal ten sam złom o wartości 2tysięcy i żadne fantastyczne opowieści tego nie zmienią.


Porsche 924 78' (...)
Porsche 924 78' (już nie ma)

"W Porsche psują się tylko dwie rzeczy: świece lub coś innego"
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
hubjur
Użytkownik



Postów: 567
Miejscowość: Bystra
Data rejestracji: 30.08.14
Dodane dnia 11-10-2014 22:11
Mammoth
Żarty to TY sobie stroisz i nabijasz posty. Bo tak drobno liczą : buda nie bita bez rdzy ile jest warta? silnik bardzo dobry ile jest wart? skrzynia, szyby, fotele, sprzęgło, roleta bagażnika, orgi koło zapasowe itd zegary, ogrzewanie razem chyba znacznie przekroczy 3900zł . A auto jest kompletne z oryginalnym lakierem. I problem z zarejestrowaniem na żółte tablice żaden. Nie reklamuje auta tylko patrze się na wszystkie ogłoszenia i ceny. Masz wątpliwości i chęć kupna przyjedź do Sławka oglądnij auto. Tego egzemplarza szkoda na części albo wydmuszkę.


924S 150KM
W124 150KM
Saab cabrio 96 kW
Strona 6 z 8 << < 3 4 5 6 7 8 >