924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Zloty/Imprezy/Wydarzenia
Autor 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
simprez
Użytkownik



Postów: 5607
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 20-10-2008 20:02
W nadchodzący weekend odbędzie się kolejna, 42 już edycja legendarnego Rajdu Żubrów! Jest to prawdopodobnie jedyna tego typu impreza sportowo-motoryzacyjna na świecie, w której organizatorzy, zasłużeni zawodnicy i działacze automobilklubów zamieniają się swymi tradycyjnymi rolami z czynnymi sportowcami.



Rozgrywany corocznie rajd, którego pierwszym pomysłodawcą jest Rajdowy Mistrz Europy z roku 1966 Sobiesław Zasada, od samego początku był skierowany przede wszystkim do rajdowych oldboyów. Poprzez kolejne lata formuła imprezy ewoluowała i oprócz rywalizacji weteranów sportu (Grupa I) dodano kolejno odrębne klasyfikacje dla: dziennikarzy motoryzacyjnych (Grupa IV) oraz zawodników startujących na autach zabytkowych i youngtimerach (Grupa V).
W tym roku stawkę uzupełniają także: byli zawodnicy i działacze, którzy jednak nie przekroczyli jeszcze "progu weterana", czyli 55 lat (Grupa II) oraz zaproszeni goście (grupa III).
Smaczku rywalizacji dodają, jak zawsze, specjalne współczynniki wyrównawcze odnośnie uzyskanego wyniku na próbach sportowych, których wartość zależy zarówno od wieku kierowcy jak i daty produkcji samochodu, na którym startuje załoga.



Tegoroczna edycja drugi rok z rzędu startuje z rynku w małopolskich Myślenicach i będzie połączona z obchodami 100 rocznicy istnienia Automobilklubu Krakowskiego!
W najbliższą sobotę 26.10.2008 r. już od 9.00 rano Organizatorzy Rajdu serdecznie zapraszają wszystkich kibiców do wzięcia udziału w ceremonii Startu Honorowego a następnie dopingowania rywalizujących zawodników na trasach odcinków specjalnych.
W skład liczącego niemal 300 km długości Rajdu wchodzi bowiem aż 11 prób sportowych!
Zawodnicy będą walczyć na 2 pętlach, w skład których wchodzą następujące OSy (notabene kultowe fragmenty dawnych edycji rajdów Polski oraz Krakowskiego smiley ): Harbutowice, Przysłop, Makowska Góra, Góra Chełm oraz Lanckorona.
Zakończenie imprezy tradycyjnie zaplanowano w Hotelu Kasprowy, gdzie zostaną ogłoszone wynik całodniowej rywalizacji oraz rozdane trofea i nagrody. Nie obędzie się również bez kulminacyjnego punktu imprezy, czyli hucznego Balu Żubrów!



Szczegółowe: Harmonogram oraz Regulamin Rajdu można pobrać ze strony Automobilklubu Krakowskiego

Zapraszam Wszystkich już w piątek na godz. 14.00 pod gmach Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach na Rynku Głównym, gdzie odbędzie się I obowiązkowe badanie techniczne zgłoszonych do rywalizacji samochodów (w przeprowadzaniu którego będę miał przyjemność pomagać ;-) ).


Na koniec pozwolę sobie przytoczyć również krótkie streszczenie zasad bezpiecznego kibicowania i oglądania rajdów samochodowych (za: rajdy.hoga.pl):
Przykazania kibica rajdowego
1. Dojeżdżając do OS-u, zawsze przed zaparkowaniem obróć auto w stronę wyjazdu. Tym samym nie utrudniasz sobie i innym późniejszego, masowego wyjazdu z OS-u.
2. Nie rzucaj na drogę przedmiotów ( kamieni, butelek, desek, gałęzi) mogących zagrozić bezpieczeństwu kierowców i kibiców
3. W trakcie obserwowania rajdu nie pij alkoholu; spożycie alkoholu powoduje opóźnienie reakcji
4. Nie przebiegaj drogi przed jadącymi samochodami. Pojazd poruszający się z prędkością 90 km/godz. potrzebuje w przypadku suchej nawierzchni co najmniej 40 m na zatrzymanie się. Samochody rajdowe niektóre odcinki pokonują z prędkością 180 km/godz.
5. Nie zajmuj miejsc obserwacyjnych po zewnętrznej stronie zakrętu oraz po stronie wewnętrznej przy wyjściu z tego zakrętu
6. Nie zajmuj miejsc zakazanych znakiem "zakaz ruchu pieszych" oraz wydzielonych taśmą w tzw. kopertę
7. Nie zasłaniaj tablic informacyjnych organizatora rajdu
8. Nie zajmuj miejsc uniemożliwiających ucieczkę przed pojazdem, który wpadł w poślizg, np. przy przydrożnych drzewach
9. Nie stój na drodze na mecie stop - pamiętaj, że po mecie lotnej auta dopiero wyhamowują z dużych prędkości
10. Nie przechodź w strefie mety lotnej przez fotokomórkę
11. Nie stój na drodze odcinka specjalnego. Po OS poruszaj się (jeśli już musisz) poboczem, nigdy drogą. Nie przebiegaj drogi przed jadącym samochodem
12. Nie wykonuj gestów, które mogłyby spowodować zatrzymanie się zawodników
13. Nie rób zdjęć za wszelką cenę. Nie błyskaj lampą aparatu fotograficznego naprzeciw auta rajdowego
14. Nie zrywaj taśm zabezpieczających trasę
15. Zostaw miejsce po sobie takie jak byś chciał je zastać
16. Nie zostawiaj dzieci bez opieki
17. Nie zostawiaj bez ochrony zwierząt domowych. Ich gwałtowne wtargnięcie na jezdnię może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa zawodników i kibiców
18. W razie nagłej potrzeby interwencji służb ratowniczych zwróć się do obsługi odcinka specjalnego, która występuje na rajdzie w kamizelkach z emblematem automobilklubu
19. Podporządkuj się prośbom i poleceniom sił porządkowych organizatora, policji, strażaków itp.
20. Pamiętaj - przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie trwania Rajdu może uratować Twoje życie lub uchronić Cię przed kalectwem.

Jeszce raz zapraszam wszystkich do przybycia w gościnne rejony Myślenic i kibicowania zaciętej rywalizacji zawodników! :-D




944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try.
2716024
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
Apa13
Użytkownik



Postów: 397
Miejscowość: Warszawa/Ciechanów
Data rejestracji: 20.01.08
Dodane dnia 20-10-2008 20:13
Ktoś się wybiera??


Artur 944 '83
3136093
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
jadak
Użytkownik



Postów: 1208
Miejscowość: Brzesko (OKOCIM:) )
Data rejestracji: 09.12.07
Dodane dnia 20-10-2008 21:27
f***k...znowu impreza a ja mam dyżur...słowo daję, że w przyszłym roku będę dyżury planował z kalendarzem rajdów w rękusmiley


Witajcie w gronie zboczeńców®
924 '79 dla przyjemności
944 '83 US? w remoncie
Przedniosilnikowy nietransaxle Cayenne S'04 na codzień;
Honker 4011 '90 na zimę;
Zipp Raven 250 '09 i Barton Fighter '11 żeby poczuć wiatr we włosachsmiley
pomóżmy Zosi przejść na drugą stronę tęczy...
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
Apa13
Użytkownik



Postów: 397
Miejscowość: Warszawa/Ciechanów
Data rejestracji: 20.01.08
Dodane dnia 20-10-2008 22:04
Jadak jesteś lekarzem?? Ja może kiedyś będę smiley


Artur 944 '83
3136093
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
Sliwka
Użytkownik

Postów: 622
Miejscowość: Libertów k. Krakowa
Data rejestracji: 29.07.07
Dodane dnia 20-10-2008 22:33
Prawdopodobnie ja się wybiorę ... mam nadzieję że zdążę szybę w prosiaku wkleić... bo jak na razie problem ze zdobyciem uszczelek prowadzących szybę w drzwiach smiley
1543383
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
piterson
Użytkownik



Postów: 3497
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 21-10-2008 00:20
Będę!
Zresztą jak co roku od kilku ładnych lat smiley

Trochę żal że nie można wystartować - po Dębicy złapałem bakcyla... Ale za rok wszystko możliwe!

Jadak - ja od dwóch lat planuję dyżury z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem! Terminy imprez są absolutnie nie do ruszenia smiley
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
jadak
Użytkownik



Postów: 1208
Miejscowość: Brzesko (OKOCIM:) )
Data rejestracji: 09.12.07
Dodane dnia 21-10-2008 22:26
Apa - jestemsmiley Od paru latsmiley Zresztą nie tylko ja - piterson też jak już pewnie zauważyłeśsmiley
Piotrze - ja też planuję z co najmniej 2miesięcznym wyprzedzeniemsmiley Ale oprócz dyżurów musze jeszcze zaplanować wyjazdy na Prądnicką i wszystko co z nimi związanesmiley I szczerze mówiąc to Prądnicka najbardziej mi zawsze rozchrzania planysmiley


Witajcie w gronie zboczeńców®
924 '79 dla przyjemności
944 '83 US? w remoncie
Przedniosilnikowy nietransaxle Cayenne S'04 na codzień;
Honker 4011 '90 na zimę;
Zipp Raven 250 '09 i Barton Fighter '11 żeby poczuć wiatr we włosachsmiley
pomóżmy Zosi przejść na drugą stronę tęczy...
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
jadak
Użytkownik



Postów: 1208
Miejscowość: Brzesko (OKOCIM:) )
Data rejestracji: 09.12.07
Dodane dnia 21-10-2008 22:34
i mi się zdublowało...


Witajcie w gronie zboczeńców®
924 '79 dla przyjemności
944 '83 US? w remoncie
Przedniosilnikowy nietransaxle Cayenne S'04 na codzień;
Honker 4011 '90 na zimę;
Zipp Raven 250 '09 i Barton Fighter '11 żeby poczuć wiatr we włosachsmiley
pomóżmy Zosi przejść na drugą stronę tęczy...

Edytowane przez jadak dnia 21-10-2008 22:37
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
simprez
Użytkownik



Postów: 5607
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 21-10-2008 22:39
Co takiego magicznego może być w/na Prądnickiej, że też tam takie skupisko prosiaków można zastać? smiley
(mój rodziciel też odwiedza dosyć regularnie jej okolice smiley - jakim/czyim autem to napomykać chyba nie muszę... smiley )


944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try.

Edytowane przez simprez dnia 21-10-2008 22:41
2716024
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
simprez
Użytkownik



Postów: 5607
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 25-10-2008 20:18
No i po wszystkim smiley
Szczegółowych wyników jeszcze nie znam, ale pozwolę sobie na krótkie podsumowanie:
Wczorajsze Badanie Kontrolne - razem z kumplem sprawdzaliśmy czy auta zgłoszone do startu spełniają warunki techniczne określone przez regulamin - przede wszystkim: wyposażenie bezpieczeństwa, oświetlenie i opony (tylko Grupę Historyczną obowiązywała skrócona procedura). Szłoby do końca sprawnie i w przyjaznej atmosferze gdyby nie casus 2 załóg (5 i 20), które nie były w stanie przyjąć do wiadomości iż regulamin zawodów wymaga używania wyłącznie opon homologowanych ze znaczkiem "e". Doszło do kilkukrotnej ostrej wymiany zdań, a nawet gróźb karalnych pod adresem mej skromnej osoby smiley (Co osobiście poczytuję sobie za swoisty powód do dumy smiley smiley smiley )
Szkoda, że tak przyjazną atmosferę imprezy potrafią zakłócić ludzie, którym zasady fair play są bynajmniej obce...

Dzisiejszy dzień - brrr... zimno... a tu całodniowy dyżur na posterunku w Harbutowicach w połowie wysokości trasy. Serdeczne podziękowania dla właścicieli domku pod nr 647 za wyśmienitą i CIEPŁA!! herbatę owocową smiley Naprawdę pomogła mi przetrwać smiley
poza tym - ściganie grzybiarzy, którzy beztrosko poparkowli samochody wzdłuż trasy OSu (szczególnie upodobali sobie wypadkowe zakrętów smiley ) Kibice - duży plus! Gorący doping i wzorowe zachowanie smiley

W zawodach startowały 3 wieprzki (no co, w końcu przez las jechali... smiley ) - 997turbo kuzajowe zdaje się, szare 930 pdmobila (II przejazd Harbutowic był pełną bombą! smiley ) oraz biała replika 911 carrera 2.7 RS
z Gdańska. W sumie - dawali radę, wstydu nie było smiley

Ogólnie impreza świetna! Tylko żeby jeszcze trochę cieplej było... smiley

Na zakończenie - co się działo 2 zakręty poniżej mojego stanowiska:
http://pl.youtube.com/watch?v=NcP0ysEdtV8
http://pl.youtube.com/watch?v=JYaH83LfxJ8
http://pl.youtube.com/watch?v=6AuCqQAbK5U


944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try.

Edytowane przez simprez dnia 26-10-2008 16:28
2716024
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
Qbak
Użytkownik



Postów: 7455
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 25-10-2008 21:04
Kurcze, szkoda że to tak daleko...
Może za rok zrobimy jakiś wypad na żubry? smiley

PS: Z tego co wiem, to pan Piotr nie ma 930 smiley Ale zgadzam się, że jeździ nim
jakby to było 930 smiley


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.qbak.pl
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
piterson
Użytkownik



Postów: 3497
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 25-10-2008 22:50
Bo z tymi 930 to różnie bywa. Niby jest to fabryczny kod dla 911 turbo (3.0 a potem 3.3 do 1989) ale w Polsce nazywa się tak wszystkie 911 wyprodukowane w latach 1974-1989. W angielskiej terminologii jest takie ładne określenie "impact-bumper" 911, niestety jest to raczej nieprzetłumaczalne na jakieś zwięzłe polskie określenie. Też mnie to na początku denerwowało, teraz sam tak czasem mówię smiley

Co do rajdu - stałem tradycyjnie na zakręcie w Lanckoronie (patelnia). Piotr jak zwykle pokazał klasę i pojechał bardzo szybko i pewnie. Biała replika RS'a wyglądała super iteż była szybka, szkoda że nie mogłem się jej przyjrzeć z bliska. Obstawialiśmy z Jurkiem że jest to byłe auto P. Szafrańskiego ale ponoć to nie jest to. Natomiast 997 - tragedia. Na dohamowaniach szurał błotnikami, w dodatku w połowie patelni niemal stanął w miejscu (wyglądało jakby zgasł). Ogólnie jeden z najgorszych przejazdów pomimo 480 KM...
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 26-10-2008 11:22
http://pl.youtube.com/watch?v=F7Js4HNUF8g&feature=related

Co za wytrwałość Pbmobila no i oczywiście piękna pomoc kibiców!


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: 42. Rajd Żubrów 4Turbo.pl zaprasza!
Qbak
Użytkownik



Postów: 7455
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 26-10-2008 19:43
piterson, dzięki za wyjaśnienie, bo właśnie czasem spotykałem się z takim
"przekręcaniem" i nie wiedziałem z czego to wynika smiley smiley


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.qbak.pl