924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | 911,944 i inne...
Autor Świateł brak
grafffik
Użytkownik



Postów: 329
Miejscowość: Warsaw
Data rejestracji: 11.08.09
Dodane dnia 13-10-2009 02:09
masakra... padły jak wracałem 3 nad ranem z party przez środek wawy.. powrót na światłach mijania bezcenna

zapalam światła mijania: klosze się otwierają, żarówki nie świecą.podłączone na krótko świecą.
przestał przy tym też działać przełącznik długich. migać można, przełączyć już nie.
wiem że padł przekaźnik, tylko za cholere nie wiem który to. przyglądałem się każdemu żaden nie spalony..ale cholera wie..może w środku..
szukalem na forum ale znalazłem tylko taki problem z 924.. ehh..

help..wklejam rozpiskę z manuala,


[img]http://img444.imageshack.us/img444/7120/przekazniki.jpg[/img]




Edytowane przez grafffik dnia 13-10-2009 02:10
5835546 www.streetracing.waw.pl/forum/
Autor RE: Świateł brak
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 13-10-2009 05:24
Miałem dokładnie identyczny problem w zielonym ale skończyło się na jeździe 3km trzymając odciągniętą dźwigienkę kierunków bo ani krótkie nie działały ani długich nie można było załączyć - tylko mryganie... a jechać jakoś trzeba.

Przekaźnik od krótkich - zasadniczo nie istnieje - zastąpiono go tą zworką (na foto nr 7), zwiera normalnie styki nr 56 i 56b w przekaźniku jeśli jakiś jest. Jest jeszcze przekaźnik 8, ale steruje on dodatkowymi długimi w zderzaku, czyli pewnie nie będzie miał nic do rzeczy.

Sprawdź najpierw bezpieczniki 1-2-3-4. 1-2 krótkie, 3-4 długie światła.

Jest spore prawdopodobieństwo, że coś zrrobiło się na stykach skrzynki bezpieczników. Złącza oznaczone z tyłu jako A i C. Piny A18, A19, C8, C11.

U mnie pomogło przeczyszczenie pinów i zasadniczo to wszystko. Na początek można spróbować docisnąć kostki z tyłu skrzynki bezpieczników - możliwe że tam coś się poluzowało.
Jeśli przegląd pinów z tyłu nie pomoże i wszystko tam wygląda ok, no i bezpieczniki będą ok to zostanie już tylko szukanie problemu w samym przełączniku od świateł i całej kabelkologii z nimi związanej.

smiley Mam nadzieje, że ci szybko z tym pójdzie...
Spadam do pracy smiley



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Autor RE: Świateł brak
michal928
Użytkownik



Postów: 3379
Miejscowość: Raszyn
Data rejestracji: 20.10.06
Dodane dnia 13-10-2009 10:29
Sprawdz wlacznik swiatel na desce i przelacznik w manetce.


924 `76, 928 S `83 MANUAL, 931 S2 `81 (turbo), Boxster 2,5 `98, 924 '85 - bedzie kiedyś wydmucha, Boxster S `00, Boxster 2,7 `04, 931 S1 `79, 924 `78 ex Ciachowóz, 996 C4 Cabrio `00, Boxster 2,7 `01, 944 Turbo `86, 996 Turbo `03, 944 S2 `87, Boxster `98

Naprawa Porsche i nie tylko - mechanika, elektryka, modyfikacje... zapraszam (508 11 55 54) www.porschepana.pl
31356497
Autor RE: Świateł brak
Qbak
Użytkownik



Postów: 7455
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 13-10-2009 11:58
Ja obstawiam na 99%, że padł Ci sam włącznik świateł. Tzn. jest tam bardzo gorąco
zwykle i plastyk się topi. Światła długie nigdy się nie włączą na stałe (w oryginalnej
instalacji), jeżeli nie są włączone (fizycznie) światła mijania. Ty wracałeś na światłach
pozycyjnych lub drogowych, a nie mijania smiley


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.qbak.pl
Autor RE: Świateł brak
ElastiC
Użytkownik



Postów: 855
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 14-10-2009 09:24
Przychylam sie do opinii o przelaczniku w manetce (to jest akurat ta w ktorej sa wycieraczki). Jak skolujesz nowy przelacznik zrob sobie odrazu pod maska obok swiatel gdzies ukladzik na przekaznikach i prad podciagnij bezposrednio z aku. Ja tak mam - przelacznik nie cierpi ogromnych katuszy, a swiatla swieca ok. 30% jasniej smiley


elastic 4542351 www.d16.pl
Autor RE: Świateł brak
simprez
Użytkownik



Postów: 5607
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 17-10-2009 13:52
Ja obstawiam kostkę-switcha stacyjki. Nie jestem czy w 944 ze starą deską jest tak samo, ale w Oval Dash pod spodem stacyjka skąłda się z dwóch części: zamka i wetkniętej od spodu okrągłej kostki z kilkoma pinami. Dostęp do niej jest od spodu deski rozdzielczej, pod kolumną kierowniczą.
Ja swoją wymieniałem zapobiegawczo ponad rok temu, ale teraz też ją muszę sprawdzić, bo coś mi elektryka zaczyna wariować.
We wtorek zapaliłem auto i wyjechałem z garażu. Świateł nie podnoszę, bo mam dzienne w zderzaku, ale potrzebowałem uchylić szybę.
No i się nie dało, sterowanie lusterkami też nic, próbuję podnieść światał - figa.. Wycieraczki też strajkują.
Po godzinie wracam do domu, przejeżdżam przez mały próg, garb na wjeździe do garażu, coś mi zgrzytnęło w okolicy stacyjki - i dziwy! - wycieraczki furkają normalnie, lusterka i szyby też chodzą jak trzeba, światła podnoszą się normalnie smiley
Podejrzewam, że to kostka mogła się częściowo wypiąć, ale jeszcze nie zdążyłem tego sprawdzić smiley


944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try.
2716024
Autor RE: Świateł brak
grafffik
Użytkownik



Postów: 329
Miejscowość: Warsaw
Data rejestracji: 11.08.09
Dodane dnia 21-10-2009 17:58
wymieniłem bezpieczniki i to nie to,. a więc jutro zaglądam pod stacyjke smiley
zagadka: dlaczego jak włączam kierunek to zapala się kotrolka od pasów ? smiley


5835546 www.streetracing.waw.pl/forum/
Autor RE: Świateł brak
jadak
Użytkownik



Postów: 1208
Miejscowość: Brzesko (OKOCIM:) )
Data rejestracji: 09.12.07
Dodane dnia 21-10-2009 18:21
simprez napisał/a:
Ja obstawiam kostkę-switcha stacyjki. Nie jestem czy w 944 ze starą deską jest tak samo, ale w Oval Dash pod spodem stacyjka skąłda się z dwóch części: zamka i wetkniętej od spodu okrągłej kostki z kilkoma pinami. Dostęp do niej jest od spodu deski rozdzielczej, pod kolumną kierowniczą.
Ja swoją wymieniałem zapobiegawczo ponad rok temu, ale teraz też ją muszę sprawdzić, bo coś mi elektryka zaczyna wariować.
We wtorek zapaliłem auto i wyjechałem z garażu. Świateł nie podnoszę, bo mam dzienne w zderzaku, ale potrzebowałem uchylić szybę.
No i się nie dało, sterowanie lusterkami też nic, próbuję podnieść światał - figa.. Wycieraczki też strajkują.
Po godzinie wracam do domu, przejeżdżam przez mały próg, garb na wjeździe do garażu, coś mi zgrzytnęło w okolicy stacyjki - i dziwy! - wycieraczki furkają normalnie, lusterka i szyby też chodzą jak trzeba, światła podnoszą się normalnie smiley
Podejrzewam, że to kostka mogła się częściowo wypiąć, ale jeszcze nie zdążyłem tego sprawdzić smiley


Hehe...ja miałem fajniej (wiesz o tymsmiley ) - jadę Jana Pawła w Krakowie, do domu w cholerę i jeszcze troszkę, przed komendą Wojewódzką na wyboju podrzuciło mnie i za jakieś 400m samochód zdechł i nie chciał gadać. Przekręcam stacyjkę - cisza - zero reakcji pompy paliwa. Godzinę szukałem - pod samochodem, pod maską - wszędzie. Nic. W końcu wsadziłem łapy pod kolumnę kierownicy, pogmerałem, ponaciskałem...przekręciłem kluczyk...i poszłosmiley Wróciłem do domusmiley A w międzyczasie już próbowałem sciągnąć Pitersona, simpreza i kogo się dało do pomocy. Na szczęście zagadałsmiley


Witajcie w gronie zboczeńców®
924 '79 dla przyjemności
944 '83 US? w remoncie
Przedniosilnikowy nietransaxle Cayenne S'04 na codzień;
Honker 4011 '90 na zimę;
Zipp Raven 250 '09 i Barton Fighter '11 żeby poczuć wiatr we włosachsmiley
pomóżmy Zosi przejść na drugą stronę tęczy...